dodano: 2017-12-05 16:00:03
PCPS4Vita

Darkest Dungeon z kolejnym DLC - Czas na The Color of Madness!

Autor: nocarz
Darkest Dungeon z kolejnym DLC - Czas na The Color of Madness!
24°
2

Twórcy Darkest Dungeon wydanego w 2016 roku RPG-a, studio Red Hook Studios, zapowiedziało dodatek The Color of Madness. To drugie duże w tym roku rozszerzenie po Crimson Court. Premiera ma nastąpić w 2018 roku.
 
Co prawda nie podano na jakie platformy, ale pewnie najpierw PC, a potem kolejne porty będą konsolowe. Dodatek The Color of Madness to wynik inspiracji autorów twórczością H.P.Lovercrafta. Fabuła ma krążyć niezwykle barwnej komety, która spadła na gospodarstwo pewnego starego rolnika Millera. Wszystkie osoby widzące ową kometę straciły w tą samą noc wzrok. Kiedy to minęły dwa tygodnie, z uwagi na brak kontaktu z osobami zamieszkałymi na farmie, zostaje wysłana ekipa bohaterów, mających za zadanie sprawdzić co się stało i odnaleźć źródło ciągłych jęków.
 
Dodatek doda także nowy tryb rozgrywki, w którym drużyna będzie walczyć z niekończącą się falą wrogów, starając się wyciąć ścieżkę do samej komety. Gracze natomiast będą rywalizować z innymi członkami społeczności, zanim ich drużyna odejdzie w chwale lub nie. DLC wprowadza też nowa frakcję w postaci rolnika Millera i jego popleczników, których umysłami zawładnęła obca siła. 

Recenzja podstawowej wersji Darkest Dungeon

 
Ponadto za kawałki komety będziemy mogli kupić różne błyskotki w wozie nomada, które usprawnią naszą rozgrywkę. Studio Red Hook Studios planuje też niebawem przeniesienie starszych dodatków na konsole. Na początek mały dodatek, który wprowadza nowa postać, Shieldbreaker, pojawi się już 6 grudnia na PS4 i PS Vita. Natomiast studio Blitworks, odpowiedzialne za wersje mobilną, bierze się za konwersję dodatków The Crimson Court i The Shieldbreaker także na iPada. Trzeba też nadmienić, że oba DLC będą dostępne na Nintendo Switch w dniu premiery podstawki na tą konsolę.

Komentarze (2):
avatar Mariusz
dodano: 2017-12-05 18:27:34

Odbijam cię co jakiś czas od tytułu ale wiem, że przyjdzie czas gdy utonę w nim, może już przy okazji tego dodatku.

avatar TOM3K
dodano: 2017-12-05 16:50:08

Ciekawa grafika.