dodano: 2019-02-09 12:00:02

Kolejne darmowe gry w Epic Games Store - Axiom Verge już, a co dalej?

Autor: nocarz
Kolejne darmowe gry w Epic Games Store - Axiom Verge już, a co dalej?
21°
0

Kolejne tygodnie mijają, a Epic Games udostępnia za darmo kolejną produkcję. Tym razem klienci sklepu Epic Games Store mogą pobierać aż do 21 lutego – grę Axiom Verge.
 
Produkcja została stworzona przez niezależne jednoosobowe studio Toma Happa, który całymi wiadrami czerpie pomysły z klasyki. W grze wcielamy się w pewnego profesorka, który ulega wypadkowi, a w jego wyniku przenosi się do dziwnego, obcego i bardzo wrogiego świata. W tym wymiarze żyją biomechaniczne istoty, które za wszelką cenę chcą pozbawić życia naukowca.
 
Musimy, więc pomóc Trace'owi rozwiązać zagadkę gdzie się znalazł lub czy nie przeniósł się w czasie albo czy nie znajduje się w jakiejś super symulacji. Jak w klasykach pokroju Castlevania czy Metroid, cała gra rozgrywa się w 2D, a my eksplorujemy całkiem pokaźne lokacje, które pełne są najróżniejszych pułapek i wrogów. Do eksterminacji Trace posiada całkiem spory arsenał, a dodatkowo co jakiś czas otrzymuje on różne przedmioty i ulepszenia, które zwiększają jego umiejętności.
 
Karta gry w Epic Games Store
 
 
 
Axiom Verge to już piąta produkcja udostępniona przez Epic Games Store, wcześniej mogliśmy pobrać The Jackbox Party Pack, What Remains of Edith Finch, Super Meat Boya oraz Subnautikę. Promocja będzie trwała do końca 2019 roku i co dwa tygodnie będzie udostępniana kolejna gra.
 
Ponadto oprócz możliwości wzbogacenia się o Axiom Verge, Epic zapowiedziało kolejną grę, a będzie to Thimbleweed Park. Produkcję będzie można pobrać od 21 lutego do 7 marca. Produkcja jest klasycznym point-and-clickiem stworzonym na podobieństwo przygodówek Lucas Arts. W trakcie rozgrywki trafiamy do miasteczka, w którym dzieją się dziwne rzeczy, a do naszej dyspozycji jest pięcioro bohaterów. O tym tytule kilka razy na naszych łamach pisała Agata.
 
Dwoje z nich to zawodowi detektywi, którzy zostali wezwani aby zbadać sprawę topielca znalezionego w rzece. Głównym zadaniem graczy jest rozwiązywanie zagadek, twórcy przygotowali aż dwa poziomy trudności. Podczas zabawy mamy też możliwość przełączania się pomiędzy postaciami, a gra posiada różne zakończenia (w zależności od naszych wyborów). 
 
Karta gry w Epic Games Store
 

Komentarze (0):
Reklama