dodano: 2019-04-15 07:15:01

Optoma - Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyświetlacza?

Autor: AnoX
Optoma - Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyświetlacza?
12°
0

Firma Optoma przygotowała serię informacji i rad, które zapewnią nam wystarczającą wiedzę do doboru najlepszego sprzętu. Tak, także do grania.
 
Obecnie topowym rozwiązaniem są projektory 4K z użyciem lasera, lecz nie zawsze potrzebować będziemy aż tak zaawansowanej technologii. Rozpocznijmy właśnie od domowych rozwiązań, które umożliwiłyby nam zastąpienie telewizora. 
 
W ramach wyświetlacza moglibyśmy liczyć nawet na 92 cale przestrzeni, co w połączeniu z odpowiednim zacienieniem pokoju pozwoli nam zaoszczędzić trochę na kontraście. Dla przykładu w wypadku Full HD (1920 x 1080 px) lub 4K Ultra HD (3840 x 2160 px), wystarczy około 2500 ANSI lumenów oraz kontrast powyżej 20 000:1.
 
Rekrutacja do redakcji - Kwiecień 2019 roku
 
Graczy szczególnie powinno interesować wybranie projektora DCP (Digital Light Processing), który może się pochwalić krótkim czasem reakcji oraz stabilnością płynności. Dzięki temu granie będzie przyjemne oraz satysfakcjonujące. Przy małym pokoju warto postawić na ultrakrótki rzut, dzięki czemu nie stracimy na jakości czy obszerności przekątnej.
 
Jeżeli poszukujecie dobrego rozwiązania do sali firmowej czy szkolnej to powinniście zwrócić uwagę ku niższym rozdzielczościom - XGA (1024 x 768 px) lub WXGA (1280 x 800 px). W tym przypadku dla odmiany wielką rolę odgrywać będzie kontrast, zatem minimalną wartością będzie 3500 ANSI lumenów. W tym wypadku DLP to także dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób uzyskamy wysoką odporność na kurz, także ten problematyczny przy wyświetlaniu.
 
Wyjazdy to dobra okazja do zabrania ze sobą czegoś więcej, w tym wypadku doskonale się spiszą małe urządzenia z niezłą wagą oraz akumulatorowym zasilaniem. Ograniczenia są logiczne, lecz w tym wypadku mobilność będzie niesłychanie cenna. 
 
 

Źródło światła to bardzo istotny element i parametr, który może decydować o naszym wyborze. Klasyczna lampa od jakiegoś czasu odchodzi na bok, na rzecz coraz bardziej przebijających się LED-ów oraz laserów. Te dwa ostatnie mają wiele zalet, lecz ich cena również jest dość spora. 
 
Postawienie na projektor DLP to bardzo dobry ruch, lecz należy w tym wypadku zwrócić uwagę na kilka parametrów przed zakupem. W zależności od naszych potrzeb różnić się będzie najlepszy produkt. Zapomnieć nie sposób także o cenie, która może się różnić nawet w wypadku dość podobnych z pozoru modeli.

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama