dodano: 2018-09-08 10:00:03
PC

Lucid Dream, niebawem opuści wczesny dostęp. Znany datę

Autor: agusia16
Lucid Dream, niebawem opuści wczesny dostęp. Znany datę
12°
0

Lucid Dream, rodzima produkcja niezależnego studia Dali Games przenosząca graczy w surrealistyczny świat bez ograniczeń wkrótce opuści wczesny dostęp na Steam. Wieku kiedy się to stanie.
 
Ta klasyczna, wykonana w wyjątkowym, rysunkowym stylu graficznym, przygodówka point & click, o której wspominaliśmy już tutaj a także tu od kwietnia 2018 roku można zakupić na Steam we wczesnym dostępie. Już niedługo ma się to zmienić, bowiem jej oficjalna premiera przewidziana jest na 8 października. Pełna wersja gry pozwoli graczom poznać dalsze losy bohaterki gry i zakończenie jej historii. 
 
A wcielamy się w tytułową Lucy, dziewczynkę przykutą do inwalidzkiego wózka, borykającą się z rodzinną tragedią, śmiercią ojca i chorobą matki, która stopniowo popada w obłęd. Pewnego dnia dziewczyna przenosi się do innego świata, rzeczywistości, w której nie ma fizycznych ograniczeń, ale w którym musi zmierzyć się z demonami jej przeszłości. Miejsce to jest nadzieją na odmianę losu i uratowanie mamy, ale niesie ze sobą również zagrożenia. Dziecko musi uważać, by przez nieroztropne decyzje nie zatracić swojej duszy. Czas nie jest jej sprzymierzeńcem.
 
 
Wędrując przez jedenaście onirycznych światów gracz poćwiczy pamięć, spryt, wykaże się spostrzegawczością i zdolnością obserwacji, wykorzysta ponad 150 przedmiotów do rozwiązania poszczególnych zadań, będzie miał okazję spotkać się z wyjątkowymi postaciami zwanymi snubohaterami, takimi jak: Onejromanta czy Zegarmistrz Światła.
 
Ręcznie rysowana, pełna symboliki grafika jest urzeczywistnieniem emocji naszej protagonistki, pokazując jej lęki i obawy. Rozgrywce towarzyszy unikalna ścieżka dźwiękowa wykonana na instrumentach takich jak: tamburyn i marimba. 
 
Pełna wersja gry dostępna będzie na platformie Steam już 8 października 2018 roku w cenie 53,99 zł w pięciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, francuskiej i polskiej. 
 
 
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):