dodano: 2016-05-10 19:35:02
PCPS4PS4 PROXONEXONEX

Kim jest Zenyatta? - Przedstawiamy postacie z Overwatch

Autor: AnoX
Kim jest Zenyatta? - Przedstawiamy postacie z Overwatch
17°
0

W cyklu Kim jest... przedstawiamy wam postacie dostępne w Overwatch. Zenyatta wciąż poszukuje wewnętrznego spokoju. Czy to dlatego jest tak skomplikowaną postacią?

 
Tekarta Zenyatta to znany omnicki mnich, który przeszedł długą drogę w poszukiwaniu nowego Ja. Młody Omnik przez długi czas wierzył, że jest jedynie sztuczną inteligencją, której żywot jest ograniczony. Tak było aż do czasu gdy wraz z sobie podobnymi trafił do Klasztor Szambala w Nepalu. Tam doświadczył ponownego narodzenia oraz duchowego przebudzenia, które na zawsze zmieniło jego podejście do życia.
 
Zenyatta, tak jak wielu ludzi oraz omników nie potrafił odnaleźć się po czasach niezgody oraz Kryzysu Omnicznego. Zagubiony wraz z towarzyszami odnalazł spokój w wysokich, górach gdzie odkrył, że jest przed nim jeszcze Coś. To coś to dusza nieśmiertelna, o którą należy dbać. Podróżując po całym świecie stara się głosić dobrą nowinę innym stworzeniom na całym globie. Ich działania są pewnego rodzaju odkupieniem za rzeczy dokonane podczas poprzedniego globalnego konfliktu. 
 
zenyatta_posta_overwatch_2_
 
Tekarta Mondatta to jego odwieczny guru. To od stoi za wieloma głośnymi tezami, które łączy jedno przesłanie - pokojowe istnienie ludzi oraz robotów. Ci pierwsi przyjęli te przesłanie z wielką akceptacją oraz radością. Coraz większą popularność zyskiwali także w popularnych kanałach telewizyjnych, radiowych czy internetowych. Nauki były prowadzone cały czas, gdzie kol wiek tylko się dało.
 
Zenyatta nie był przekonany do tych metod. Uważał, że ważniejszy jest bliski kontakt oraz poznanie się nawzajem.  Jego zdaniem to właśnie ten element był kluczem do sukcesu ich filozofii, a nie “dogmatyczne nauki”. Nikogo nie mogło dziwić jego wystąpienie z zakonu. Obecnie przemierza cały świat, aby czynić dobro. Jego wewnętrzne wątpliwości schodzą jednak na bok, gdy należy działać o bezpieczeństwo bezbronnych. Taka postawa pozwala mu zachować spokój oraz równowagę.
 
zenyatta_posta_overwatch_8_
 
Jak to w ogóle możliwe, że zwykły mnich potrafi tak dobrze walczyć? Kluczem do poznania odpowiedzi na to pytanie są Kule Zniszczenia, za pomocą których można osłabić wroga. Nie zawsze jednak są to pojedyncze strzały, po odpowiednio długim czasie medytacji Zenyatta wyładowuje swój stres w postaci salwy energetycznej. Aby zachować równowagę potrzene są dobre uczynki, takie jak leczenie towarzyszy. Kula Harmonii pozwala czuwać na naszym przyjacielem, stale regenerując jego rany. Czasami nasz rywal jest zbyt potężny, dlatego potrzebne jest osłabienie go. Kula Rozdarcia gwarantuje zwiększenie otrzymywanych obrażeń, dopóki nasz mnich jest przy życiu. Nie ma jednak nic wspanialszego od stanu Transcendencji. Nieograniczone dobre wyładowywane jest z wybranego Omnika w ilość po prostu niesłyszanej. Czasowa nieśmiertelność oraz błyskawiczne leczenie towarzyszy szybko odmienią losy starcia z rywalami. 
 
zenyatta_posta_overwatch_14_
 
Twórcy nie bez powodu ostrzegają nas przed zbyt szybki wyborem tej postaci. Zenyatta jak i jego moce są wymagające nawet dla zaawansowanych graczy. Bardzo wolne tempo poruszania się w zasadzie blokuje nam możliwość ucieczki z zapalnej sytuacji. Jednakże nasze działania mogą zasadniczo zmienić skuteczność całego zespołu. Odpowiednie zarządzenie Kulami Harmonii oraz Rozdarcia mogą uratować naszych kompanów od pewnej śmierci. 
 
Wybierając Zenyattę bierzemy na siebie dużą odpowiedzialność, jednakże nie oznacza to, że wszystko jest w naszych rękach. Pamiętajmy, jednak my jedynie wspomagamy poczynania kolegów z drużyny. W zasadzie tą postacią nie zmienicie losów całego meczu, co najwyżej poszczególnego starcia czy akcji. 
 
Nie jest to moja postać pierwszego wyboru, jednakże gdy jest potrzeba chętnie wcielę się w tego tajemniczego mnicha. W końcu... ktoś musi zadbać o równowagę oraz pokój pomiędzy ludźmi i omnikami.
 

Overwatch


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Komentarze (0):
Reklama