dodano: 2018-02-12 14:00:02

Jak zwiększyć swoją skuteczność? Kilka cennych rad od eksperta!

Autor: AnoX
Jak zwiększyć swoją skuteczność? Kilka cennych rad od eksperta!
11°
2

Lenovo Legion wraz z Jakubem Załuskim, trenerem sportu, przygotowało kilka porad dla graczy, którzy chcą podnosić swoje umiejętności także i fizyczne.
 
Podstawą dla gracza musi być jednak odpowiedniej jakości stanowiska do grania, które składać będzie z wygodnego fotela umożliwiającego prostą postawę, umożliwiające leże stóp na ziemi oraz zgięcie nóg w kolanach pod kątem mniej więcej 90 stopni. Ponadto przydatne będą także wysokie podłokietniki, szerokie możliwości regulacji oraz ergonomiczna budowa. 
 
Konieczny będzie także znakomity monitor (taki jak Lenovo Y27f i Y27g), który zaoferuje nam spore odświeżanie, eliminację tearingu, odpowiedni dobór janości i szerokie możliwości dostosowania obrazu do potrzeb, zarówno pod względem oprogramowania jak i fizycznych elementów(w tym regulacja wysokości i obrotu). 
 
- Nie widzę większej różnicy pomiędzy pracą z e-sportowca, a zawodnikami uprawiającymi tradycyjne sporty. Jedna i druga grupa na co dzień rozwija się przede wszystkim w czterech głównych grupach umiejętności, do których zalicza się przygotowanie taktyczne, techniczne, motoryczne i mentalne. W przypadku różnych gier komputerowych, jak i klasycznych sportów, zmieniają się jedynie wymagania stojące przed zawodnikami. - stwierdził Jakub Załuski.
 
Jakub Załuski
 
Przy treningu konieczne jest nie tylko regularne, ale także świadome powtarzanie, które spowoduje, że nasza pamięć mięśniowa, poprawy refleksu czy celności, spowodują, że będziemy mieli okazję do zrobienia prawdziwych postępów. W tym celu można wykorzystać np. aplikację flashową http://www.aimbooster.com/
 
O dobre samopoczucie oraz wyspanie także musimy dbać w związku z czym zawsze musimy posiadać pełną kontrolę i siły. - Ważne, aby treningi wykonywane były przy pełnym zaangażowaniu i skupieniu. Zdecydowanie lepiej jest grać krócej, ale dając z siebie, to co najlepsze, niż spędzać wiele godzin bezmyślnie klikając. Jeżeli będziemy trenowali na 50-60%, to nie oczekujmy, że w zawodach damy z siebie 100%. Analizujmy na bieżąco naszą grę, wyciągajmy wnioski i wprowadzajmy zmiany, żeby eliminować od początku złe nawyki. - sugeruje Jakub Załuski.
 
W razie słabszego samopoczucia czy zmęczenia lepiej zdecydować się na odpoczynek oraz naukę elementów taktycznych i poradnikowych pochodzących od doświadczonych graczy. - Korzystajmy z doświadczeń tych, którzy już je popełnili, a teraz radzą sobie bardzo dobrze i wiedzą, jak to robić. - Istotną pracę należy wykonać także na poziomie psychicznym, tak aby nie utracić kontroli w trakcie przebywania pod dużą presją. 
 
Lenovo_Legion_Y720_1
 
- Różnice między zawodnikami zazwyczaj wcale nie są tak duże jak mogłoby się wydawać. W decydujących momentach o ostatecznym sukcesie bardzo często decyduje aspekt mentalny. Po meczach zdecydowanie częściej usłyszymy od esportowca, że zawiodła „głowa” niż to, że zabrakło umiejętności - mówi Jakub Załuski, psycholog sportu. - U graczy głowa często nie nadąża za umiejętnościami związanymi z grą oraz uniemożliwia pokazanie i wykorzystanie pełni potencjału. - konkluduje.
 
Najważniejsze jest jednak to, aby móc skutecznie walczyć do samego końca, nawet pomimo porażek na które możemy natrafić w trakcie, nie wolno się poddawać i należy cały czas iść do przodu, aby spełniać swoje marzenia.
 
 
 
 
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (2):
avatar Mariusz
dodano: 2018-02-12 19:49:49

Ja tam gram dla przyjemności a nie dla bicia rekordów

avatar TOM3K
dodano: 2018-02-12 14:50:59

Co za bzdura. Esport nigdy nie był i niegdy nie będzie sportem bo to nic nie ma ze sportem wspólnego! To profanacja znaczenia słowa sport.