dodano: 2017-10-05 20:00:02

PGA 2017 - Strefa Retro oraz Muzeum Gier Wideo

Autor: AnoX
PGA 2017 - Strefa Retro oraz Muzeum Gier Wideo
14°
0

Fani gier i sprzętów retro dostaną to co najlepsze na targach Poznań Game Arena 2017. Do dyspozycji będzie nie tylko Strefa Retro, ale także wystawa.
 
Klasyczne już miejsce na PGA 2017 po raz kolejny powraca dostarczając graczom wielu bardzo pozytywnych wspomnień z czasów dzieciństwa i nie tylko. Kilkadziesiąt stanowisk pozwoli powrócić do czasów gdy gry były o wiele prostsze i nie działały w rozdzielczości 4K... ;)
 
Ponadto w tym roku w kwestii historii gier, znajdzie się jeszcze jedna świetna ciekawostka w postaci całej wystawy związane z lokalnym Muzeum Gier Wideo. Trzy ekspozycje, które zaoferują nam trzy inne perspektywy  od statycznych, przez filmowe na interaktywnych z kilkoma klasykami kończąc.
 
- Od lat podczas PGA stawiamy na aspekt edukacyjny tworząc między innymi Game Industry Conference, czy też organizując od lat strefę Retro Games. W tym roku wraz z Fundacją Indie Games Polska, Estradą Poznańską i Collegium Da Vinci postanowiliśmy pójść o krok dalej organizując wystawę Muzeum Gier Wideo – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor targów Poznań Game Arena Jesteśmy pewni, że dla młodych ludzi strefa, w której będą mogli zobaczyć od czego rozpoczynała się historia gier, będzie wydarzeniem wyjątkowym i na długie tygodnie pozostanie w ich pamięci. -
 
Muzeum Gier Wideo jest wspólną inicjatywą Collegium da Vinci, Estrada Poznańska i Fundacja Indie Games Polska, które wspólnie chcą przypominać i edukować graczom o tym jak nasze hobby rozpoczynało i gdzie znajdują się początki wielu mechanik znanych nam obecnie z wielu hitów.
 
- Poznań Game Arena to dla miłośników gier komputerowych najważniejsze targi w Polsce. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współtworzenia wystawy poświęconej historii gier komputerowych, odbywającej się w trakcie PGA. Wśród studentów, absolwentów i pracowników Collegium Da Vinci jest wielu sympatyków gier. Z ciekawością obserwujemy rozwój branży mediów interaktywnych i sami podążamy tym tropem. Nie zapominamy jednak o korzeniach i kultowych tytułach, które każdy gracz powinien znać. Wystawa jest doskonałą okazją, aby cofnąć się w czasie i pograć na „zabytkowym” sprzęcie – stwierdziła Agata Skibicka, PR Manager Collegium Da Vinci.
 
Muzeum Gier Wideo znajdziecie w pawilonie 5A.
 
Poznań Game Arena 2017 będzie trwać w terminie 6-8 października 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

źródło: Informacja Prasowa, fot.: Organizatorzy PGA

Komentarze (0):
Wymieniaj punkty na nagrody