dodano: 2017-04-27 14:00:02

Przygodowe premiery - maj 2017

Autor: agusia16
Przygodowe premiery - maj 2017
24°
2

Wielkimi krokami zbliża się kolejny miesiąc 2017 roku. Maj przyniesie jednak graczom przygodowym tylko kilka tytułów, w tym premierę gry, która na rynku growym jest już dłuższy okres czasu.

Ten, miejmy nadzieję najpiękniejszy miesiąc roku, nie będzie rozpieszczał miłośników przygodówek. Inaczej sprawa się ma z pozostałymi premierami, o których wspomina Tamer. My gracze przygodowi cieszyć będziemy musieli się kilkoma tytułami, a większość z nich to gry łączące w sobie elementy przygodowe ze zręcznościowymi. Na liście znalazł się także survival, rodzima przygodówka horror oraz gra, która swój debiut miała już na komputerach PC, a teraz zagości na konsolach. Ale po kolei.

3 maja w sprzedaży pojawi się pierwszy tytuł, który łączy w sobie elementy przygodowe ze zręcznościowymi. Swój debiut będzie miała gra TumbleSeed, typu t roguelike, stworzona przez niezależne studio Aeiowu.

W grze wcielamy się w nasionko, które w bajkowym świecie, w jakim mieszka, wyrusza w podróż, której celem jest wspięcie się na szczyt wysokiej góry. Robi to po to, by uratować swoje domostwo przez zniszczeniem. 

Podczas zabawy czekać nas będzie pokonywanie kolejnych lokacji, przeszkód i rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Na naszego bohatera czyhać będzie wielu przeciwników, ale nie będzie on bezbronny. Z postępem rozgrywki protagonista, zyskiwać będzie nowe umiejętności i moce, pozwalające mu na eliminację wrogów. 

TumbleSeed, pojawi się na platformach Windows, a także na Switch i PlayStation 4. 

5 maja, na konsolach nowej generacji zadebiutuje przygodówka, którą od dłuższego czasu cieszyć mogę się posiadacze komputerów osobistych PC. Swoją premierę na takich sprzętach będzie miał Dreamfall Chapters.

O grze, wspominaliśmy Wam już wielokrotnie, choćby tutaj, czy też tu, albo tu. W Dreamfall Chapters przenosimy się po raz kolejny w świat łączący w sobie rzeczywistość z baśnią, wędrując razem z bohaterami między krainą zwaną Stark, a magiczną Arkadią. Wcielamy się po raz kolejny w dwójkę znanych nam już bohaterów: Zoë Castillo i Kiana Alvane ale także w tajemniczą Sagę, dziewczynę mającą zdolność  utrzymywania równowagi między dwoma równoległymi światami.

Więcej na temat fabuły pięciu, zebranych w całość epizodów, na jakie została podzielona gra, przeczytacie tutaj.

Dreamfall Chapters zadebiutuje na PlayStation 4 i Xbox One. 

 

10 maja, to dzień premiery gry stworzonej przez warszawskie Simulation Games Studio, a wydanej przez  rodzime Wydawnictwo Fat Dog Games, zatytułowanej: Inner Voices.

Gra, o której już Wam pisałam tu i tu, to przgodowy, utrzymany w klimacie horroru projekt, w którym wcielamy się w mężczyznę, który trafia do nieznanego mu, tajemniczego wymiaru. John Blake, to człowiek, który nie posiada wspomnień dotyczących swojego życia. Razem z nim, pokonując ciągle zmieniające się labirynty korytarzy, postaramy się zebrać wspomnienia i odbudować przeszłość protagonisty.

Inner Voices zadebiutuje na platformach PC w polskiej i angielskiej wersji językowej. 

 

21 maja, to dzień, w którym zadebiutuje kolejna przygodowa propozycja, która łączy w sobie elementy typowe dla tego gatunku, z działaniami zręcznościowymi. W sprzedaży pojawi się bowiem Trol and I, dzieło studia Spiral House.

Gra, o której przeczytacie tutaj, to projekt, który pokazuje graczom przyjaźń, która zagościć może w sercach istot różnego gatunku, czyli między człowiekiem a istotą magiczną. W grze wcielimy się bowiem w chłopca, który opuściwszy swoją wioskę rusza w podróż. Los styka go z olbrzymim Trollem. Między dwójką szybko rodzi się przyjaźń. Od tej pory razem przemierzają kolejne lokacje, walcząc nie tylko z przeciwnościami losu ale i z łowcami trolli. 

Trol and I zadebiutuje na platformach Windows oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. 

Poczet przygodowych premier maja, zamykają dwie gry,  survival z elementami RPG, dzieło stworzone przez brytyjskie  studio Mojo Bones, zatytułowany: Impact Winter i przygodowy horror Perception

23 maja w sprzedaży pojawi się wyżej wymieniona gra utrzymana w konwencji survivalu, nastawionego na przetrwanie.

W grze przenosimy się do roku 2018, w którym to na Ziemi, panuje wieczna zima, a ludzie muszą walczyć o przetrwanie. Sytuację taką wywołała asteroida, która uderzyła w planetę, powodując pojawienie się wielkiego pyłu, skutecznie blokującego dostęp słońca. W grze przejmujemy kontrolę nas mężczyzną imieniem Salomon, który walczy o życie i każdy dzień wraz z czterema osobami. 

Projekt jest klasycznym survivalem, w którym zadaniem gracza będzie zbieranie pożywienia, szukanie miejsca noclegu oraz walka z przeciwnikami. 

Impact Winter pojawi się na komputerach osobistych PC, a także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. 

 

 

30 dnia miesiąca maja, swój debiut zaś będzie miała gra, której datę premiery poznaliśmy niedawno. Posiadacze komputerów Windows i konsol PlayStation 4 i Xbox One,  będą mogli cieszyć się przygodowym horrorem zatytułowanym: Perception.

W grze, o której wspominaliśmy Wam już w naszym serwisie tu i tu, wcielimy się w niewidomą, młodą kobietę  Cassie Thornton, którą dręczą koszmary o wiktoriańskim domu. Kobieta odnajduje więc ową posiadłość na jednym z półwyspów na Oceanie Atlantyckim i przyjeżdża tam, by rozwikłać tajemnicę tego miejsca, w którym, wszystko na to wskazuje, wydarzyły się straszne rzeczy. 

To tyle przygodowych premier nadchodzącego miesiąca. Nie jest ich dużo, przyznacie. Czy to dobrze, czy źle? Oceńcie sami. Miejmy nadzieję, że choć pogoda będzie nas rozpieszczać. Tego Wam życzę!


Komentarze (2):
avatar TOM3K
dodano: 2017-11-23 12:25:30

A grałeś w to Mariusz skoro nie polecasz ?

avatar Mariusz
dodano: 2017-07-27 12:10:04

Troll and i to jakaś porażka, nie polecam tego gniota.