dodano: 2019-05-13 22:15:02
PC

Prim, przygodówka inspirowana filmami Bartona i mitologią grecką

Autor: agusia16
Prim, przygodówka inspirowana filmami Bartona i mitologią grecką
16°
0

Inspirację filmami Tima Bartona, Henry’ego Selicka oraz mitologią grecką przeniesioną do współczesności, znajdziemy w klasycznej przygodówce stworzonej przez studio CMMN CLRS, zatytułowanej Prim.
 
Prim wykonana w rysunkowym, czarno - białym stylu graficznym, autorstawa artysty Oskara Alvarado, klasyczna przygodówka point & click rozgrywająca się w świecie umarłych, łącząca mroczny klimat ze specyficznym czarnym humorem, znanym z filmów Tima Bartona. Gra, która właśnie zaprezentowana została na pierwszym screenach, to projekt, w którym gracz natknie się na klasyczne rozwiązania przygodowe "wskaż i kliknij". Twórcy opisują swój projekt jako „przerażający, ale słodki”. Prim to ręcznie rysowaną grą 2D w FULL HD i wykorzystuje interfejs z jednym kliknięciem z punktami hot spot.
 
W Prim przenosimy się do Krainy Umarłych, gdzie mieszka nasza bohaterka, córka Thanatosa, Ponurego Żniwiarza, Bladego Jeźdźca i Anioła Śmierci w jednym, dziewczynka o imieniu Prim, dziewczę kreatywne, dowcipne i podstępne. W świecie, w którym mieszka, od jakiegoś czasu dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Jednym z nich jest  dziwny sen Prim, w którym znajomy ludzki chłopiec wzywa pomocy. Znudzona swoim życie, od dłuższego czasu marzy by robić wielkie rzeczy, a pomoc chłopcu wydaje się odpowiednim zadaniem. Problem  w tym, że wizycie na Ziemi przeciwny jest jej ojciec, który obawia się, że niezdarność i niedojrzałość córki może doprowadzić do okropnych rzeczy, gdy tylko ta odkryje, do czego jest zdolna.
 
Prim pozwoli nam wykonywać zadania typowe dla klasycznych przygodówek, w tym eksplorację, rozwiązywanie zagadek, rozmowy, ale i przenoszenie się między światem żywych a umarłych.

Na razie nie znamy daty jej wydania. Deweloperzy obiecują zaś, że jeszcze w tym roku pojawi się jej wersja demonstracyjna

Prim dostępna będzie na komputerach PC. 

Odwiedź stronę oficjalną

Odsłuchaj fragment ścieżki dźwiękowej


źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3

Komentarze (0):
Reklama