dodano: 2019-06-04 21:40:02

Targi E3 2019 - Moje przewidywania i oczekiwania wobec konferencji

Autor: AnoX
Targi E3 2019 - Moje przewidywania i oczekiwania wobec konferencji
25°
0

Targi E3 2019 rozpoczną się za tydzień, ale pierwsze konferencje odbędą się już w ten weekend. Oto moje przewidywania i oczekiwania wobec konferencji.
 
W tym roku doczekamy się dość zaskakującej, a nawet zadziwiającej sytuacji, podczas której Google przedstawi swoją usługę streamingową jeszcze na długo przed targami. Dotychczas miało to miejsce jedynie w przypadku EA Play, jednakże tym razem będzie można wcześniej ujrzeć jeszcze Google Stadia Connect.
 
Swoje 3 grosze chce dorzuć także Netflix ze swoim panelem dotyczących gier na podstawie ich marek, niestety nie wiemy czy takie Narcos: Rise of the Cartels zobaczymy wcześniej za sprawą jakiegoś zwiastuna czy tylko podczas tego show w trakcie targów.
 
EA Play 2019 nie zapowiada się zbyt ciekawie, ponieważ część projektów już znamy lub wiemy co się pojawi, a do tego dochodzi niestety mała różnorodność oraz w zasadzie brak zaskoczeń. Chyba o nowym Maddenie, FIFA 20 i NBA 2020 nie trzeba wspominać? Intrygująco zapowiadała się prezentacja Need for Speed na 2019 rok, lecz jak się okazało nie ujrzymy tej odsłony na tym wydarzeniu, za to spodziewać możemy się kolejnego Plants vs. Zombies. To może być interesująca propozycja, ponieważ w ostatnim czasie zdecydowanie widać jak nieźle sprzedają się gry ze stylizowaną oprawą. Wiemy już, że po raz kolejny zobaczymy Star Wars Jedi Fallen Order, jednakże w tym wypadku z pewnością wszyscy liczą na fragment rozgrywki. Zgodnie z oficjalnymi materiałami nie mamy co liczyć na chociażby Star Wars Battlefront 3, jednakże być może jakiś teaser zostanie opublikowany.... Poza tym niestety niczego ciekawego się nie można spodziewać, ponieważ prezentacje nowości do Battlefield V oraz Apex Legends to mało interesujące atrakcje.
 
EA po raz kolejny będzie szukać najlepszej formy, jednakże szereg transmisji może zainteresować tylko największych fanów, a pozostali raczej będą się nudzić po 3 czy nawet 4 godzinach. Widać, że poza głośnymi propozycjami nie znajdziemy tutaj prawdopodobnie niczego bardziej interesującego....
 
 
 
Następnie, u nas późno w nocy, odbędzie się konferencja Bethesdy, podczas której będziemy mogli zobaczyć klasyczną konferencję nastawioną na mocne uderzenie znanych marek. Wolfenstein pojawi się dwa razy zarówno z Youngblood jak również i Cyberpilot, które mogą się okazać odpowiednio hitem jak i kitem. Fani następnie będą wyczekiwać informacji oraz daty premiery DOOM Eternal, które będzie bez wątpienia gwiazdą wieczoru. Do tego dochodzi również mocno wyczekiwane Starfield, czyli zupełnie nowa produkcja od Bethesda Game Studios. Coś nowego powinno posiadać i zaoferować nam Arkane Studios, a być może i jeszcze ktoś się pojawi z nowym projektem. Zapewne odpuszczony zostanie temat The Elder Scrolls VI, ponieważ po ostatnich porażkach ten projekt pójdzie na bok, aby po cichu powstawać. To będzie ważny rok dla tego wydawcy, który będzie musiał pokazać coś konkretnego i przy okazji naprawić swoją pozycję PR i to najlepiej bez Toda Howarda.
 
 
O godzinie 22 powinniśmy skupić swoją uwagę na konferencji Xbox, należącego do Microsoftu chcącego nie tylko zaprezentować liczne produkcje wykorzystując brak Sony, ale także ponoć mamy tutaj ujrzeć po raz pierwszy dawkę informacji dotyczących swoich najnowszych konsol. No właśnie ma być ich nawet kilka na start, czy tak się stanie dowiemy się już za kilka dni. 
 
