dodano: 2018-03-13 16:00:02

Iron Harvest trafiło na Kickstartera! Ile potrzeba zebrać?

Autor: nocarz
Iron Harvest trafiło na Kickstartera! Ile potrzeba zebrać?
15°
3

Jeszcze wczoraj prezentowaliśmy gameplay z Iron Harvest, a już dzisiaj studio King Art Games uruchomiło zbiórkę na tą produkcję.
 
Akcja Iron Harvest dzieje się w świecie wykreowanym przez Jakuba Różalskiego pod nazwą 1920+, a jego grafiki stają coraz częściej rozpoznawalne. Autorzy uruchamiając zbiórkę na Kickstarterze założyli pułap do osiągnięcia na poziomie 450 tysięcy dolarów, a akcja ma potrwać do 14 kwietnia.
 
W chwili obecnej na koncie kwesty jest już ponad 130 tysięcy, a w ciągu pierwszej godziny udało się zebrać ponad 60 tysięcy. Jak informują twórcy od tego jaki będzie wynik ostateczny to gra ma zawierać:
  • Trzy grywalne frakcje z ponad 40 typami jednostek i 9 bohaterami,
  • Trzy kampanie dla pojedynczego gracza połączone wspólną fabułą (21 misji),
  • Potyczki w trybie kooperacji oraz dla pojedynczego gracza,
  • Mapy z wyzwaniami w trybie kooperacji oraz dla pojedynczego gracza,
  • Oparty na rywalizacji tryb rozgrywki dla wielu graczy (starcia rankingowe, sezony),
  • Darmowe cyfrowe dodatki i aktualizacje.
 
Wszystkie cele mają zostać spełnione o ile uda się zebrać kwotę 1,5 mln dolarów, bo 450 tysięcy to próg początkowy i tylko podstawowa gra. Przy okazji zbiórki dowiadujemy się także, że Iron Harvest ma pojawić się w czwartym kwartale 2019 roku.
 
Na wspierających czeka sporo fajnych i ekskluzywnych prezentów. Za kwotę wsparcia w wysokości 45 dolarów możecie otrzymać:
  1. wersję cyfrową gry,
  2. dostęp do zamkniętej społeczności gry,
  3. darmowych update-ów,
  4. dostęp do zamkniętej bety czy nazwisko w napisach końcowych.
 
To na początek potem w zależności od kwoty dorzucane są takie rzeczy jak cyfrowy artbook, soundtrack czy fizyczna torba. Najciekawszym jednak wydaje się pakiet za 2 tysiące gdzie oprócz figurki z mini dioramą, ścieżki dźwiękowej na cd czy wejściówką na Gamescom 2018, jest także obiad z ekipą studia oraz samym Jakubem Różalskim. Brzmi całkiem fajnie i ciekawi mnie ilu znajdzie się takich fanów choć na chwile obecną jeszcze nikt się nie zdecydował.
 
Studio, mimo że chce jak najbardziej ją rozbudować to daje do zrozumienia, że wiecznie jej rozszerzać nie będzie. To ze względu na możność zepsucia produkcji oraz utraty dochodu. I prawdopodobnie mają oni rację, bo co za wiele to i Star Citizen nie przeje.
 
Strona zbiórki
 
Strona oficjalna gry
 
 

Komentarze (3):
avatar TOM3K
dodano: 2018-03-14 12:22:22

Będę ciągle to powtarzał, że szkoda, że to nie FPS a RTS :( Straciła ta gra przez to na jakości.

avatar nocarz
dodano: 2018-03-14 10:04:48

Dodam do tego, że w ciągu niecałej doby od napisania tego newsa, Iron Harvest zebrał już 347 tysięcy dolarów. Oby tak dalej bo do 1,5 mln jeszcze trochę brakuje.

avatar Mariusz
dodano: 2018-03-13 18:48:29

No nie spodziewałem się takiego ruchu z ich strony. Dobrych i nowych RTS- ów nadal brak więc życzę im sukcesu, na razie to co prezentują jest jak najbardziej konkurencyjne do takich tytułów jak chociażby Company of Heroes lub Men of War. Oby akcja się udała i pozwoliła zaimplementować większy przytup tytułowi aby nie okazał się wydmuszką. Zebrane środki mają pójść na dalsze tworzenie tytułu i wypłacenie zespołu, akcje reklamowe, wsparcie w tworzeniu tytułu ze strony innych placówek (zewnętrznych) ???