dodano: 2019-08-12 18:05:06
PC

Papetura, artystyczna, papierowa przygodówka zadebiutuje na Steam

Autor: agusia16
Papetura, artystyczna, papierowa przygodówka zadebiutuje na Steam
0

Papetura, w całości z papieru, ręcznie wykonana przygodówka polskiego niezależnego twórcy zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam. 
 
Jeśli zachwycaliście się ręcznie wykonanymi, klasycznymi przygodówkami, takimi jak: The Neverhood czy Machinarium, a może pasował Wam klimat pełnego uroku Samorosta, to przygodówka w wykonaniu niezależnego studia z Polski, stworzona przez Tomasza Ostafina (Petums), artystę muzycznego Tomasa Dvoraka (Floex) oraz artystę sfx Juraja Mraveca, na pewno przypadnie Wam do gustu.
 
Papetura, bo taki tytuł nosi owe artystyczne dzieło zabierze Was bowiem do niezwykłego, ręcznie stworzonego świata, świata papieru, który powstawał przez kilka lat mozolnej i wytrwałej pracy oraz życiowej pasji Tomasza Ostafina. Śliczna przygodówka wymagająca mnóstwo cierpliwości i samozaparcia, ma już swoją kartę na platformie Steam, gdzie można dodawać ją do listy życzeń, co oczywiście bardzo jej pomoże. 
 
Samorost 3 - recenzja
 
Papetura, jak wspomniałam przenosi nas do świata stworzonego jedynie z papieru, w którym wcielamy się w samotnego, papierowego stworka o imieniu Pape, uwięzionego w kwiecistym więzieniu. Pewnego dnia ucieka ze swojej samotni. W czasie wędrówki poznaje magiczną istotkę, małą Turę, którą postanawia się zająć. Ich podróż nie będzie jednak usłana różami. Przyjdzie się im bowiem zmierzyć z ciemnymi i płonącymi potworami, które chcą spalić papierowy świat. 
 
Przygodówka, która swoją premierę ma mieć jeszcze w tym roku, właśnie na Steam to rozgrywka pozbawiona przemocy, bez dialogów, za to bogata w łamigłówki, które są częścią papierowego świata. Historia, która jak zaznaczyłam wcześniej nie posiada głosowych dialogów, opowiedziana jest za pomocą animacji i przepięknych obrazów, których przykład macie w zamieszczonym poniżej zwiastunie filmowym. Klimatyczną pod względem grafiki i wykonania rozgrywkę uzupełnia równie niesamowita ścieżka dźwiękowa kompozytora Machinarium i Samorosta
 
Papetura zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej na Steam w wersji na PC oraz Mac w 2019 roku. 
 
Karta gry na Steam
 
 
 

Galeria:

1
2
3
4
5

Komentarze (0):
Reklama
Reklama