dodano: 2018-05-16 10:00:03
PC

Paradox, film i kolejna gra w świecie Rusty Lake liczy na wsparcie

Autor: agusia16
Paradox, film i kolejna gra w świecie Rusty Lake liczy na wsparcie
70°
5

Paradox, krótki film i gra rozgrywająca się w świecie Rusty Lake, to kolejny pomysł niewielkiego, dwuosobowego, niezależnego studia o tej samej nazwie. Projekt, który powstaje, nieźle radzi sobie na Kickstarterze.
 
Jeszcze osiemnaście dni zostało do zakończenia kampanii finansowej połączonego, krótkiego filmu i darmowej gry z serii Cube Escape, a już twórcom, studiu Rusty Lake udało się przekroczyć pożądaną kwotę, która pozwolić ma na sfinansowanie filmu, rozgrywającego się w uniwersum znanym z gier owego dewelopera
 
Pomysł na nieco inny sposób prezentacji historii miasteczka Rusty Lake powstał w głowach dwójki autorów już jakiś czas temu. Mógł urzeczywistnić się dzięki kontaktowi z z Seanem van Leijenhorstem, reżyserem krótkich filmów i horrorów. Razem zamierzają stworzyć film osadzony w znanym świecie, z tymi samymi postaciami, znaną tematyką, ale i wzbogaconym o wiele nowych elementów, rozgrywającym się w jednym pomieszczeniu, do którego trafić ma wiele rekwizytów znanych z serii gier Rusty Lake i w którym dużą rolę odkrywać będą Dale Vandermeer i Laura Vanderboom i Harvey, pojawi się też kultowy Mr. Crow. Film ma być rozpowszechniany za pośrednictwem YouTube i innych platform za darmo. 
 
Czego widzowie, fani i nie tylko fani serii Rusty Lake mogą spodziewać się po projekcie:
 
- Unikalnej historii, która pasuje do wszechświata Rusty Lake
- Pierwszego prawdziwe ustawienia Cube Escape: pokój, tapeta, przedmioty i przedmioty, wszystko jest wybierane z myślą o grach
- Około 15 minut scenariusza
- Wielu odniesień do serii gier
- Wielu sekretnych wskazówek, które można wykorzystać w grze
- Detektyw Dale Vandermeer i Laura jako główne role
- Szczególnego udziału pana Crowa i Harveya
- Unikalnego malowidła Mr. Crow Johana Scherfta, które znajdować się będzie pośrodku pokoju
 
 
Nowe dzieło studia Rusty Lake to także kolejna gra z cyklu, o wcześniejszych wspominaliśmy w tym miejscu a także tutaj. Podobnie jak poprzednie przygodówki, te darmowe, jak i komercyjne, tak i ta będzie klasycznym point & clickiem, z typowym dla tego gatunku zbieraniem przedmiotów i bardzo klimatyczną, mroczną, surrealistyczną atmosferą. 
 
Zarówno film, jak i gra pozwoli nam śledzić losy detektywa, który znajdzie się w pułapce dwóch wszechświatów i rzecz jasne będzie musiał sobie z tym problemem poradzić. Gra pozwoli graczom wchodzić w interakcję z filmem, poprzez telewizję, telefon, magnetofony i tym podobne. Twórcy umieścili w filmie wiele odniesień do gier z serii, co niewątpliwie ucieszy wszystkich fanów tych bardzo nietypowych gier. Gra będzie zawierała dwa rozdziały, jeden darmowy do gry i jeden premium. Oba są są tym samym pokojem, ale które zapewniają różne układanki i przedmioty.
 
Co graczy czeka w nowej, dziesiątej już gry z serii Cube Escape? 
 
- Rozgrywka, jakiej można się spodziewać po dziesiątym Cube Escape
- Unikalne połączenia i interakcje z krótkim filmem
- Dostępne będą dwa różne poziomy (jeden za darmo i jedna premia), obie będą zawierały różne układanki
- Będą różne zakończenia
- Wiele typowych momentów w Rusty Lake
- Dostępne na iOS, Android, Steam i itch.io
- Obsługa 14 różnych języków
 
Jeśli chcecie wesprzeć projekt odsyłam do linka poniżej. 

Wesprzyj projekt na Kickstarterze

Odwiedź stronę oficjalną gry

Rusty Lake na Steam


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (5):
avatar TOM3K
dodano: 2018-05-16 14:49:54

Jednym słowem każda zmora znajdzie swojego amatora :D Heeehehehehehe

avatar lubie bigos
dodano: 2018-05-16 11:08:08

Tylko czy ja gdzieś napisałem, że gra nie była sukcesem? Po prostu stwierdziłem, że gry były średnie i to jest fakt niezaprzeczalny, zresztą, czy twórcy indie dążą do takiej "popularności" jak Rusty Lake, a nie FTL, Shovel Knight czy studio 10tons to kwestia na zupełnie inny temat ;)

avatar PanDamian
dodano: 2018-05-16 10:55:29

Właśnie. Nawet gry, które mogą nie przypaść szerokiemu gronu odbiorców, najprawdopodobniej odnajdą swoją niszę.

avatar agusia16
dodano: 2018-05-16 10:46:27

Wiele twórców niezależnych, niewielkich zespołów, takich jak Rusty Lake zapewne chciałoby odnieść taki sukces, z tyloma fanami, taką popularnością gier jak właśnie Rusty Lake, więc pozwolę się nie zgodzić lubie bigos. Są to bardzo specyficzne gry, trzeba to przyznać, ale ja bym je jednak nie skreślała. Co się komu podoba to oczywiście rzecz gustu, fajnie, że jesteśmy różni, inaczej byłoby nudno.

avatar lubie bigos
dodano: 2018-05-16 10:24:28

Biorąc pod uwagę, że Rusty Lake niczego nie urywało i jakieś wybitne to gry nie były, to film arcydziełem raczej nie będzie. I poza zbieraniem przedmiotów zapomnieliście o bardzo klimatycznym zbieraniu przedmiotów i surrealistycznym zbieraniu przedmiotów :)