dodano: 2016-05-23 19:05:05
PCPS4PS4 PROXONEXONEX

Kim jest Wieprzu? - Przegląd postaci z Overwatch

Autor: AnoX
Kim jest Wieprzu? - Przegląd postaci z Overwatch
20°
0

W cyklu Kim jest... przedstawiamy wam postacie dostępne w Overwatch. Tym razem pora Wieprza, człowieka którego upór zmienił w krwiożercze monstrum.

 
Decyzje polityczne ZAWSZE wpływają na bezbronnych obywateli, którzy nie otrzymali głosu w danej sprawie. Efekty bardzo często są dramatyczne, gdyż zwaśnione strony nie zamierzają sobie odpuścić w żadnym stopniu. 
 
Taka sama sytuacja miała miejsce w Australii, która miała się stać nowym domem dla omników, tuż po Wielkim Kryzysie. Rzecz jasna gospodarze tego kontynentu nie zamierzali ani go opuścić, ani dzielić się nim z maszynami. Gospodarze nie zamierzali przesiedlać się, wręcz przeciwnie część najbardziej zawziętych ludzi postanowiła za własną rękę poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi. Jednym z takich wojowników był Mako Rutledge.
 
 
Postanowiono utworzyć wspólny Front Wyzwolenia Australii, którego zadaniem miało być stworzenie udanej rewolucji. Główny atak na omnium miał spowodować wypłoszenie robotów na teren całej Australii, dzięki temu skutecznie można by walczyć z pojedynczymi jednostkami. Niestety, ale nie wszystko poszło po myśli. Uszkodzenie rdzenia doprowadziło do olbrzymiej eksplozji doszczętnie niszczącej wszelaką florę. Napromieniowane terytorium do dziś straszy swoim okropnym, mrocznym klimatem post apokaliptycznym. Mieszkańcy również odczuli wpływ tej katastrofy, ich wygląd, charakter oraz życie zmieniło się nie do obrony. 
 
Mako do dziś nie jest wstanie się pozbierać po tych wydarzeniach. Jego psychika oraz działania stały się brutalne oraz pozbawione człowieczeństwa. Obrażenia zmusiły go do założenia własnoręcznie stworzonej maski. Wieprzu, bo tak zaczęto się do niego zwracać postanowił przemierzać Australię na swoim motocyklu siejąc przy okazji chaos oraz cierpienie. Stał się nowym, okropnym człowiekiem, stał się prawdziwym mordercą.
 
 
Wieprzu jako złomiarz stworzył samodzielnie swój ekwipunek ze wszystkich elementów, które znalazł w okolicy. Szmelownica wykorzystuje złom do wystrzałów w postaci shotguna lub pojedynczego pocisku. Z racji swoich rozmiarów oraz kształtów Rutledge przyjmuje na siebie ostrzał oraz uwagę wrogów, najlepiej zatem Odsapnąć i napić się czegoś! Kluczowy jest jednak Hak na Łańcuchu, którym przyciągamy nie przyjemniaczków do siebie i miażdżymy potężnym strzałem. Mako od zawsze słynął z mocnego uderzenia i asa w rękawie. Świniak to skład elementów dodatkowych Szmelownicy, która na pewien czas obsypuje rywali masą gigantycznych obrażeń.
 
 
Wieprzu to postać prosta, aczkolwiek w przeciwieństwie do innych tanków charakteryzują go trochę inne zadania. Mniej skupiamy się na przyjmowaniu ataków, a więcej na wyłapywaniu postaci z małą ilością życia oraz automatyczną ich eliminacją (połączenie haku oraz szybkiego strzału). Świniak to potężne narzędzie, ale mocno nas ono spowalnia oraz wymusza rozsądne użycie, gdyż można nas łatwo zabić z większego dystansu.
 
Hak nie jest skomplikowany, ale tak jak w Heroes of the Storm wymaga wprawy w dobrym rzucaniu nim. Od tego często zależeć będzie nasza skuteczność na polu bitwy. Leczenie za pomocą Odsapnięcia jest bardzo szybkie, lecz równie łatwo jest nas zranić dobrą serią z karabinu. Lubię od czasu do czasu grać Wieprzem, gdyż sprawia od frajdę swoim stylem strzelania oraz poruszania się. Czuć, że nie jest lekki człowiek i swoje waży. Jego ruchy są powolne, ale jak już trafi… mało kto nie padnie od razu.
 

Overwatch


Komentarze (0):
Reklama