dodano: 2018-01-10 18:15:01

Playstation 4 zbliża się do kolejnego okrągłego rekordu!

Autor: AnoX
Playstation 4 zbliża się do kolejnego okrągłego rekordu!
2

Playstation 4 oraz Playstation 4 Pro sprzedają się dalej bardzo dobrze, o czym najlepiej świadczy ostatni okres świąteczny i liczba konsol w rękach graczy.
 
Sony Interactive Entertainment pochwaliło się bardzo dobrymi wynikami, które potwierdzają, że Playstation 4 oraz Playstation 4 Pro sprzedają się na bardzo dobrym poziomie. W minionym okresie zimowym sprzedało się prawie 6 milionów konsol na terenie 127 państw i regionów świata!
 
Do 31 grudnia 2017 roku łączna liczba konsol wyniosła aż 73,6 milionów urządzeń z rodziny Playstation 4, na którą złożyło się także aż 645 milionów kopii gier, z czego w samym okresie świątecznym zeszło prawie 56 milionów. 
 
Na temat sprzedaży wypowiedział się również nowy prezydent i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainmentn John Kodera. Warto śledzić jego wypowiedzi, gdyż to między innymi on będzie od teraz zarządzał i prowadził firmę ku kolejnym rekordom. 
 
Niezmiernie miło mi ogłosić, że dzięki nieustającemu zainteresowaniu fanów na całym świecie miniony okres świąteczny przyniósł znaczny sukces sprzedażowy. Liczba użytkowników PlayStation Network nie przestaje rosnąć, a grono abonentów PlayStation Plus przekracza już 31,5 mln. Sprzedaż internetowa w PS Store w grudniu 2017 r. osiągnęła najlepszy jak dotąd wynik miesięczny. Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować członkom społeczności zgromadzonej wokół PlayStation oraz naszym partnerom. Bez waszego wsparcia nie osiągnęlibyśmy tak wspaniałych rezultatów. Obiecujemy, że wciąż będziemy dokładać starań, by móc dostarczać naszym fanom niesamowitych emocji poprzez najwyższej klasy rozrywkę i innowacyjne usługi. PS4 nie przestanie się rozwijać i pozostanie najlepszą platformą do grania. -

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (2):
avatar TOM3K
dodano: 2018-01-11 08:48:12

Konsole są tanie i powszechne i dlatego taka popularność. Kupują je ludzie idący na łatwiznę i bez ambicji. Co innego samemu złożyć sobie sprzęt to jest dopiero frajda i cel :)

avatar Mariusz
dodano: 2018-01-10 21:42:45

Aż strach pomyśleć, że kiesyś i w Polsce będą dominować. Ja osobiście wolę pc bo konsole to po prostu słabsze pc i głównie do grania się nadają i to jeszcze średnio. Trzera przyznać, że zawrotna liczby padły.