dodano: 2018-04-05 10:00:02
PC

Rodzima przygodówka Lucid Dream we wczesnym dostępie na Steam

Autor: agusia16
Rodzima przygodówka Lucid Dream we wczesnym dostępie na Steam
21°
2

Z końcem marca na platformie Steam, we wczesnym dostępie kupić można klasyczną przygodówkę point & click, stworzoną przez rodzime studio Dali Games, przenosząc się w świat marzeń sennych.
 
Lucid Dream, to wykona w rysunkowym stylu przygodówka, w której raz z tytułową Lucy przemierzymy surrealistyczne lokacja krainy fantazji, w której nie istnieją żadne ograniczenia, nawet te fizyczne. Rozgrywka wypełniona jest zagadkami, które pobudzają kreatywność gracza, kryjąc w przedmiotach, które do nich użyjemy nie tylko symbolikę, ale i magię. Lucid Dream pozwoli grającym popuścić wodze wyobraźni i łączyć przedmioty w sposób nieosiągalny w rzeczywistości.
 
"Przebudź pogrążonego w wiecznym śnie Onejromantę, wyzwól zbłąkaną duszę nieznajomego podróżnika, poddaj się boskiemu osądowi..." 
 
W tym magicznym, rozgrywającym się w śnie projekcie, wcielamy się właśnie w Lucy, dziewczynkę poruszającą się na wózku inwalidzkim, której pomożemy stanąć do walki z demonami przeszłości dręczącymi jej rodzinę. Pewnego dnia wkracza ona do innego świata, fantazji i koszmarów. Dziewczynka, która tragicznie straciła ojca, próbuje uratować bardzo chorą matkę i nie zatracić przy tym swojej duszy. Czas nie jest jej sprzymierzeńcem, a każda łza, która spłynie po jej policzku zbliża ją do krainy zapomnienia. 
 
Lucid Dream, to nie tylko wyjątkowa, emocjonalna historia, ciekawe, czasami wymagające zagadki, ale także interesujące postacie. Lucy spotka na swej drodze Onejromantę – tajemniczego tłumacza snów, Metatrona – archanioła magicznej puszczy, czy Zegarmistrza Światła – tajemniczego starca o nieprzeniknionym obliczu.
 
Przygodówkę kupić możecie we wczesnym dostępie na platformie Steam w wersji na PC w polskiej wersji językowej, pamiętając, że projekt jest dalej tworzony i może się zmienić do momentu pełnego jej wydania. 
 
Twórcy, studio Dali Games planują uruchomić pełne wydanie gry w drugim kwartale tego roku. 
 
Kup Lucid Dream we Wczesnym Dostępie na Steam

Profil Dali Games na Facebooku


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (2):
avatar PanDamian
dodano: 2018-04-05 12:43:44

Po zapowiedziach widzę ostatnio, że spory wysyp gier w ciekawej stylistyce ostatnio.

avatar agusia16
dodano: 2018-04-05 10:23:21

Przygodówki to nie tylko wesołe historie, na szczęście fabuła takich gier nie ma ograniczeń i czasami bywa także smutna, a przynajmniej w jakiś sposób oddziałująca na emocje. Zresztą twórcy wspominają, że "tworzą gry, które ciekawią i wprowadzają w zakłopotanie", zapewne więc Lucid Dream ma mieć taki właśnie wydźwięk. Bardzo ładnie się prezentuje, myślę, że stanowić też będzie jakieś wyzwanie dla szarych komórek, więc warto sprawdzić ten tytuł :)