dodano: 2018-10-11 18:00:06

Świat przygodówek#13 - Chasm, Summer in Mara, STAY

Autor: agusia16
Świat przygodówek#13 - Chasm, Summer in Mara, STAY
0

W trzynastym już odcinku "Świata przygodówek" kolejny trzy tytuły, łączące elementy typowe dla tego gatunku z nieco innym rodzajem rozgrywki. 
 
Na początek wieści od studia Bit Kid, Inc., które 31 lipca 2018 roku wydało wykonaną w stylu retro przygodówkę akcji Chasm, w której wcielamy się w nowego rekruta podejmującego swoją pierwszą misję w Królestwie Guildean. Zachwycony swoją rycerskim powołaniem dowiaduje się, że  kopalnia niezbędna dla utrzymania Królestwa została zamknięta. Niestety z czasem odkrywa jednak coś znaczniej strasznego. Po przybyciu na miejsce okazuje się bowiem wszyscy mieszkańcy zniknęli, porwani przez nadprzyrodzone istoty wyłaniające się z głębin.
 
Ta wykonana w retro stylu graficznym przygodówka akcji miała już  swój debiut miała na Steam w wersji na PC, a także na konsolach PlayStation 4, Pro i PlayStation Vita a dziś zadebiutuje także na Nintendo Switch.

Kup grę na Nintendo Switch

Kup grę na Steam

Odwiedź stronę oficjalną

 
O kolejnym tytule mieliśmy już okazję wspominać, między innymi tutaj. STAY studia Appnormals Team od 11 października oprócz wersji cyfrowej będzie miała także wyjątkową, limitowaną wersję pudełkową na konsole PlayStation Vita. Wydanie to zawiera oryginalną ścieżką dźwiękową i 48-stronicową książeczką z wskazówkami do łamigłówek i wyjątkową rysunki koncepcyjne, ale jest dostępna tylko w 1 300 kopii.
 
STAY_1
STAY_2
 
W grze toczącej się w czasie rzeczywistym, wcielamy się w młodego mężczyznę imieniem Quinn, który jest zamknięty w pomieszczeniu jedynie w  towarzystwie komputera. Przejmując nad nim kontrolę jako gracz stajemy się panem jego życia lub śmierci. To od naszych decyzji, uwagi i czasu, który mu poświęcimy zależeć będzie jak potoczy się rozgrywka i oczywiście losy Quinna.

Kup wersję limitowaną na PlayStation Vita

Kup STAY na Steam

Odwiedź stronę oficjalną

Na koniec przygodówka z elementami symulacji życia i RPG, Summer in Mara, dzieło studia Chibig, która zadebiutować ma na rynku gier na komputerach osobistych PC, ale i na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch w 2019 roku.

W grze wcielamy się w jedenastolatkę o imieniu Koa, dziewczynkę mieszkającą na bardzo malowniczej wyspie o nazwie Mara, która przemieszcza się w swojej łodzi. Pewnego dnia dziecko odnajduje listy, które kiedyś pisała do swojej babci, która prawdę powiedziawszy trochę ją ograniczała, była dla niej, jak twierdziła bardzo surowa i nie pozwoliła biegać ani skakać z klifu. Któregoś dnia Koa postanawia wyruszyć w podróż w swojej łodzi, by przeszukać okoliczne wyspy i poznać sekret tajemniczych drzwi. W czasie swojej wędrówki dziewczynka zmierzy się tez z innymi przeszkodami i niebezpieczeństwami. 

Summer in Mara gracz będzie dbał o uprawę roli, budował wiele przydatnych przedmiotów, ale i natknie się na wiele ciekawych postaci i istot.

Odwiedź stronę oficjalną


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):