dodano: 2019-02-12 10:05:02

Świat przygodówek#35 Nagrody, postępy w grach i premiery

Autor: agusia16
Świat przygodówek#35 Nagrody, postępy w grach i premiery
0

Dziś króciutko o trzech produkcjach przygodowych, z których jedna została nominowana do ważnej nagrody, kolejna zadebiutowała na konsolach, a jeszcze inna powstaje i ma się dobrze.
 
Trzydziesty piąty odcinek świata przygodówek zaczynamy od miłej wiadomości od studia Nova-box, którego visual novel zatytułowana Seers Isle, o której wspominaliśmy Wam między innymi w tym miejscu, została nominowana do nagrody w Independent Game Festival Award w kategorii "Excellence in Narrative". Przygodówka została wybrana jako jeden z sześciu finalistów z ponad 500 zgłoszeń. Rozdanie nagród odbędzie się  w San Francisco w dniach od 18 marca do 22 marca, podczas konferencji Game Developer Conference. Twórcy gry zawitają także na Expo, gdzie będzie okazja spotkać się z nimi, porozmawiać, ale i wypróbować ich gry.
 
Przypomnę krótko, więcej przeczytacie tutaj, że Seers Isle to gra nastawiona na opowieść,  dialogi i decyzje graczy, osadzona w fantastycznej wersji średniowiecznej północnej Europy, gdzie twoje wybory wpływają na losy grupy postaci, a jest to grupka szamanów stażystów, którzy przybywają na wyspę, by szkolić swoją magię. Tam też spotykają tajemniczą kobietę z rogami.

Kup grę na Steam

Odwiedź stronę oficjalną

 
Swoją premierę na konsolach Xbox One zaliczyła przygodowa gra logiczna nastawiona na współpracę i mnóstwo zadań do wykonania, stworzona przez studio It's Anecdotal, zatytułowana: 39 Days to Mars.
 
Ta utrzymana w klimacie steampunka, wykonana w rysunkowym stylu graficznym, której dokładny opis znajdziecie w w tym miejscu, gra nastawiona na dobrą, acz wymagającą logicznego myślenie zabawę, pozwoli nam towarzyszyć dwóm panom Sir Albertowi Wickes'owi i  Clarence'owi Baxter'owi, dwóm XIX-wieczny, odkrywcom, którzy zdecydowali się pilotować HMS Fearful podczas dziewiczej podróży na Marsa, ale niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem. Brak paliwa do pojazdu okazuje się nie tylko problemem, ale i sporym wyzwaniem, którym jako gracze będziecie musieli sprostać. 
 
39 Days to Mars dostępna jest teraz na Steam w obniżonej o 25% cenie, wynoszącej 40,49 złotego. Gra dostępna jest już także na konsolach Xbox One w cenie 69,99 złotego. Twórcy planują jej wydanie także na konsole Nintendo Switch.

Kup grę na Steam

Kup w sklepie Microsoft Store

 
Wpis kończymy wieściami na temat przygodowej gry akcji z elementami RPG, stworzonej jedynie przez jednego twórcę, znanego jako Pangoweb, produkcji noszącej tytuł: Dreams of Ylina.
 
Ten skupiony na akcji, ale i przygodowej podróży, tworzony samotnie tytuł, to gra, która opowiada historię kobiety, o czym wspominaliśmy w tym wpisie o imieniu Ann, która budzi się na tytułowej wyspie Ylina, miejscu w odległym zakątku świata nie pamiętając jak tu trafiła i kim jest.
 
Gra tworzona jest już przez kilka lat i ciągle ulepszana i rozbudowana. O jednej z takich aktualizacji pisaliśmy Wam przy okazji dziesiątego odcinka świata przygodówek. Dziś przyszedł czas na kolejne wieści od twórcy, który poinformował nas o dodaniu do swojego projektu nowych motywów muzycznych, które tworzy sam, a także nowych modeli postaci. Wkrótce będziemy mogli przekonać się jak wygląda to w praktyce, bowiem autor zaprezentuje nowy filmowy zwiastun. 

Odwiedź oficjalną stronę gry


źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama