dodano: 2019-05-20 12:00:02
PC

Twórcy Afterlight zbierają fundusze na dokończenie projektu

Autor: nocarz
Twórcy Afterlight zbierają fundusze na dokończenie projektu
0

Studio Silent Road Games wystartowało 16 maja ze zbiórką na platformie Kickstarter. Dzięki niej mają zamiar zdobyć 35 tysięcy dolarów na dokończenie swojego projektu pod nazwą Afterlight.
 
Twórcy określają go jako emocjonalną podróż w głąb umysłu, a akcja tej przygodówki 2,5D umiejscowiona jest gdzieś na Tytanie, księżycu Saturna. Gracze wcielają się w Xin, która ma za zadanie przeprogramować sztuczną inteligencję oraz naprawić komunikację i wezwać pomoc.
 
 

Nasza bohaterka jako jedyna przeżyła kosmiczną katastrofę, a walka z SI w niezbyt sprzyjających warunkach to nie koniec. Większość bowiem walki zostanie rozegrana w jej głowie, a autorzy mają zamiar przedstawić dobre relacje panujące w przyjaźni oraz te toksyczne (ostatnie przedstawione są za pomocą wszelkiego rodzaju traumatycznych przeżyć).
 
Afterlight, o której mieliście okazję przeczytać także przy okazji zapowiedzi zbliżającej się kampanii finansowej, zaoferuje graczom unikatową oprawę graficzną, która wzorowana jest na sztuce Lebbueus'a Woods'a oraz filmach Andreia Tarkovskiego, a także ciekawe zagadki. Ponadto nasza bohaterka będzie mogła obsługiwać zdalnie niektóre roboty wewnątrz budynków, a to dzięki pewnemu elektronicznemu przyjacielowi C.O.G., który towarzyszył jej będzie od momentu wypadku i służył pomocą np medyczną.
 
Rekrutacja do redakcji - Maj 2019: Chcesz rozpocząć swoją przygodę? 
 
Gra przewidziana jest głównie na komputery osobiste PC, a kolejne platformy mają zostać dodane po osiągnięciu założonych progów zbiórki. Platformą docelową ma być Steam. Afterlight ma się ukazać, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, 1 października 2020 roku.
 
Karta gry na Steam
 
Zbiórka na platformie Kickstarter
 

Komentarze (0):
Reklama