dodano: 2018-11-08 10:05:01

Świat przygodówek#19 - Tin Hearts, Yet Another Hero Story, Endling

Autor: agusia16
Świat przygodówek#19 - Tin Hearts, Yet Another Hero Story, Endling
0

Dziewiętnasty już odcinek świata przygodówek poświęcony dziś grom, których premiera już za rogiem oraz tym, na które gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać.
 
Zaczynamy przygodowym projektem, którego debiut na rynku gier nastąpi już dzisiaj. Tą przygodówką jest Tin Hearts, studia Rogue Sun, niezależna produkcja, która zadebiutuje na Steam 8 listopada, we wczesnym dostępie, w której po raz kolejny będziemy mogli wkroczyć w świat wirtualnej rzeczywistości.
 
W Tin Hearts, przygodówce na VR wnikamy w magiczny świat cynowych żołnierzyków i wszelakich, dziecięcych zabawek, wędrując po krainie  magii i piękna. W niej  poprzez rozwiązywanie środowiskowych zagadek, polegających na odpowiednim łączeniu i wykorzystywaniu przedmiotów i otoczenia, odblokujemy moce kontrolujące obiekty w tym urokliwym świecie. Szukając wskazówek, które poukrywane są niemal wszędzie, spróbujemy odkryć kim są ludzie, których czasami będziemy spotykać. Krok po kroku odsłonimy emocjonalną opowieść, która stanie się dla graczy nagrodą.
 
Tin Hearts dostępna będzie na Steam już dziś na PC i VR we wczesnym dostępie.

Karta gry na Steam

Strona oficjalna

Drugim tytułem, który chcemy Wam przybliżyć jest klasyczna, wykonana w rysunkowym stylu graficznym przygodówka point & click, dzieło niezależnego studia Sinking Sheep, zatytułowana: Yet Another Hero Story.

Jak sam tytuł wskazuje wcielamy się w niej w bohatera, który nim nigdy nie powinien zostać. Nasza historia zaczyna się pewnego dnia, kiedy to szlachetna dama zostaje uprowadzona i ktoś musi ją uratować. Przypadkiem tym kimś zostaje Martin McNish, młody mężczyzna, któremu musimy pomóc wybawcą damy i bohaterem się stać, co jak się domyślacie, nie będzie takie proste. 

Yet Another Hero Story to klasyczny przygodowy point & click, skupiający się na jednym kliknięciu myszy, w którym eksplorujemy okolicę, zbieramy przedmioty, które odpowiednio wykorzystujemy oraz rozmawiamy z napotkanymi postaciami. 

Gra charakteryzuje się ręcznie rysowaną, dwuwymiarową grafiką 2D, z ponad 50 środowiskami i ilustracjami a jej premiera przewidziana jest na kwiecień 2019 roku.

Yet Another Hero Story zadebiutuje na PC, Mac i Linux. Póki się to stanie twórcy udostępnili grywalną wersję demonstracyjną, którą znajdziecie w tym miejscu.

Odwiedź stronę gry

Ostatnią grą, która łączy w sobie elementy przygodówki i survivalu, odnoszącą się do jakże ważnych tematów eko-świadomości jest przygodówka niezależnego Herobeat Studios, zatytułowana: Endling.

W grze, która swoją premierę na Steam ma mieć dopiero w 2020 roku, przenosimy się na ziemię zniszczoną przez naszą cywilizację, na której niszczycielski wpływ rasy ludzkiej, codzienne degraduje najcenniejsze i najbardziej potrzebne zasoby naturalnego środowiska, by wcielając się w lisią mamę,  utrzymać przy życiu swoje dzieci.

Przeglądaj świat 3D przewijający strony Endling i broń swoich małych, trzy małe i bezbronne futrzane kule, karm je, zobacz, jak rosną poziom po poziomie, zauważ ich wyjątkowe osobowości i lęki, a co najważniejsze, spraw, by przetrwały.

Jak sami widzicie gra skupia się głównie na zadaniach polegających na środowisku, łącząc przygodowe czynności z typowymi survivalowymi, w których nasze ruchy musimy starannie planować, uważając by kolejny dzień nie był naszym ostatnim.

Endling zadebiutuje na Steam w 2020 roku w wersji na PC i konsole.

Karta gry na Steam

Odwiedź stronę oficjalną


Komentarze (0):
Reklama