dodano: 2020-01-08 23:55:02

Co czeka graczy w 2020 roku? Najciekawsze premiery i wydarzenia

Autor: AnoX
Co czeka graczy w 2020 roku? Najciekawsze premiery i wydarzenia
55°
1

Nowy, 2020 rok powoli się rozkręca, co z pewnością jest ciekawym początkiem dla wielu emocji i najciekawszych premier i wydarzeń. Co nas czeka niebawem?
 
Najbliższe miesiące bez wątpienia pozostaną w pamięci wielu graczy, którzy wypełnieni emocjami będą się starali obserwować jak Sony i Microsoft rywalizują ze sobą, starając się zdobyć uznanie, zainteresowanie oraz ostatecznie gotówkę graczy, w zamian za konsole nowej generacji. I właśnie od tego należy zacząć, ponieważ zarówno PlayStation 5 jak również Xbox X zdają się być niezwykle ciekawymi urządzeniami, mającymi dostarczyć nam wiele satysfakcjonujących chwil w najbliższych latach. 
 
W chwili obecnej zaobserwować można nadchodzące i odchodzące fale głoszące, który to sprzęt jest mocniejszy od drugiego i jak ich twórcy nawiązali mocniejsze relacje z AMD. Wychodzi na to, że obie są na mega ekskluzywnych podzespołów, które... zapowiadają się identycznie. Nie warto sobie tym zupełnie głowy zawracać, szczególnie pamiętając o tym jakim po kilku latach zawodem okazały się PlayStation 4 i Xbox One. Nawet najmocniejszy obecnie Xbox One X posiada procesor porównywalny do... jednostek z laptopów.
 
Podobno tym razem mamy się spodziewać czegoś lepszego, choć bez wątpienia niemrawe słowa o rozdzielczości 8K czy odświeżaniu na poziomie 120 klatkach na sekundę zdają się być dość mało prawdopodobne. Jeżeli nawet tak się stanie to możemy się niestety spodziewać pojedynczych tytułów i to nie segmentów AAA. Pomimo tego i tak spodziewać się możemy wielkich promocji na konsolę oraz telewizory 8K. W tej kwestii teoretycznie PlayStation może mieć sporą przewagę ze względu na oferowanie obu sprzętów tego typu, a dedykowane oferty bez wątpienia mogłyby przyciągnąć między innymi "niedzielnych" graczy.
 
Nowe zasoby mocy obliczeniowej mają posłużyć do zagwarantowania nam wielu hitowych produkcji, które trafią w nasze ręce w najbliższych dwunastu miesiącach. W Polsce bez dwóch zdań najwięcej oczekujemy i największe nadzieje wiążemy z Cyberpunk 2077 oraz Dying Light 2, które zapowiadają się niezwykle ciekawie. To dobra okazja, aby zachwycić wiele osób wysokiej klasy oprawą wizualną. Techland oraz CD Projekt RED mogą dzięki nim wejść na jeszcze wyższy poziom, przy okazji gwarantując sobie możliwość spokojnej pracy nad kolejnymi tytułami na wiele, wiele lat. Nie pozostaje nam nic jak tylko mocno trzymać kciuki. Jujubee może nas zaskoczyć ze swoim interesującym na papierze Dark Moon, a 11 bit studios w dalszym ciągu nie zaprezentowało nam swojej nowej gry, która również może zrobić furorę, choć premiera w tym wypadku może się przesunąć na 2021. People Can Fly ma nam sporo do pokazania - patrz Outriders, ale w tym wypadku również można mieć wątpliwości dotyczącą tego kiedy może odbyć się debiut.
 
