dodano: 2018-11-20 12:00:02
PC

Total War: Three Kingdoms i trudna sztuka dyplomacji

Autor: nocarz
Total War: Three Kingdoms i trudna sztuka dyplomacji
0

Total War: Three Kingdoms ukaże się 7 marca przyszłego roku na komputerach PC, a już od jakiegoś czasu studio Creative Assembly zasypuje internet materiałami na temat tej produkcji.
 
Na chwilę obecną opublikowany został pierwszy z dwóch materiałów poświęcony trudnej sztuce dyplomacji. Sama gra nie oferuje nowego okresu historycznego, ale sporo elementów po prostu w niej się zmienia i rozrasta. Mając na myśli dyplomację to w tej odsłonie położono na niej duży nacisk ponieważ została przeprojektowana jej mechanika, a wprowadzone zmiany są w tej chwili jednymi z największych w całej historii serii.
 
Autorzy podkreślają, że takie zmiany spowodują osiągnięcie jeszcze bardziej różnorodnych efektów, a tym samym gracze będą doświadczać większej liczby akcji, umów czy intryg. Twórcy na swoim blogu informują, że sztuczna inteligencja nie będzie już tylko brała pod uwagę siły wojska, ale także działania związane z dyplomacją czyli np. działania szpiegowskie lub nasze nastawienie do danej frakcji.
 
Kiedy więc gracz zaproponuje jakąś umowę to SI obliczy ile to będzie kosztować, a ten koszt zależeć będzie od naszej reputacji, wspólnych celów czy położenia geograficznego. Zamieszczony materiał pokazuje między innymi przykład jak uzyskać niższą cenę żywności od jednego z wasali, któremu w zamian za to, obiecalibyśmy umowę o nie agresji czy pełną autonomię.
 
Drugim przykładem może być porozumienie z lennikami naszego wroga, którzy w zamian za odpowiednią obietnicę wspomogą w walce przeciwko dawnemu panu. Z ciekawością czekamy na kolejne materiały i nowości, które mają pojawić się w najnowszej odsłonie Total War: Three Kingdoms.  
 
Total War: Three Kingdoms zadebiutuje 7 marca 2019 roku na komputerach osobistych.
 
Karta na Steam
 

Komentarze (0):
Reklama