Do tego dochodzi kwestia zakupionych w ostatnim czasie studiów, w których rzekomo powstaje aż 14 gier. Niestety nie wiemy dokładnie czy je zobaczymy tym razem. Bez wątpienia sporo czasu poświęcone zostanie na potencjalnie wyśmienite Gears 5, a i być może kilka chwil poświęconych zostanie także na Halo Infinite. Do tego dochodzi również lekko zarysowane ostatnio Gears Tactics, które mogłoby wzmocnić zainteresowanie abonamentem Xbox Game Pass na PC, któremu towarzyszyć może Age of Empires IV. W sieci pojawiły się pogłoski dotyczące Rebootu Parfect Dark, a także zapowiedzi nowej produkcji od Rare. Do tego dochodzi również nowe Battletoads jak również i zaprezentowana zostanie być może zawartość Sea of Thieves. Należność do Microsoft Studios może oznaczać, że to właśnie u "Zielonych" zobaczymy Wasteland 3 oraz The Outer Worlds
 
W zeszłym roku nie brakowało gier od zewnętrznych studiów, wśród których bez wątpienia znajdziemy dwie polskie gry - Cyberpunka 2077 oraz Dying Light 2. Być może to właśnie tu ujrzymy Saints Row 5Borderlands 3 oraz The Surge 2. Nie wiemy jak będzie się prezentować kwestia współpracy gigantów co do Call of Duty Modern Warfare. From Software pracuje nad grą z konsultacją Georga R.R. Martina.
 
MW_Reveal_01_wm
 
 
O 4 w nocy zaprezentowane zostanie show Devolver Digital, podczas którego bez wątpienia najważniejsze będzie ujawnienie konkretnego materiału z Serious Sam 4, a być może możemy liczyć na jakieś zaskoczenia. W poprzednich latach było tego trochę, choć pewnie niektóre osoby będą bardziej zainteresowane tym jak będzie się prezentował sam filmik oraz jego wykonanie i humor. 
 
 
PC Gaming Show w poprzednich latach prezentował się dość nieciekawie, bez względu na udział i wsparcie PCGamera czy AMD. W 2019 zapowiada się to o wiele lepiej, ponieważ będziemy mogli ujrzeć wiele zapowiedzi... zapewne mocno powiązanych z Epic Games Store, ponieważ sponsorem został właśnie Epic. Zapewne intrygująco może się prezentować chociażby data premiery Hades
 
 
Po dwóch godzinach będziemy mogli ujrzeć konferencję Ubisoftu, który ma w planach skoncentrowanie się na przedstawieniu nam zarówno znanych nam pozycji jak Just Dance 2020 czy Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint. Do tego dochodzi również prawie pewne ujawnienie Watch Dogs 3, a także i nowości do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czy Tom Clancy's The Division 2. Rzekomo do końca tego roku fiskalnego mamy ujrzeć 4 gry AAA w ich portfolio, zatem spodziewać się możemy także Tom Clancy's Splinter Cell (który miał być już poprzednimi razy ujawniany) jak również gry Avatar od Ubisoft Massive. Ponoć szykowane są nam dwie osobne gry w ramach uniwersum Assassin's Creed - Legion związane ze starożytną trylogią oraz Ragnarock/Kingdom zabierającą nas do świata dzielnych wikingów.
 
 
W nocy spojrzeć będzie można także na konferencję Square Enix, które prawdopodobnie już nie pokaże Kingdom Hearts 3, ale bez wątpienia wielu graczy czeka na Project Avengers (rzekomo Marvel's Avengers) jak również i Final Fantasy VII Remake. Poza tym pojawiła się już zajawka Outriders, czyli ponoć gry polskiego studia People Can Fly. Do tego warto przypomnieć także o tym, że to właśnie ta firma w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Północnej wyda wspomniane Dying Light 2.
 
 
 
Na samym końcu pozostaje nam także Nintendo ze swoim Nintendo Direct, podczas którego zapewne zobaczymy nowe wydanie Nintendo Switch. Do tego powinien dojść także szereg nowych gier, które są potrzebne temu sprzętowi. Bez nich całość może wkrótce bardzo szybkość opadać w ramach malejącej sprzedaży....
 
 
Brak Sony w tym roku może okazać się odczuwalny z tego względu, że jednak mamy do czynienia z wielkim na razie wirtualnym starciem z Microsoftem, który poświęci aż 3 godziny, aby uzyskać przewagę psychologiczną. Bez wątpienia jest jeszcze za wcześnie, aby odczuwać te problemy, jednakże niewątpliwie będzie to mniej odczuwalne niż może mieć to miejsce w przyszłości. 

Komentarze (0):
Reklama