dodano: 2018-12-14 10:00:03
PC

Tales From Windy Meadow, pikselowa visual novel rodzimego studia

Autor: agusia16
Tales From Windy Meadow, pikselowa visual novel rodzimego studia
13°
0

Tales From Windy Meadow, pikselowa visual novel rodzimego Moral Anxiety Studio zabierze graczy w melancholijną i przytulną podróż do świata, w którym żyje trójka zupełnie rożnych bohaterów.
 
Ten rodzimy, stworzony przez polskiego dewelopera, przygodowy projekt, wykonany w pikselowej grafice retro to klasyczna wizualna opowieść, w której splatają się losy trójki bohaterów, mieszkających w spokojnej Windy Meadow, która nie jest bogata, ani sławna, ale pozwala żyć w harmonii z naturą. To urokliwe miejsce o wspaniałych widokach, pięknych lasach, przejrzystych rzekach i żyznej glebie pozwala wieść swoim mieszkańcom spokojnej życie. Nawet straszliwe bestie takie jak smoki trzymają się tu na dystans. 
 
Są jednak w tej krainie obfitości osoby, które dręczą problemy, poszukujące swojego miejsca na ziemi czy borykające się z przeszłością. W Windy Meadow żyje Vena, najlepsza łowczyni w wiosce, która waha się czy zostać z rodziną czy też odejść przyjmując intratną pracę w gildii kupieckiej. Jest też Fabel, którego marzeniem jest zostać sławnym bardem. Niestety przeszkadza mu w tym jego przeszłość. Sam nie wie czy słuchać ma swoich pragnień czy raz na zawsze je porzucić. Iudicja zaś, miejscowa outsiderka i utalentowana zielarka poślubić ma kogoś, kogo nie kocha, zastanawiając się czy zmienić swoje życie poślubiając wybranego jej mężczyznę czy skazać się na wieczną samotność.
 
Ich historię poznamy w wykonanej w grafice retro, około 2,5 godzinnej przygodowej produkcji, w której wybory są dla rozgrywki kluczowe, wybierając tym samym różne ścieżki, które oferują różne nastroje, tematy i perspektywy, a wszystkie z nich dzielą dramatyczny, ostatni rozdział.
 
Tales From Windy Meadow charakteryzuje się niezwykle kolorową grafiką i opowieścią bazująca na emocjach graczy, określaną przez twórcę jako: "Wyjątkową mieszankę przytulności i melancholii wspieraną przez barwną grafikę i emocjonalną muzykę".
 
Projekt, póki co w angielskiej wersji językowej zadebiutuje na Steam w wersji na PC już 20 grudnia 2018 roku. 
 
Karta gry na Steam
 
Odwiedź stronę oficjalną
 
Polub na Facebooku
 
Obserwuj na Twitterze
 


źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):