dodano: 2018-07-21 16:00:02
PCPS4PS4 PROXONEXONEX

2. Operacja Specjalna w Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Autor: nocarz
2. Operacja Specjalna w Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands
16°
3

Po stylizowanej na Splinter Cell pierwszej Operacji Specjalnej, Ubisoft zapowiedział i uchylił rąbek drugiej Opercji Specjalnej. To także druga duża, bezpłatna aktualizacja w drugim roku wspierania Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands.
 
Operacja Specjalna nr 2 ma się ukazać 24 lipca na konsolach PlayStation 4, PlayStation 4 Pro oraz Xbox One i Xbox One X, a także na komputerach osobistych PC. Druga Operacja Specjalna, a zarazem aktualizacja będzie zawierać sporo nowych elementów PvE czy tryb Ghost Mode. Ten ostatni tryb ma za zadanie rozszerzyć wrażenia jakie daje rozgrywka PvE, a to za sprawą takich osobliwości jak permanentna śmierć czy realistyczne przeładowywanie.
 
W drugim roku wsparcia tryb Ghost Mode może dać sporo frajdy i sprawdzić umiejętności graczy w całkowicie nowych zadaniach przeciw kartelowi Santa Blanca, wedug nowych zasad i z niespotykanymi nagrodami.
 
W Ghost Mode oprócz permanentnej śmierci, gdzie gracz nie zostaje wskrzeszony, a postępy resetowane otrzymamy także:
  • nową konfigurację uzbrojenia (tylko jedna broń główna i jedna dodatkowa),
  • realistyczne przeładowywanie (przeładowując nie pełny magazynek, gracz traci naboje, które pozostały),
  • ostrzał sojuszniczy (możemy zadawać obrażenia członkom swojego oddziału),
  • zarządzanie sprzętem (zmiana broni możliwa tylko przy skrzynkach z amunicją lub podczas ograbiania zabitych),
  • usunięcie towarzyszy (gracz może grać w pojedynkę poprzez wybranie gry bez towarzyszy SI).

W 2 Operacji Specjalnej czeka na graczy jeszcze więcej niespodzianek, ale o tych dowiemy się nieco później. Oprócz Ghost Mode aktualizacja wprowadza jeszcze kilka nowości takich jak:

  • nowe klasy i mapy PvP: wprowadzone zostaną dwie nowe klasy PvP i dwie mapy PvP, w tym oczekiwana mapa śnieżna,
  • tryb obserwatora: nowa funkcja przeznaczona na widzów, którzy będą mogli oglądać i udostępniać własne starcia PvP, korzystając z licznych narzędzi i dowolnej kamery,
  • nowe funkcje rankingowe: wprowadzony zostanie nowy pasek postępów, który śledzi postępy rankingowe, wyświetlając pozycję gracza w obecnej lidze.
  • ekran świętowania po starciu: zaprezentowany zostanie nowy ekran świętowania po starciu dla zwycięskiej drużyny,
  • elementy społecznościowe: nowa funkcja, zwierająca emotki, odzywki i animacje zwycięstwa, która dodatkowo spersonalizuje wrażenia z gry (dostępna także w głównej kampanii).
 
Aby skorzystać z dobrodziejstw aktualizacji można wykupić przepustkę 2 roku, która będzie dostępna w cenie 29,99 dolarów, a ta sprawi, że tydzień wcześniej będzie można wypróbować 2 Operację Specjalną oraz da dostęp do dwóch nowych klas Ghost War i unikatowych pakietów personalizacji. Duchy nie mające przepustki otrzymają ten dostęp 31 lipca.
 
Ubisoft zapowiedział także, że będzie wspierał popremierowo w formie dużych aktualizacji operacji specjalnych, z unikatowymi motywami, aktualizacji PvE, specjalnych bezpłatnych misji i wyzwań. 
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (3):
avatar TOM3K
dodano: 2018-07-23 21:37:21

Dokładnie. Wszystkie aktualizacje muszą być darmowe a nie dodatkowo płatne.

avatar Mariusz
dodano: 2018-07-22 16:12:37

jak dla mnie to aktualizacje powinny być z automatu darmowe i tyle, wydawcą powinno zależeć na tym aby klienci byli zadowoleni bo wtedy będą ich mieli więcej.

avatar PanDamian
dodano: 2018-07-21 16:06:18

Ciekawi ten system darmowych aktualizacji. Widać inne podejście wydawców.