dodano: 2019-05-29 18:05:03

Premiery gier przygodowych czerwiec 2019 - zrobiło się spokojniej?

Autor: agusia16
Premiery gier przygodowych czerwiec 2019 - zrobiło się spokojniej?
10°
0

Czerwiec, miesiąc zbliżających się wakacji, ale przede wszystkim największych growych targów. Stąd w przygodowym świecie uspokojenie, spowolnienie i growy luz. Ale są także perełki. Jakie? O tym w premierach przygodowych nadchodzącego miesiąca.
 
Premiery gier przygodowych czerwiec 2019 roku nie przytłoczą graczy ich ogromną ilością, ale zdecydowanie postawią na jakość, fabułę i wyjątkowość. Po raz pierwszy w wersji na komputery osobiste pojawią się w tym miesiącu gry dostępne do tej pory jedynie na konsolach, a wszystko to za sprawą Epic Games Store. Nie zabraknie też gier na wyłączność na wspomnianej platformie, przynajmniej czasową. Kilka dostępnych w nadchodzącym miesiącu przygodówek zaproponuje graczom dreszczyk emocji, wciągającą opowieść i niesamowitą eksplorację wypełnioną łamigłówkami. Zaczynajmy zatem!
 
Przygodowy czerwiec 2019 roku rozpoczniemy 4 czerwca, premierą przygodowej gry logicznej, inspirowanej serią Myst, dostępnej zarówno w wersjach na komputery osobiste, jak i wspierającej wirtualną rzeczywistość, produkcji studia Eagre Games, zatytułowanej: ZED.
 
W ZED, o której mieliśmy okazję wspominać  w tym miejscu, przenosimy się w surrealistyczny świat objawienia, żalu i odkupienia,  w marzenia starzejącego się artysty, jego kończącej się kariery i desperackiej próby ponownego połączenia zanikających wspomnień i stworzenia ostatniego, wyjątkowego dzieła na najważniejszej dla niego osoby, jego wnuczki.
 
ZED zadebiutuje na Steam w wersji na PC oraz na Oculus Rift i HTC Vive. 

 
2 dni później, 6 czerwca na Epic Games Store, po raz pierwszy w wersji na PC zadebiutuje artystyczna gra eksploracyjna dzieło studia thatgamecompany, wydane przez Sony Interactive Entertainment, pierwotnie dostępna jedynie na konsole PlayStation 3, gra zatytułowana: Journey.
 
Journey mieliśmy okazję wspominać Wam już na łamach naszego serwisu, w tym wpisie, więc przypomnimy zatem tylko, że jest to produkcja skupiająca się na niesamowitej historii i równie wyjątkowej eksploracji, w której przenosimy się do do starożytnego, tajemniczego świata, rozległej pustyni, którą jako człowiek, odkrywamy. A robimy to szybując, skacząc, biegnąc. Celem jest  odległy szczyt górki.
 
Journey w wersji na komputery osobiste PC będzie dostępna jedynie na Epic Games Store. 

17 czerwca swoją premierę na Steam oraz GOG.com będzie mieć klasyczna, rysunkowa przygodówka point & click studia TookiPalloki, zatytułowana: Chook & Sosig: Walk the Plank.

O grze mieliśmy okazję wspominać już na stronie, choćby przy okazji jej premiery z kartą na platformie Steam. Dziś wiemy, że gra zadebiutuje także na GOG-u, pozwalając graczom cieszyć się przygodami sympatycznego kota i jego kompana, którzy eksplorują morze, odkrywają nieznane, nowe lądy. Gra pełna jest przeróżnych, wielobarwnych postaci. W trakcie wędrówki nasi bohaterowie poznają nowych przyjaciół, przeżywając coraz więcej barwnych i pełnych humoru przygód.

Chook & Sosig: Walk the Plank zadebiutuje w wersji na PC na platformach Steam i GOG.com.

 
Na kolejną grę, dostępną w wersji na PC jedynie na Epic Games Store, wcześniej możliwą do ogrania tylko na konsolach będziemy musieli poczekać do 24 czerwca. Wtedy to na wspomnianej platformie zadebiutuje dzieło studia Quantic Dream, zatytułowane: Heavy Rain, jedna z trzech gier tego dewelopera, które zadebiutują w wersji na PC na Epic Games Store.
 
Heavy Rain to przygodowa gra utrzymana w konwencji psychologicznego thrillera, w narracyjnej formie, w której próbujemy odkryć i złapać seryjnego mordercę, nazwanego Zabójcę z Origami, zabójcę, którego znakiem rozpoznawczym jest figurka wykonana z papieru, pozostawiana na miejscu zbrodni. W grze przejmujemy kontrolę nad czterema, rożnymi i niezależnymi postaciami. 
 
Heavy Rain na PC, jest teraz dostępne w w wersji demonstracyjnej na Epic Games Store. Grę można zakupić także na tej stronie w przedsprzedaży. 

Trzy dni później, 27 czerwca, wyłącznie na Epic Games Store zadebiutuje dzieło ukraińskiego studia Frogwares, przygodowa gra akcji, rozgrywająca się w otwartym świecie, zatytułowana: The Sinking City.

The Sinking City mieliśmy okazję wspominać Wam już nie raz na łamach naszego serwisu. Ostatnio pisał o niej Tamer prezentując Wam zwiastun filmowy pokazujący miasto doprowadzające do szaleństwa.

Projekt inspirowany jest twórczością pisarza grozy, H.P. Lovecrafta i po raz kolejny skupi się na mitologii Cthulhu, tym razem skrytej w mieście nękanym powodziami. Przenosimy w lata dwudzieste minionego wieku, do Oakmont Massachusetts w Nowej Anglii, które cierpi z powodu bezprecedensowych powodzi, które mają nadprzyrodzone pochodzenie. Wcielamy zaś w w prywatnego detektywa, Charlesa W. Reeda, który zagadkę przerażającej powodzi, musi rozwikłać.

The Sinking City ukaże się na PC, PS4 i XB1.

W miesiącu czerwcu, choć dokładniejszej daty premiery jeszcze nie znamy, zadebiutuje też najprawdopodobniej produkcja studia Luckyhammers, zatytułowana: Mansions of Madness: Mother's Embrace.

W Mansions of Madness: Mother's Embrace, grze zainspirowanej nagradzaną grą planszową Mansions of Madness i twórczością Lovecrafta, przenosimy się w niej do roku 1926, gdzie zespół badaczy próbuje odkryć mroczne tajemnice niesamowitej rezydencji. Aby poradzić sobie z rozwiązaniem przeróżnych łamigłówek i pokonaniem przeszkód oraz trudności, gracz będzie musiał znaleźć broń, narzędzia i informacje. To wszystko pomoże mu poradzić sobie w  walce z koszmarami, szaleństwem i śmiercią, w mieście, które terroryzuje zło. 

 Mansions of Madness: Mother's Embrace na platformie Steam w wersji na komputery osobiste PC. 

To już wszystkie propozycje miesiąca czerwca 2019 roku. O pojawiających się nowych tytułach, oczywiście będziemy Was informować. Dajcie znać co myślicie o przygodowym czerwcu w komentarza. Na coś czekacie? Coś Was zainteresowało? Piszcie! 


Komentarze (0):
Reklama