dodano: 2019-05-17 10:00:03
PCPS4PS4 PROXONEXONEX

Red Dead Online z dużą aktualizacją i pokerem - ale nie dla nas

Autor: OlciaK
Red Dead Online z dużą aktualizacją i pokerem - ale nie dla nas
0

Po długim oczekiwaniu na Red Dead Online, czyli sieciową wersję hitu Red Dead Redemption 2 nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej informacji od studia Rockstar. Gra wyszła z fazy beta i w związku z tym otrzymujemy rozgrywkę sieciową wraz z gigantyczną aktualizacją. Zawiera ona wiele ciekawych nowości, na przykład nowe misje, dynamiczne wydarzenia w świecie gry, rozszerzona gra PvP. Co do tego ostatniego, pokazała się ciekawa opcja rozgrywek w pokera w trybie prywatnym i publicznym dla maksymalnie sześciu graczy. Ale niestety nie u nas w Polsce. 
 
Rekrutacja do redakcji - Maj 2019: Chcesz rozpocząć swoją przygodę?
 
Jak się okazało nasi rodacy nie mają możliwości dołączenia do gry karcianej kiedy już odnajdą jakiś stół do tego przeznaczony. Co więcej, kiedy ktoś spoza granic Polski próbuje zaprosić nas do rozgrywki, jest to niemożliwe a niedoszłemu przeciwnikowi wyskakuje komunikat o braku możliwości dla tej aktywności w ich kraju. Zanim zaczniemy "wieszać psy" na deweloperach, należy podkreślić, że zaistniała sytuacja nie jest w żadnym stopniu ich złą wolą. Obostrzenie to wynika niestety z naszych przepisów antyhazardowych. W Polsce prawo zabrania gry w internetowego pokera. Jak się okazuje, nie jesteśmy jedynym krajem z tym problemem. Z podobną sytuacja zetknęli się gracze w krajach takich jak Czechy, Argentyna, Izrael, Islandia, Luksemburg, Kuwejt oraz Kostaryka. Produkcja nakłada tam bowiem automatyczna blokadę na podstawie numeru IP, z którego logują się użytkownicy. 
 
W przypadku Polski blokada ta może wydawać się na pierwszy rzut oka przesadą, gdyż gra nie jest oparta na "prawdziwych" pieniądzach, a jedynie na wirtualnej walucie. W związku z tym pozostaje mieć nadzieję, że z czasem otrzymamy możliwość gry z resztą świata. 
 
 

Gdyby ktoś chciał zdecydować się na Red Dead Online, teraz jest taka możliwość bez aktywnej subskrypcji PlayStation Plus. Ta opcja jest jednak ograniczona czasowo i dostępna tylko do 27 maja. Po tym czasie aby grać, potrzebne będzie wykupienie abonamentu. 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama