dodano: 2018-12-29 18:00:03

Premiery gier przygodowych styczeń 2019. Leniwy początek roku!

Autor: agusia16
Premiery gier przygodowych styczeń 2019. Leniwy początek roku!
14°
0

Nowy Rok rozpocząć czas! Także i ten przygodowy, choć wchodzić będziemy w niego bardzo, bardzo leniwie, ledwie z czterema tytułami, w mało klasycznej formie.
 
Rok 2019 zacznie się dla przygodowych graczy wyczekiwaniem na bardziej spektakularne przygodówki, ucieszy zaś posiadaczy sprzętu wirtualnej rzeczywistości i graczy nastawionych na odbiór gry poprzez fabułę i jej narracyjne opowiadanie. Na rynku gier bowiem w tym miesiącu zadebiutują gry, w których opowieść będzie dla rozgrywki kluczowa.
 
A zaczniemy 10 stycznia, kiedy to na platformach PC zadebiutuje artystyczna i tekstowa przygodówka, która swój początek miała najpierw na urządzeniach mobilnych. Będzie nią Bury Me, My Love studia The Pixel Hunt.
 
Gra, które skupia się na opowieści i jest interaktywną fikcją zaprojektowaną na początku dla urządzeń przenośnych, już w pierwszej połowie stycznia zadebiutuje także na systemach Windows, przenosząc graczy w świat zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami i nasycony tematami miłości, nadziei i migracji. W grze przedstawiono historię syryjskiego uchodźcy, pozwalając bliżej poznać młodą kobietę o imieniu Dana, mieszkanka Syrii, która straciwszy swoja siostrę podczas jednego z bombardowań, postanawia zmienić swoje życie i opuścić swój rodzinny kraj, ruszając do Europy. Opuszcza męża, ruszając w podróż samotnie, ciągle będąc z nim w kontakcie.
 
I to na tych kontaktach skupia się rozgrywka w Bury Me, My Love, która poprzez czytanie wiadomości błyskawicznych i wybór opcji odpowiedzi pomaga Nour przezwyciężyć trudności, które napotka, doprowadzając tym samym do jednego z wielu zakończeń.
 
Bury Me, My Love dostępna na urządzeniach przenośnych Android i iOS, a także na konsolach Nintendo Switch i komputerach osobistych PC.
 
Odwiedź stronę oficjalną
 
 
15 stycznia zadebiutuje kolejna przygodówka, której istotą jest emocjonalny odbiór opowieści oraz wizualizm. Projekt studia Friend & Foe, narracyjna i eksploracyjna przygodówka Vane tworzona była zmyślą o konsolach nowej generacji PlayStation 4 oraz Pro
 
Gra, o której mieliśmy okazję wspominać już na łamach naszego serwisu w tym wpisie, to historia bardzo nietypowego chłopca o równie nietypowych umiejętnościach, pozwalającym mu poprzez złoty, pustynny pył przenosić się między postacią ptaka a dziecka, wykorzystując swoje zdolności, przypisane tym dwóm, jakże odmiennym gatunkom, zmieniając przy okazji otaczający go świat, kreując go na nowo. 
 
Gra w wersji na PlayStation 4 oraz Pro dostępna będzie od 15 stycznia 2019 roku. W 2020 ma mieć także premierę na komputerach osobistych
PC.  
 
Odwiedź stronę oficjalną
 
 
Na kolejną premierę przygodowej produkcji będziemy musieli poczekać aż do 22 stycznia, kiedy to na rynku gier zadebiutuje gra nastawiona na odbiór wirtualnej rzeczywistości, łamigłówki i narracyjną opowieść. Będzie to dzieło Innerspace VR i Vertigo Games zespołu znanego z gier Arizona Sunshine i Skyworld, zatytułowane: A Fisherman's Tale.
 
Gra, o której również już Wam wspominaliśmy, w tym wpisie, to przygodowa gra logiczna, która przygotowana została na wspieranie wirtualnej rzeczywiści, pozwalając śledzić losy nietypowego protagonisty, jakim jest nie człowiek, a pacynka teatralna.
 
Tytułowy rybak o imieniu Bob żyje sobie w błogiej nieświadomości w swoim magicznym domku, nie wiedząc nic o życiu na zewnątrz. Pewnego dnia, słysząc w radiu zapowiedź straszliwego sztormu, postanawia wspiąć się na latarnię i oświetlić drogą morskich podróżników. Jeszcze nie wie, że stanie się świadkiem czegoś wyjątkowego.
 
A Fisherman's Tale zadebiutuje na PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive oraz PC. 
 
Odwiedź stronę oficjalną
 
 
Z początkiem roku mamy nadzieję zmierzyć się jeszcze z pełną wersją survival horroru od MrCiastku, zatytułowanego Appartion. Czy tak się stanie? Tego do końca nie wiemy, gdyż gra miała mieć już swoją premierę 31 października 2018 roku, o czym mieliśmy okazję wspominać w w tym wpisie, a jednak tkwi dalej we Wczesnym Dostępie na Steam i w takiej wersji można ją zakupić.
 
Wrażenia z wczesnej wersji gry, która dalej jest tworzona, mieliśmy okazję Wam przybliżyć w tekście Apparition - wrażenia z gry we wczesnym dostępie na Steam, do którego przeczytanie oczywiście serdecznie Was zachęcamy.
 
W grze przenosimy się do okrytego złą sławą, nawiedzonego, niegdyś chętnie uczęszczanego kempingu Green Crek, gdzie w niewyjaśnionych do końca okolicznościach, być może za sprawą seryjnego mordercy, giną ludzie. Wyposażony w aparat fotograficzny, dyktafon, świecę i tajemniczą laskę odpędzającą demony, za pomocą tablicy Ouija spróbuje nagrać mrożące krew w żyłach dźwięki i filmy wideo, dbając nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale i zdrowie psychiczne.
 
Odwiedź stronę oficjalną
 
 
Jak widzicie ilość przygodowych tytułów z początkiem roku nie jest powalająca, a niektóre tytuły mogą z niej wylecieć. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, a lista owa zostanie wzbogacona o niezależne, przygodowe tytuły. 

Komentarze (0):