dodano: 2019-01-15 14:05:01

Philips 241B7QGJ - Klasyczny monitor przyjazny całemu środowisku

Autor: AnoX
Philips 241B7QGJ - Klasyczny monitor przyjazny całemu środowisku
0

Monitor Philips 241B7QGJ to zupełnie nowa propozycja firmy, która ma połączyć zarówno klasyczną formę jak i przyjazny stosunek do całego środowiska.
 
Na naszym rynku niebawem zadebiutuje Philips 241B7QGJ. Ten 24-calowy model doczekał się wyświetlacza o rozdzielczości Full HD z matrycą IPS, został zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska. Jest to najbardziej „zielony” monitor na rynku.
 
Zastosowane tworzywa sztuczne pochodzą w 85% z recyklingu, a całość konstrukcji nie zawiera szkodliwych pierwiastków (takich jak ołów, rtęć i halogeny). Monitor (i opakowanie) został zrobiony w pełni z materiałów możliwych do ponownego odzysku. 
 
Poza materiałami postawiono także na energooszczędność – podczas przeciętnej pracy pobiera 11W energii. Można to było osiągnąć dzięki zastosowaniu podświetlania o niskim zapotrzebowaniu na prąd i dodatkowych rozwiązaniom. PowerSensor pozwala wykryć czy w danym momencie użytkownik siedzi przed ekranem czy nie. JW tym drugim wariancie automatycznie obniżany jest poziom jasności. LightSensor natomiast zajmuje się dostosowaniem jasność do warunków świetlnych otoczenia, a przycisk Zero Power Switch pozwala przełączyć monitor w tryb całkowitego braku poboru energii, bez konieczności odłączania przewodu zasilającego. 
 
Philips 241B7QGJ jest zgodny ze specyfikacją Energy Star 7.0 i klasą energetyczną A++, a w dodatku Organizacja Green Electronics Council przyznała certyfikat EPEAT, potwierdzający jego przyjazność dla środowiska.
 
Sprzęt wspiera technologie poprawiające jakość obrazu w zależności od wyświetlanej treści: SmartImage, SmartContrast oraz SmartResponse. Ponadto w trosce o komfort użytkownika w wyświetlaczu zastosowano powierzchnię antyrefleksyjną oraz rozwiązania ograniczające emisję niebieskiego światła i efekt migotania obrazu. 
 
W tym modelu zdecydowano się na podstawę SmartErgoBase, którą można dostosować w zakresie góra-dół, kąta pochylenia oraz obrotu w pionie i poziomie. Philips 241B7QGJ może być również zamontowany także na uchwycie VESA. Dodatkowym wyposażeniem są wbudowane głośniki oraz 4 porty USB 3.0. 
 
Philips 241B7QGJ zadebiutuje na rynku w tym miesiącu, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 979 złotych.
 
 

źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):
Reklama