dodano: 2018-01-12 12:00:01

Rusza kolejny sezon Game Academy

Autor: nocarz
Rusza kolejny sezon Game Academy
11°
2

Od jakiegoś czasu Kraków stał się swego rodzaju stolicą projektantów gier wideo. Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce został otwarty kierunek „Tworzenie gier komputerowych” na Akademii Górniczo – Hutniczej, a jak grzyby po deszczu powstają kolejne kierunki na różnych innych uczelniach. Ponadto właśnie w Krakowie odbywają się różne cykliczne spotkania, prelekcje oraz warsztaty dotyczące tworzenia gier wideo od podstaw.
 
 
Jednym z takich spotkań jest program Game Academy. Program ten jest realizowany w postaci rocznego kursu, w trakcie, którego uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami związanymi z projektowaniem gier, zarządzaniem całym procesem tworzenia gier, najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji, podstawami marketingu oraz PR, a także pozyskiwaniem nowych użytkowników i procesem monetyzacji. Całość uzupełniana jest prelekcjami i warsztatami.
 
W ramach Game Academy działa również Program Mentorski, w którym czołowi pracownicy studia GameDesire podzielą się swoim doświadczeniem z zakresu powstawania gier wideo. Wśród kadry wykładowczej są specjaliści z 11 Bit Studios, CD Project czy Flying Wild Hog. Pełną listę możecie zobaczyć na oficjalnej stronie projektu.
 
Pierwszy cykl spotkań odbył się w 2016, a już 13 stycznia w Krakowskim Parku Technologicznym rozpocznie się kolejny sezon. Game Academy vol. 1 Game Design obejmie 4 prelekcje z zakresu Game Designu.

Program jest dość ciekawy i obejmuje:

  • 11:00 Radosław Ratusznik - Bądźmy fair wobec naszych graczy - czyli o czym warto pamiętać projektując gameplay
  • 12:00 Maciej Pryc - Studium tworzenia systemu walki w grze Anscentors Legacy - od projektu do implementacji
  • 13:00 Karolina Kuzia-Rokosz - Baza faktów jako skuteczna forma narracji wielowątkowej w UE4
  • 14:00 Tomasz Kaczmarek - Płynne projektowanie czyli jak zrodziła się alternatywna rozgrywka.
 
Udział w zajęciach jest oczywiście płatny, ale 30 złotych to niewielkie pieniądze za dostęp do ogromnej wiedzy. Bilety dostępne są na stronie rejestracji Game Academy, a jeśli macie projekt gry lub pomysł możecie skonsultować go, uczestnicząc w bezpłatnym Programie Mentorskim.
 
Poniżej możecie także zobaczyć i posłuchać jednego z prelegentów, Mateusza Janczewskiego (w 2011 roku zaczynał w Vivid Games, a w chwili obecnej pracuje jako Starszy Producent w ATGames), podczas zeszłorocznego sezonu Game Academy. Jak sami się przekonacie prelegenci i wykładowcy w Game Academy to ludzie z wizją i olbrzymim doświadczeniem.
 

Komentarze (2):
avatar TOM3K
dodano: 2018-01-12 14:53:52

Powinny takie inicjatywy odbywać się w każym dużym mieście a nie tylko w Krakowie :/

avatar Mariusz
dodano: 2018-01-12 12:56:36

Bardzo ciekawa inicjatywa, szkoda, że wykładów nie ma w internetach, wiele osób z chęcią by je sobie ogarnęło w wolnej chwili.