dodano: 2019-01-11 07:00:01

CES 2019 - To ostatni dzień, aby zobaczyć nowości w ofercie TCL

Autor: AnoX
CES 2019 - To ostatni dzień, aby zobaczyć nowości w ofercie TCL
16°
0

Firma TCL pojawiła się na targach CES 2019, gdzie zademonstrowała nowe urządzenia, w tym telewizor operujący w rozdzielczościach 8K!
 
TCL prezentuje na tegorocznej edycji targów CES, odbywających się w Las Vegas. To właśnie tam zobaczyć można najnowsze innowacje z dziedziny sztucznej inteligencji. Te innowacje to dowód na zaangażowanie TCL w opracowywanie takich produktów i rozwiązań, które podnoszą standard życia. 
  
Na CES ujrzeć jeszcze dziś można flagowy telewizor 8K ze zintegrowaną sztuczną inteligencją - TCL X10 QLED 8K. Model ten ma się zameldować w Europie już w 2. połowie 2019. W nowym produkcie połączono najbardziej zaawansowaną technologię wyświetlania QLED od TCL i rozdzielczość 8K. Jakby tego było mało to znajdziemy tu także technologię audio Dolby Atmos®, dostarczającą dźwięk o jakości zbliżonej do efektu kina domowego. Telewizor wyposażony jest w szereg funkcji Android TV™
 
- Dostrzegamy zapotrzebowanie na telewizory o większych ekranach i najwyższej rozdzielczości i dlatego z dumą zapowiadamy uzupełnienie naszej oferty telewizorów ze sztuczną inteligencją o wiodący na rynku telewizor QLED 8K - powiedział Tomson Li, prezes koncernu TCL. - Ta premiera wpisuje się w nasz nieprzerwany pęd ku innowacyjności i bezustanne dążenie do oferowania klientom niezrównanych technologii i produktów, co zresztą było podstawą do solidnego wzrostu firmy w skali świata w 2018 roku. - dodał.
 
Pozycję i dotychczasowe dokonania TCL jako lidera innowacji potwierdzają funkcje najnowszego modelu TCL X10 QLED 8K (na grafice głównej):
 
 • Technologia 8K z rozdzielczością 7,680 x 4.320 pikseli (około 33,2 megapikseli). Zwiększająca liczbę pikseli w telewizorze 4K czterokrotnie i zapewniająca wyostrzony obraz, który pod względem czystości jest bliższy rzeczywistości. 
 • Quantum Dot, zintegrowana z technologią wyświetlania w szerokiej palecie barw (WCG), obejmująca do 100% w pełnej przestrzeni kolorów DCI-P3.
 • Rozwiązanie zapewniające wysoką kontrolę stref kontrastu i precyzyjne regulowanie podświetlenia, gwarantujące wyższą, niezwykle intensywną jakość obrazu.
 • Zintegrowana technologia Dolby Vision, zapewniająca żywą kolorystykę, jasne barwy i precyzyjne odwzorowanie cieni, pozwalające na głębsze zanurzenie. 
 • Zintegrowany, inspirowany technologią kinową soundbar z technologią dźwięku Dolby Atmos.
 • System Android TV z Google Assistant (sterowanie głosem).
 • Zintegrowany soundbar z AI, dzięki któremu system dźwiękowy może pracować niezależnie, przy wyłączonym telewizorze. 
 • Smukły, elegancki kształt jednego z najcieńszych w branży 75-calowych urządzeń z technologią bezpośredniego podświetlania. Efekt udało się uzyskać dzięki rewolucyjnej strukturze podświetlania, która skraca odległość optyczną do 4 mm. Pełnoekranowe wyświetlania (full view), zapewnia odbiorcom  większą przyjemność oglądania obrazów na powiększonym ekranie. 
 
Po więcej informacji o telewizorach 8K firmy TCL zaproszeni zostaliśmy na targi IFA 2019. 
 
  
TCL ogłosiła także, że planuje wspólnie z innymi wiodącymi dostawcami technologii wyświetlania, powołać do życia Stowarzyszenie 8K. Misją będzie zdefiniowanie standardów jakości wyświetlania w 8K oraz propagowanie tej technologii wśród konsumentów i partnerów z branży (np. dostawców usług streamingowych). Działania mają przyspieszyć przyjęcie 8K jako standardowej rozdzielczości w telewizorach wielkoekranowych.
 
  
TCL pokazała również linię telewizorów ES56-ES58 z Android TV, skierowanych na rynek europejski i wychodzących naprzeciw potrzebom młodszych odbiorców śledzących najnowsze trendy. Linię wyposażono w Android 8 i zaawansowane rozwiązania technologiczne AI, np. Google Assistant, dzięki którym, poprzez funkcję kontroli głosowej, użytkownicy zyskują łatwy dostęp do szerokiej oferty treściowej. Telewizory dostępne są w wersji 32- oraz 40-calowej. Wyposażone są także w Full HD i oferują możliwość wyświetlania treści w technologii HDR, gwarantujące znakomitą jakość. Równocześnie, dzięki smukłemu i eleganckiemu wyglądowi wpiszą się w każdy styl wnętrza.
 
TCL pokazała również swoją nową platformę sztucznej inteligencji - TCL AI-IN. Obejmująca wszystkie produkty TCL z AI, a także integrujące wszystkich partnerów dostarczających inteligentne technologie, w tym Android TV, Roku (w Ameryce Północnej) i Amazon Alexa. Dzięki nowej platformie marek, TCL buduje inteligentny ekosystem, zapewniający proste, spersonalizowane doświadczenia. 
 
  
Na CES, TCL zapowiedziała również wprowadzenie na rynek rozwiązań rozrywkowych TCL (TES), w tym sprzętu audio (słuchawek nausznych i dousznych) oraz soundbarów, już w pierwszej połowie 2019 roku. Wspominane urządzenia audio są skierowane do młodego odbiorcy oraz do osób, które śledzą najnowsze trendy. Producent chce podnosić jakość całościowego odsłuchu, zachowując wierność 3 wartościom: autentyczności, wydajności i kreatywności. 
 
TCL zaprezentowała gamę słuchawek – od dousznych po nauszne – podzieloną na 4 odróżniające się linie przeznaczone dla osób, które słuchając muzyki chcą wyrazić:
 
 • indywidualność (SOCL),
 • pozostać sobą (MTRO),
 • żyć zdrowo (ACTV),
 • dążyć do doskonałości (ELIT).
 
 
Ponadto TCL rozszerza linie soundbarów o dwie nowe linie: serię TS 5 o łatwej konfiguracji i świetnej jakości dźwięku, dla telewizorów o przekątnej min. 43 cali, a także serię TS 7 o wzbogaconych funkcjach łączności i jeszcze lepszej jakości dźwięku przeznaczoną dla telewizorów min. 55 cali. W każdej linii dostępne są 2 modele. TS5010 i TS7010 są wyposażone w bezprzewodowy subwoofer, najlepsze dla wielkoekranowego kina domowego. Pod względem akustycznym są tak dostrojone, by uwydatniać najmniejsze dźwiękowe detale, niezależnie od medium. Soundbary z linii TS zapewniają niezrównane doznania akustyczne, wyspecjalizowane tryby dźwiękowe i bezprzewodowe subwoofery, co składa się na precyzyjne odtwarzanie ścieżek dźwiękowych dowolnego obrazu, a także muzyki ze smartfonu czy laptopa.
 
TCL prezentuje swoje produkty w Hali Centralnej na stoisku nr 12929, w dniach od 8 do 11 stycznia 2019 roku.

źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Komentarze (0):