dodano: 2018-10-01 10:00:02

Świat przygodówek#10 - Dreams of Ylina, Iris.Fall, Headspun

Autor: agusia16
Świat przygodówek#10 - Dreams of Ylina, Iris.Fall, Headspun
0

Kolejny odcinek świata przygodówek przynosi wieści z prac nad dwiema niezależnymi przygodówkami oraz datę premiery projektu przygodowo - logicznego.
 
Zaczynamy od wieści z frontu prac nad Dreams Of Ylina, gry nie będącej klasyczną przygodówką, a mieszaniną przygody, RPG i akcji, tworzonej przez jednoosobowe studio Pangoweb, o której mieliśmy okazję już na stronie wspominać. W grze przenosimy się na opuszczoną wyspę Ylina, by wcielając się w młodą kobietę o imieniu Ann przejść przez to tajemnicze miejsce, odkrywając prawdę zarówno coś o nim, jak i o sobie.
 
Jak donosi twórca, prace nad grą idą w dobrym kierunku, czego efektem jej stopniowo rozbudowywanieDreams Of Ylina została wzbogacona o nowych bossów i efekty wizualne oraz dźwiękowe, w tym deszcz. Autor poprawił wiele scen, w tym ostatnią, w której gracza czekać będzie ważny wybór. Dodany został także kalendarz, który wskazuje upływający w czasie gry czas. Rozgrywka w Dreams of Ylina wzbogacona została o nowe questy, pojawiły się nowe zwierzęta i możliwość nauczenia się gry, dzięki wbudowaniu w rozgrywkę samouczka. 
 
Dreams of Ylina jest grą w fazie tworzenie, a zadebiutować ma zarówno na platformach PC, jak i na urządzeniach mobilnych z systemem Android. 

Odwiedź stronę oficjalną

Nie ustają także prace nad Headspun, przygodówką łączącą klasyczne rozwiązania znane z tego gatunku, wykonane w rysunkowej stylistyce z grą wykonaną w technice FMV – full motion video. Projekt jest dziełem niezależnego studia Superstring.

Gra we wczesnej formie jest obecnie możliwa do kupienia na stronie itch.io, a najnowsze o niej wieści donoszą, iż została ulepszona o nową aktualizację, które wprowadza inną muzykę, sceny NPC i dialog, płynniejsze pętle FMV i przejścia, równoważenie dźwięku, nowe zadania poboczne oraz ogólne poprawki. 

W grze wcielamy się w mężczyznę, Theo Kavinsky'ego, który po przebudzeniu się z pięciotygodniowej śpiączki, w skutek tragicznego wypadku wypadku, traci pamięć. W jego głowie odzywają się za to głosy – świadomy i podświadomy czyli Ted i Teddy. Jaźnie osobowości pozwolą mu odbudować Cortex, który jest w ruinie, jednocześnie próbując ustalić, co wydarzyło się feralnej nocy, której nie pamięta.

Odwiedź stronę oficjalną gry

Kup wczesną wersję gry na itch.io

Karta gry na Steam

Jubileuszowy, już dziesiąty odcinek świata przygodówek zakończy Iris.Fall, przygodówka logiczna, której datę premiery właśnie poznaliśmy, a przynajmniej miesiąc, w którym zadebiutuje na rynku gier. Gra, której twórcą jest NEXT Studio, zaś wydaniem tytułu zajęło się Zodiac Interactive dostępna będzie w sprzedaży już w przyszłym miesiącu, w listopadzie. 

"Rozwiązuj sprytne łamigłówki i odkrywaj intrygującą historię pełną tajemnic i cudów z światłem i cieniem jako podstawę koncepcji.  Iris.Fall przenosi graczy w monochromatyczność, a przygoda nie przypomina żadnej innej". 

W grze, o której już mieliśmy okazję pisać w tym miejscu, wcielamy się w dziewczynkę o imieniu Iris, która budząc się wędruje za czarnym kotem docierając do opuszczonego, zniszczonego teatru. Gdy historia się rozwija, Iris zdaje sobie sprawę, że wszystko w tym teatrze wydaje się mieć ukryte połączenie z jej osobą.

Odwiedź stronę oficjalną gry

Karta gry na Steam

 


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama