dodano: 2018-04-15 12:00:02

Konkurs na kostium do Black Desert Online zakończony

Autor: nocarz
Konkurs na kostium do Black Desert Online zakończony
2

11 kwietnia zakończył się ogólnoświatowy konkurs online na najlepszy projekt kostiumu do gry MMO RPG Black Desert Online. Poznaliśmy zwycięzców z poszczególnych krajów.
 
Główną nagrodę czyli 10 tysięcy dolarów otrzymał artysta z Tajlandii za stworzenie projektu kostiumu Berserka. Ponadto zwycięski projekt niebawem też zagości w Black Desert Online. Autorzy nie spodziewali się jednak takiego odzewu ze strony społeczności i artystów.
 
„W ubiegłym roku konkurs był tylko wydarzeniem w Korei, a teraz stał się globalny” - opowiada Seoyoon Kim, szef Black Desert Online w firmie Pearl Abyss - „Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie i wyrazy uznania ze strony użytkowników na całym świecie, a jednocześnie z naszej strony postaramy się zaimplementować zwycięski kostium do świata gry tak szybko jak będzie to możliwe”.
 
Konkurs rozpoczął się 2 miesiące temu, w lutym. Pierwsza faza trwała miesiąc i polegała na zbieraniu projektów, potem przez około tydzień odbywało się głosowanie regionalne, kolejnym etapem było głosowanie na 10 najlepszych projektów światowych i wreszcie na najlepszy projekt na świecie.
 
Organizatorzy równocześnie przewidzieli ogrom zgłoszeń ale jednocześnie byli zaskoczeni takim ogromnym odzewem. To nie koniec dobrych wieści. Choć główna nagroda wynosiła 10 tys. dolarów to pozostałych dziewięciu uczestników otrzyma po 3 tys. dolarów i również szansę, że ich projekty znajda się w grze.
 
Ceremonia wręczenia tytułów oraz nagród odbędzie się 15 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Sztuki. Więcej informacji o konkursie i możliwość zobaczenia wszystkich prac na oficjalnej stronie konkursowej. Pod adresem Black Desert Europe Top 10 możecie podziwiać prace zgłoszone z Europy.
 
TOP 10 Światowa:
 
1. Tajlandia
btajlandia
 
2.Północna Ameryka
bpółnocna ameryka
 
3. Japonia
bjaponia
 
4.Korea
bkorea
 
5.Tajwan/Hong Kong/Macao
btajwan hong kong macao
 
6. Europa
beuropa
 
7. Rosja
brosja
 
8. Południowo - Wschodnia Azja
bpoludniowo wschodnia azja
 
9. Południowa Ameryka
bpoludniowa ameryka
 
10. Turcja
 
 bturcja
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (2):
avatar PanDamian
dodano: 2018-04-15 15:54:31

Twórcy płacą (nawet nieźle) za pracę fanów. To się docenia!

avatar TOM3K
dodano: 2018-04-15 13:41:30

Nie wiem dlaczego ale takie postacie kojarzą mi się z rysunkami dla zboczeńców :P Hehehe