dodano: 2018-06-20 16:00:02
PC

Frostpunk otrzymał pierwszą bardzo dużą aktualizację

Autor: nocarz
Frostpunk otrzymał pierwszą bardzo dużą aktualizację
21°
3

Studio 11 bit studios spełnia swoje obietnice i pierwsza z aktualizacji (1.1.0), a ponadto całkowicie darmowa trafiła dzisiaj do Frostpunk.
 
Dodatek wprowadza sporo zmian i usprawnień, a także dodaje całkowicie nowy tryb pod nazwą Survivor. Ta nowinka, jak podaje oficjalna wiadomość, jest przeznaczony dla tych graczy, którzy nie boją się jeszcze wyższego poziomu trudności. Gracze ci zostaną poddani jeszcze większej próbie, a to dzięki usunięciu aktywnej pauzy (gra zatrzyma się tylko i wyłącznie przy wejściu do menu). Ponadto zapis rozgrywki następuje automatycznie i przy opuszczaniu gry.
 
Aktualizacja wprowadza do gry jeszcze wyższy poziom, a tym samym balans pomiędzy potrzebami mieszkańców, a trzymaniem w ryzach miasta na powierzchni, staje się jeszcze trudniejszy do osiągnięcia. To oczywiście nie jedyna zmiana przygotowana przez twórców. Frostpunk został wzbogacony nawet o obsługę oprogramowania Nvidia Ansel. To daje graczom możliwość tworzenia niesamowitych zrzutów ekranu, przy pomocy swobodnej kamery i dostępnych rozmaitych filtrów. Mało tego, podczas rozgrywki można nawet wykonać zdjęcie panoramiczne w wysokiej rozdzielczości w 360-stopniach stopniu pola widzenia.

Recenzja Frostpunk

 
Dodatkowo dodano funkcje szybkiego zapisu za pomocą klawiszy F5 i F9, a także poprawiono sporo błędów jak np. usprawniono dołączanie nowych ulic do już wybudowanych, zbalansowano ponownie ilość surowców jakie otrzymujemy przy starcie w zależności od poziomu trudności, dodano możliwość przyśpieszenia gry za pomocą klawiatury.
 
Poniżej możecie obejrzeć i posłuchać o tej aktualizacji, a narratorem jest główny designer Kuba Stokalski.
 
Jak informuje studio kolejne aktualizacje wprowadzą nowe zmiany jak np. opcje personalizacji ludzi i automatonów, dojdzie nowy scenariusz The Builders i kolejny tryb o nazwie Endurance, który będzie swoistą piaskownicą. Nie wiem jak wy ale jestem zadowolony ze zmian jakie wprowadzają twórcy do swoich dzieł.
 
Na koniec dobra informacja dla nowych fanów Frostpunka. Na platformie Steam możecie zakupić grę z 15-procentowym rabatem do 21 czerwca.
 
Karta gry na Steam
 
Pełna lista zmian
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (3):
avatar TOM3K
dodano: 2018-06-20 23:16:34

lubie bigos bo zasada jest jedna. Nigdy przenigdy nie kupuje się na Steam. Jak już to najlepsze ceny jeśli chodzi o cyfrowe to masz na G2A, potem Kinguin i reszta. na G2A było już za 17 euro czyli jakieś 70 zł. A najlepiej to już z drugiej ręki poszukać. Ja kupiłem nowe pudełkowe wydanie w wersji Wiktoriańskiej za 40 zł z przesyłką ;) :D A więc można jak się chce :P

avatar PanDamian
dodano: 2018-06-20 20:53:15

Nie wiem, czy aż taka duża heh, bo ten tryb nie wydaje się prezentować nic specjalnie odkrywczego ;).

avatar lubie bigos
dodano: 2018-06-20 18:05:25

Przeciętna aktualizacja - fajnie, że dali wyższy poziom trudności, ale cena w sumie rozczarowuje ta obniżkowa na steam. Taniej kupić pudełko, nie mówiąc już o tym, że zagranicą gra zalicza masywne obniżki i zaczyna być taniej niż u nas :/