zamknij

dodano: 2018-07-26 16:00:02
PCNSHPS4PS4 PROXONE

Achtung! Cthulhu Tactics oficjalnie zapowiedziane

Autor: nocarz
Achtung! Cthulhu Tactics oficjalnie zapowiedziane
10°
1

Ripstone Games wraz ze studiem Auroch Digital właśnie zapowiedziały ciekawą produkcję pod tytułem Achtung! Cthulhu Tactics. To klasyczne RPG z  walką podzielona na tury, w której akcja osadzona jest w czasie II wojny światowej.
 
W trakcie rozgrywki gracze będą walczyć z nazistami, a ci z kolei będą mieli wsparcie z maszkarami z mitologi Cthulhu. Twórcy na dokończenie produkcji zorganizowali zbiórkę w lutym na Kickstarterze, która zakończyła się pełnym sukcesem. Achtung! Cthulhu Tactics to następstwo oryginalnego uniwersum pod tym samym tytułem w ramach, którego w ciągu pięciu lat wydano tradycyjny papierowy system RPG, kilka książek, słuchowisk radiowych, a nawet bitewną grę planszową.
 
Gracze wcielą się w dowódce pewnego oddziału, który walczy na tyłach wszystkich frontów II wojny światowej. Tym samym odkrywają niesamowite acz przerażające eksperymenty nad, którymi pracują największe mózgi Trzeciej Rzeszy. Nazistowscy naukowcy wraz z okultystami zawarli niepisane porozumienie z mitologicznymi istotami, które mają im pomóc przejąć władzę nad światem. Jak pewnie sami zauważycie, Achtung! Cthulhu do złudzenia przypomina gry spod znaku X-COM, jednak tylko na pierwszy rzut oka.
 
Autorzy zaimplementowali tutaj sporo niespotykanych dotąd systemów, a to wyróżnia tą produkcję na tle innych. Klasycznie ruch odbywa się turowo, a rozgrywka ukazana jest w rzucie izometrycznym. Poza tym gracze odnajdą w niej to co znają czyli osłony czy pole zasięgu ruchu itd. Studio zaprojektowało jednak nowość, którą jest system światła i ciemności.
 
Naszym sprzymierzeńcem jest światło i nasi żołnierze działają skuteczniej w dobrze oświetlonych miejscach. Podwładni są tworzeni przez graczy i posiadają unikalne zdolności, a nowe odblokowywane są wraz ze zdobywaniem doświadczenia. Bonusy otrzymamy za dobranie ekipy, a także za jakość służby naszych podwładnych. W trakcie misji gracze otrzymają więc różnego rodzaju bonusy, które pomogą zakończyć misję.
 
Należy jednak pamiętać, że wyznacznikiem jakości jest poziom szaleństwa kolejnych żołnierzy. Im dłużej są wystawieni na ekspozycje potworów tym większe jest ryzyko, że postradają resztki umysłu i będą bezużyteczni.
 
Achtung! Cthulhu Tactics ma mieć swoją premierę w czwartym kwartale tego roku na komputerach osobistych PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W przyszłym roku studio planuje wydać ją także na Nintendo Switch.
 
Karta gry na Steam
 
Oficjalna strona gry
 

Galeria:

1
2
3
4
5

Komentarze (1):
avatar lubie bigos
dodano: 2018-07-26 19:55:39

Ciekawe, co z tego wyjdzie. Cthulhu nigdy za wiele :)

Reklama
Reklama