Jak zaprojektować pokój gracza? - Kilka porad jak zacząć i co warto wcześniej przemyśleć

lubiegrac newsy hardware Jak zaprojektować pokój gracza? - Kilka porad jak zacząć i co warto wcześniej przemyśleć
Jak zaprojektować pokój gracza? - Kilka porad jak zacząć i co warto wcześniej przemyśleć



Tamer Adas | 1 marca 2022, 23:00

Wobec problemów z dostępnością podzespołów być może warto zadać sobie pytanie "Jak zaprojektować pokój gracza"? W poniższym tekście przytaczamy kilka porad, o czym warto pomyśleć podczas projektowania tego typu konstrukcji.

Atrakcyjny komputer czy laptop dla graczy to jedynie początek niezłego stanowiska posiadacza, niemniej w ostatnich latach ewidentnie nastąpiła pewna istotna zmiana. Już nie tylko monitory stają się coraz atrakcyjniejsze oraz różnorodne wizualnie, ale także wiele innych elementów opracowanych jest z myślą o spełnieniu potrzeb fanów gier. Dziś postaramy się zagłębić właśnie w ten temat, przyglądając się temu co warto widzieć i co powinniśmy poczynić, aby zmienić swoją przestrzeń w użyteczną oraz efektowną.

Jak zaprojektować swój pokój gracza?

1. Planowanie

Od czego zacząć? Jeżeli mamy już przestrzeń lub takową sobie planujemy wykorzystać, warto wcześniej wszystko pomierzyć oraz wcześniej zaplanować. Już na tym etapie kształtować się może nasza wizja oraz pojawią się pierwsze problemy, związane z odpowiednim ułożeniem komputera, peryferiów oraz ewentualnych gadżetów czy przedmiotów, mających dla nas szczególne znaczenie. Warto się zastanowić, z czego w dodatku korzystamy częściej, a z czego mniej. Przygotowanie odpowiedniej rozpiski, pozwoli nam przejść łatwiej do kolejnego kroku, w zależności od naszych preferencji, warto rozważyć, co warto by ewentualnie jeszcze wcześniej coś zakupić czy zainstalować. Już teraz możemy również  postawić na nawet tak pozornie błahe kwestie jak, chociażby odpowiednie zagospodarowanie miejsca na okablowanie czy przestrzeń, i w którą stronę posyłane będzie zbędne, ciepłe powietrze. Osoby preferujące korzystanie z szerokokątnego monitora, dwóch lub trzech wyświetlaczy czy konsoli powoduje, że warto się nad tym poważnie zastanowić, gdzie i co ułożymy. Co może ze sobą “nie zagrać”, a co idealnie będzie się wpasowywać.

2. Jakie wybrać biurko?

W zależności od tego, jak wiele miejsca będziemy mieli, warto odpowiednio dobrać biurko gracza. W ofercie znajdziemy już naprawdę wiele różnorodnych modeli, w kilku wariantach z różnorodnymi dodatkowymi opcjami. Nie brakuje możliwości zmiany wysokości czy w miarę szybkiego poprawienia pozycji. Początkowo dostępnych było wiele klasycznych modeli, jednakże z czasem pojawiły się warianty na dwóch regulowanych nogach, a nawet nie brakuje obecnie narożnych czy bardziej rozbudowanych konstrukcji. Nie zabrakło także wariantów, oferujących dodatkowe, rozbudowane skrzydła, które będą dodatkowo rozszerzać przestrzeń potrzebną do złożenia oraz ułożenia w naszym kącie. Nie zapominajmy od tego o konieczności zabezpieczenia przestrzeń na dodatki, na kilku poziomach czy o tym, aby zapewnić sobie dobre oświetlenie. Warto o tym pomyśleć w kontekście pracy czy codziennej aktywności przed wieczorem. Sporo naturalnych źródeł zadba o nasz wzrok, a jednocześnie nie obciąży naszego domowego budżetu dodatkowymi wydatkami na oświetlenie sztuczne.

Jeżeli światło nie będzie razić nas lub zasłaniać obrazu, warto rozważyć, jakie dodatkowe funkcje powinno mieć nasze biurko. Oferowane są wieszaki na słuchawki, miejsce na kubek czy butelkę. W dodatku znaleźć możemy modele ze stojakami na pady, gogle VR, przestrzenie na zarządzanie okablowaniem, a nawet dodatkowe złącza USB czy też bezprzewodowe ładowarki. Niekiedy obecne są nawet dodatkowe przestrzenie na monitor czy ramię, zapewniające jeszcze lepsze metody zagospodarowania przestrzeni. To istotne szczególnie dla osób, preferujących spore porcje miejsca na ułożenie myszki oraz klawiatury z największymi podkładkami materiałowymi. Opcji jest sporo i to bez specjalnego zamawiania indywidualnego modelu….

3. Jeden czy dwa monitory? Co dla PC, a co pod konsole?

Monitory dla graczy stanowią obecnie drugi istotny element do wyboru poza biurkami, ponieważ sytuacja się powoli zmienia. Co prawda rozdzielczość 4K zjawia się głównie w przypadku konsolowym, niemniej trochę inne priorytety wydają się zajmować obecnie standard minimalny. Otóż obsługa do 120 Hz wyświetlania klatek na sekundę czy obsługa HDR-u lub VRR sprawiają, że obecnie standardowym, konsolowym złączem stało się HDMI 2.1. Jeżeli zatem rozważamy choćby teoretycznie takowy zakup, warto od razu zabezpieczyć się i zapewnić sobie wyświetlacz, który wspiera właśnie ten port z jego głównymi zaletami. Coraz większą rolę na PC-towym rynku zaczynają pełnić modele ultraszerokokątne, które oferują wyjątkowe i efektowne doznania. Na rynku znajdziemy również ramiona obsługujące do trzech monitorów, zatem i w ten sposób będziemy mogli rozwinąć naszą przestrzeń.

4. Co jeszcze warto rozważyć?

Niebezpodstawnie w ostatnich miesiącach sporą popularnością cieszą się bungee, czyli specjalne podstawki, zapewniające lepsze utrzymanie przewodu od myszki. W ten sposób zapewnimy sobie lepszy ruch oraz ograniczenie tarcia, jakiemu poddawany będzie kabel. Niekiedy biurka dysponują obecnie ambientowym podświetleniem, ale w razie zainteresowania własną konstrukcją, możemy postawić także na dedykowane paski LED, oferujące całą gamę kolorów.

Aby uniknąć całej siatki przewodów, warto wcześniej wyposażyć się w specjalny organizer lub cały ich pakiet oraz maskownice, oferujące możliwości zdecydowanie skuteczniejszego zachowania porządku na ziemi. Kluczem podobnie jak w przypadku blatu, będzie zabezpieczenie sobie jak najwięcej wolnej przestrzeni na nasz fotel oraz nogi i ich spokojny ruch. To wbrew pozorom może pozwoli nam zaoszczędzić sporo sił!

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: materiał sponsorowany; fot. Mohamed Trabelsi on Unsplash

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners