dodano: 2019-01-23 17:50:02

Premiery przygodówek luty 2019, miesiąc miłości, eksploracji i strachu

Autor: agusia16
Premiery przygodówek luty 2019, miesiąc miłości, eksploracji i strachu
15°
0

Krótki miesiąc luty przeniesie fanom gier przygodowych tytuły wszelakiej maści, od tych, które poruszają temat miłości, po eksploracyjne z pięknymi widokami, aż po te, które będą nas straszyć.
 
Luty ucieszy nie tylko tych przygodowych graczy, którzy lubują się w grach o większych pokładach akcji, ale i tych którzy pragną delektować się klasyczną przygodową rozgrywką lub wolą bardziej odważniejsze tytuły z gatunku visual novel, albo chcąc ze swoim wybrankiem zagrać wspólnie w grę, który idealnie wpasowuje się w klimat nadchodzącego święta zakochanych czyli Walentynek. Nadchodzący miesiąc nie zapomniał także o graczach konsolowych i tych, którzy zanurzają się w wirtualną rzeczywistość. Oto co przygodowego czeka nad w lutym roku 2019!
 
Przygodowy miesiąc zaczynamy już 1 lutego, kiedy to na Steam zagości przygodowa gra detektywistyczna niezależnego studia Frostwood Interactive, założonego przez Armaana Sandhu, dla której muzykę stworzył Micamic, kompozytor doskonałego tytułu niezależnego The Cat Lady zatytułowana: Rainswept
 
W grze, o której wspominaliśmy Wam między innymi przy okazji wersji demonstracyjnej, wcielamy się w detektywa przybywającego do niewielkiego, zalanego deszczem miasteczka, w którym pomóc ma rozwikłać z pozoru prostą sprawą morderstwa - samobójstwa pary, Chrisa i Diany, dwójki młodych ludzi znalezionych w kuchni swojego mieszkania. Sprawa okazuje się jednak bardziej złożona i wpływa na naszego detektywa w sposób jaki by się nie spodziewał.
 
Rainswept zadebiutuje na platformie Steam w wersji na PC oraz Mac.

 
12 lutego na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutuje bardzo dobrze przyjęty przez graczy oraz recenzentów, także przez nas, przygodowy horror studia Zoetrope Interactive, wydany przez Iceberg Interactive, zatytułowany: Conarium
 
W grze, którą mieliśmy okazję opisywać dla Was zarówno w recenzji, jak i szczegółowo w poradniku/solucji przenosimy się w świat inspirowany przez największego pisarza grozy, H.P. Lovecrafta, przenosząc się na mroźną Antarktydę, by rozwikłać mroczną zagadkę czterech naukowców eksperymentujących z ludzką i nie tylko taką naturą. 
 
Gra, które czerpie garściami z jednego z opowiadań owego pisarza, zatytułowanego: "W górach szaleństwa" to przygodówka skupiona na bardzo mrocznej, typowej dla horroru atmosferze, łącząca rzeczywistość ze snem, a koszmar z jawą.
 
Conarium dostępna jest na Steam i GOG.com w wersji na PC oraz Mac, a już niebawem także na konsolach PlayStation 4, Pro i Xbox One.

Dzień później, 13 lutego na platformie Steam zadebiutuje wypełniona pięknymi widokami, eksploracyjna i narracyjna przygodówka, stworzona przez Eastshade Studios, zatytułowana: Eastshade.

W tej urokliwej, kształtowanej obrazami, ślicznej graficznie produkcji przygodowej, o której mieliśmy okazję wspominać we wpisie o dacie premiery, wcielamy się w malarza, podróżnika, który przybywa na tytułową, malowniczą wyspę, by tam przedstawiać świat za pomocą swoich obrazów. Przemierzając wielobarwny zakątek świata, napotyka wiele postaci i wykonując dla nich obrazy, rozmawia, zaprzyjaźnia się, czy też odkrywa ich sekrety. Jego działania wpływają na otaczający go świat, zmieniają go, ale i pozwalają odkryć to, co było do tej pory niewidoczne.

Eastshade zadebiutuje za pośrednictwem platformy Steam w wersji na komputery osobiste PC. 

14 lutego czyli w Walentynki swoją premierę będą miały aż trzy produkcje przygodowe, które swoją tematyką poruszają zagadnienie miłości, bliskości i więzi między dwojgiem ludzi. Pierwszą z nich jest przygodowa gra platformowa stworzona przez niezależne studio Moondrop, wydana dzięki Modus Games, zatytułowana: Degrees of Separation.

W grze, o której już Wam wspominaliśmy między innymi przy okazji pierwszego fragmentu z rozgrywki, wcielamy się w bardzo wyjątkową parę, którą łączy i zarazem dzieli bardzo wiele, dwie kontrastujące ze sobą dusze, Ember i Rime, wykorzystujące moc ciepła i zimna, które zostały rozdzielone ze sobą jakąś dziwną, enigmatyczną siłą. Żeby przejść przez świat fantazji, muszą zjednoczyć swoje siły, wykorzystując je w odpowiedni i właściwy sposób.

Degrees of Separation zadebiutuje na PC na Steam, a także na konsolach PlayStation 4, Pro, Xbox One i Nintendo Switch. 

Drugim przygodowych tytułem, który idealnie wpisuje się w klimat święta zakochanych i który zadebiutuje właśnie w tym dniu, będzie przygodowo - logiczna produkcja Lightning Rod Games zatytułowana: A Fold Apart.

W tej wykonanej w wyjątkowy sposób, przy pomocy papieru składanego w odpowiedni sposób, uroczej i pełnej miłości przygodówce o życiu w związku na odległość, o której wspominaliśmy Wam już tutaj,  śledzimy losy pary, inspirowane prawdziwą historią twórców gry, Marka Laframboisa i jego żona, Robyn, dwójki, która żyjąc od siebie oddalona, obiecuje sobie, że nic i nikt  i nic ich nie rozdzieli.

Gra zadebiutuje między innymi na Steam w wersji na PC.

Również 14 lutego swój debiut będzie mieć gra, która wprawdzie odnosi się do bycia w związku i zahacza o temat miłości, ale skupia się na jej mroczniejszej stronie. Wtedy to w w wersji na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita zadebiutuje zremasterowana i rozszerzona wersja gry Catherine, która swoją premierę miała w roku 2011, a której twórcami jest japońskie studio Atlus, zatytułowana Catherine: Full Body. 

W grze wcielamy się w znudzonego swoim związkiem ponad trzydziestoletniego mężczyznę o imieniu Vincent, który pewnego dnia, w swoim ulubionym pubie spotyka ponętną Catherine, która zaprasza go do swojego mieszkania. Spotkanie to będzie początkiem koszmaru naszego protagonisty, którego odtąd nawiedzać będą przerażające wizje i równie okropne sny. 

Catherine: Full Body dostępna jest w wersji na PlayStation 4 i PlayStation Vita. 

 

 

Kolejna przygodówka, a nawet dwie przygodowe produkcje zadebiutują 19 lutego. Pierwszą z nich będzie tajwański horror przenoszący nas w lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku, stworzony przez studio Red Candle Games, które ma już na swoim koncie inny horror, Detention. Tym razem produkcja zatytułowana: Devotion, o której wspominaliśmy w jednym z odcinków cyklu Świata przygodówek, inspirowana jest wschodnioazjatycką kulturą ludową.

W grze wcielamy się w niezwykle religijną rodzinę, zagubioną w czasie, przebywającą gdzieś w kompleksie mieszkalnym. Zanurza się w opowieść jednego z członka rodziny, który złożył religijne ślub, który stanie się dla całej rodziny początkiem koszmaru.

Projekt zadebiutuje na platformie Steam w wersji na PC.

Tego samego dnia, również 19 lutego swoją premierę będzie mieć The Station VR, dzieło studia The Station i Virtro Entertainment, pierwszoosobowa przygodówka pełna tajemnic, w klimacie science-fiction osadzona na stacji kosmicznej, która wysłana została do zbadania obcej cywilizacji.

Gra swoją premierę miała już jakiś czas temu, o czym wspominał Tamer w tym wpisie. Teraz dostępna jest także o czym wskazuje tytuł na VR, w wirtualnej rzeczywistości.

The Station się na PC Windows, Mac i Linux, PlayStation 4 i Xbox One. 

 

20 lutego również na Steam zadebiutuje przygodówka z stylu visual novel, stworzona przez studio MAGES. Inc., zatytułowana: STEINS;GATE ELITE, która pozwoli nam śledzić losy pewnych techników i pewnego odkrycia.

Otóż grupie techników udaje się odkryć możliwość modyfikowania przeszłości za pośrednictwem poczty elektronicznej i zmodyfikowanej mikrofali. Niestety nie wszystko nie idzie tak jak należy, wkrótce eksperyment wymyka się z pod kontroli, a grupa wplątuje się spisek wokół SERN, organizacji stojącej za Wielkim Zderzaczem Hadronów oraz mężczyzny o nazwisku John Titor, który twierdzi, że pochodzi z dystopijnej przyszłości.

STEINS;GATE ELITE zadebiutuje w wersji na PC - Steam, a także na konsolach PlayStation 4, Pro, PlayStation Vita i Nintendo Switch. 

Przygodowy miesiąc luty zakończymy 28 lutego, przerażającym horrorem, pełnym akcji i brutalności, stworzonym przez niezależne studio Workbench Entertainment, zatytułowanym: WOUNDED.

W grze pokierujemy Timem, zrozpaczonym ojcem, desperacko próbującym odnaleźć swoją zaginioną córkę, Lisę. Nie jest to łatwa podróż, bowiem świat do którego trafia jest pełen wyzwań, w których paranoja, trach, niepokój i terror to chleb powszedni, a zło czai się za każdym rogiem. 

 WOUNDED to:

  • Przerażające skoki są dla amatorów. Obawiaj się nieznanego, które czai się za każdym rogiem
  • Starannie dobrane dźwięki i ścieżka dźwiękowa przyczynią się do pełnego horroru
  • Wciągająca grafika, która daje graczom szczegółowy świat do odkrycia
  • Istnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo, a także bardzo bezpośrednie zagrożenia, z którymi musicie się zmierzyć
  • Wasze własne działania prowadzą do waszego wzlotu lub upadku

Gra dostępna na Steam w wersji na PC.


Komentarze (0):
Reklama