dodano: 2018-12-13 10:10:02
PCNSH

Dziś premiera GRIS, daj się oczarować grą i jej zwiastunem filmowym

Autor: agusia16
Dziś premiera GRIS, daj się oczarować grą i jej zwiastunem filmowym
0

GRIS, narracyjna, melancholijna, malowana emocjami, stworzona przez niezależne Nomada Studio, przygodówka z elementami platformowymi dziś ma swoją premierę. Wraz z nią zadebiutował kolejny czarujący graczy zwiastun filmowy.
 
Dziś czyli 13 grudnia między innymi na Steam oraz GOG.com zadebiutuje GRIS, produkcja, której wydaniem zajęła się firma Devolver Digital, mająca w swoim portfolio mnóstwo gier, także produkcje przygodowe, między innymi wydany w październiku Reigns: Game of Thrones czy The Red Strings Club czy Stories Untold i wiele innych.
 
Tym razem wraz z autorami projektu i wydawcą przeniesiemy się w świat pewnej dziewczyny, która zagubiła się we własnym życiu i próbuje się w nim odnaleźć,  radząc sobie ze smutnymi doświadczeniami jakie ją spotkały. Świat GRIS poznajemy oczami i sukienką naszej bohaterki. Ta część garderoby odgrywa w grze bardzo ważną rolę, bowiem odzwierciedla jej ból i cierpienie, pozwalając wędrować i poznawać pozbawiony kolorów świat.
 
W grze, o której mieliśmy okazję wspominać na stronie, między innymi tutaj oraz tu istotą jest narracja i eksploracja przytykana prostymi zagadkami i nie wymagającymi wielkich umiejętności zadaniami platformowymi. Za oprawę wizualną gry odpowiada uznany grafik Conrad Roset a za muzykę Berlinist.
 
GRIS to gra pozbawiona niebezpiecznych elementów, wolna od frustracji wynikającej z trudności rozgrywki, bowiem skupia się na eksploracji kolejnych lokacji prowadzonej we własnym rytmie.
 
Gra zadebiutuje na Steam i GOG.com już dziś. Oprócz dostępności w wersji na komputery osobiste PC cieszyć będzie także posiadaczy konsol Nintendo Switch

Karta gry na Steam

Karta gry na GOG.com

Strona Nomada Studio

Odwiedź stronę oficjalną

GRIS na Nintendo Switch


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):