2019 rok okazał się bardzo ciężki dla Ubisoftu, który wypuścił świetne Tom Clancy's The Division 2 oraz wyraźnie gorsze i nieco zagubione w sobie Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint. W obu przypadkach niestety sprzedaż okazała się słaba, zatem francuski gigant zdecydował się przenieść wszystko na 2020, tak aby nie stracić wiele na giełdzie. Teraz nie będzie już możliwości cofnięcia się i konieczne będą sukcesy Watch Dogs LegionTom Clancy Rainbow Six Quarantine czy w zasadzie pewnego Assassin's Creed Ragnarok.
 
Wspomniane działy PlayStation i Xbox również dostarczą nam kilka hitów, ponieważ inaczej nie może być chyba w przypadku Dreams, Ghost of Tsushima, Nioh 2, Ori and the Will of the Wisps, Senua's Saga: Hellblade 2Halo Infinity oraz The Last of Us Part II. Nie wiemy jeszcze czy nie zobaczymy niebawem nie tylko kolejnych zapowiedzi, ale i premier kilku nowiusieńkich gier. Mówi się chociażby o Horizon Zero Dawn 2 czy o kolejnych Forza Motorsport oraz Gran Turismo. W tych wypadkach nie ma miejsca na brak jakości czy na słabe rozwiązania, odstające od konkurencji. Zaskoczeniem okaże się moim zdaniem Wasteland 3, które dzięki środkom Microsoftu zapowiada się po prostu olśniewająco, o czym mogliście się przekonać w tym miejscu.
 
Kilku producentów i wydawców ma coś do udowodnienia. Na pewno należy do nich Warner Bros, które szykuje dla nas nowego Batmana w postaci Batman Arkham Legacy, być może poznamy przyszłość marki Śródziemie: Cień. Square Enix dostarczy nam potencjalnie hitowego Final Fantasy VII Remake oraz nieco kontrowersyjny Marvel's Avengers. Capcom szykuje Resident Evil 3 (2020) zapowiadające się świetnie, ale wiele osób będzie trzymać jeszcze mocnej kciuki za Half Life: Alyx oraz za kolejny powrót marki, tym razem jednak za sprawą Vampire The Masquarade: Bloodlines 2.
 
Targi E3 2020 mogą okazać się hitowe, choć dostrzegalna jest coraz większa niechęć dużych firm do rywalizacji o czas i zainteresowanie graczy, choć tym razem chyba nikt sobie nie pozwoli na brak obecności w tym miejscu i czasie. Oczywiście spodziewać się możemy pewnych sztuczek odnoszących się do miejsc, gdzie będzie można sprawdzić poszczególne gry czy sprzęt. Na gamescomie być może pojawią się kolejne zapowiedzi gier, choć nie wiadomo czy w branży gier jest obecnie aż tyle projektów, które w ogóle mogłyby się pojawić także na konferencji przy okazji wydarzenia w Niemczech. W Polsce bez wątpienia wiele osób może się zdecydować na przyjazd do Poznania, gdzie nadchodzące powoli targi Poznań Game Arena 2020 zapowiadają się na ostatnią okazję do zapoznania się z nowiutkimi konsolami.
 
Po dość słabym 2019 roku nadchodzi potencjalnie o wiele lepszy okres, w którym praktycznie nie będzie brakować następujących po sobie premier, które co tydzień czy dwa oferować nam będą kolejne znakomite gry, mogące zaoferować wiele absolutnie hitowych scen i momentów, które zapadną nam w pamięć. Święta Bożego Narodzenia mogą dla graczy okazać się wyjątkowo przyjemne, szczególnie jeżeli ktoś znajdzie pod choinką właśnie nową konsolę. Co ważne, sporo także i mniejszych gier wciąż albo nie ma dat premier, albo dopiero co zostaną ujawnione oraz wypuszczone, zatem warto być przez cały czas czujnym, ponieważ wiele znakomitych propozycji może wam uciec! 

źródło: AlohaWorld z Pixabay

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-01-10 15:50:55

Jakoś mnie to nie przekonuje w sumie kazdy ma swoj swiat wiadomo ale coz.

Reklama
Reklama