dodano: 2019-01-02 18:15:01

Witamy przygodowy rok 2019! Nadchodzą fajne przygodowe czasy!

Autor: agusia16
Witamy przygodowy rok 2019! Nadchodzą fajne przygodowe czasy!
17°
0

Wiemy doskonale, że wybieganie w przyszłość z datami premier, to w przypadku większości przygodowych tytułów jak przysłowiowe wróżenie z fusów. Wiele produkcji ma jedynie przybliżoną datę wydania, a jeszcze inne z pewnością zostaną opóźnione. Dlatego też poniższy tekst z małymi wyjątkami, postara się Wam przybliżyć nadchodzący, przygodowy rok. Zapraszamy!
 
Niedawno wspominałam przygodówki, w które zagrałam w minionym roku. Dziś pora przyjrzeć się grom przygodowym, w które przebogaty będzie rok 2019, który właśnie się rozpoczął. Oto nasze zestawienie najciekawszych, a może najbardziej oczekiwanych gier z wspomnianego gatunku, które zadebiutują w przeciągu dwunastu miesięcy 2019 roku.
 
A ten zaczniemy spokojnie dnia 15 stycznia od eksploracyjnego i narracyjnego przygodowego projektu stworzonego na PlayStation 4, dzieła studia Friend & Foe, zatytułowanego Vane, który zadebiutuje także na platformach PC. Dnia 22 stycznia  przejdziemy płynnie do przygodowo - logicznego A Fisherman's Tale, które zadebiutuje także w wirtualnej rzeczywistości by najprawdopodobniej zakończyć miesiąc strasząc się survivalem Mr.Ciastku, Apparition, znajdującym się we wczesnym dostępie na Steam oraz delektując się kolejnym, drugim już epizodem niezwykle klasycznej, uroczej i pikselowej przygodówki point & click stworzonej przez Gingertips Game Studio, zatytułowanej FoxTail.
 
 
Luty będzie miesiącem debiutu dwóch zgoła różnych gier z opisywanego tu gatunku, przygodowej platformówki z licznymi łamigłówkami, Degrees of Separation, produkcji stworzonej przez niezależne studio Moondrop, wydanej dzięki Modus Games, które zadebiutuje 14 lutego i przeniesie nas w świat dwóch żywiołów, oraz The Occupation, narracyjnego, wciągającego thrillera politycznego rozgrywającego się w czasie rzeczywistym, dzieła White Paper Games, która w na konsole w polskiej wersji zostanie wydana przez Cenegę. W marzec wkroczymy z przytupem, bo oto zadebiutuje kilka ważnych i oczekiwanych tytułów i obydwa z nich będą miały premierę w jednym dniu, a będzie to 21 marca. W tym dniu fani przygodówek zanurzą się w nową przygodową grę akcji ukraińskiego studia Frogwares, przemierzając pogrążony w przerażającej powodzi świat The Sinking City, a także w wir Rewolucji Francuskiej, wcielając się w wymierzającego sprawiedliwość sędziego, w We. The Revolution. Wiosna pozwoli nam w miesiącu kwietniu poczuć smak Zimnej Wojny w Berlinie Wschodnim, w grze przygodowej wzbogaconej skradankami, strategią i czynnościami zręcznościowymi, stworzonej przez niezależne studio K202, zatytułowanej: The Berlin Wall. Wydaniem gry zajęła się firma PlayWay. 
 
 
Także w kwietniu, po raz kolejny znajdziemy się w przygodowym, rysunkowym, ale i mrocznym świecie Lorelai, ostatniej części przygodowej trylogii studia Harvester Games, próbując wraz z żeńską protagonistką poradzić się z dramatyczną przeszłością. Maj zapowiada się póki co bardzo leniwie, ale i intrygująco, choćby w powodu jednego przygodowego tytułu, ciekawej w graficznym wykonaniu hybrydy przygodówki ze strategią, niezależnej, przygodowej gry akcji przenoszącej nas do fikcyjnego, totalitarnego państwa, gry stworzonej przez Rejected Games, wydanej przez PlayWay, a zatytułowanej Mr. Prepper. Wiosna ucieszy także graczy lubiących bardziej logiczne wyzwania, gdyż swoją premierę, jeszcze nie wiemy w jakim miesiącu, mieć będzie ZED, przygodowo - logiczna surrealistyczna podróż artysty, inspirowana serią Myst, dzieło niewielkiego, niezależnego studia Eagre Games, którego wydaniem zajęło się nowe wydawnictwo, Cyan Ventures, twórcy legendarnych gier Myst i Riven. Czerwiec czyli przedsmak wakacji uraduje zwolenników łamigłówek i kunsztu OhNoo Studio, gdyż zadebiutuje Tormentum II, przygodowa typu point & click rozgrywająca się w mrocznym, surrealistycznym świecie inspirowanym twórczością H.R. Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. Premiera gry przewidziana jest na 20 czerwca.
 
 
Latem tego roku światło dzienne, a raczej growe, za pośrednictwem Steam ujrzy Night Call detektywistyczny neo - noir, gra symulacyjna stworzona przez studio Monkey Moon i Black Muffin, wykonana w czarno - białym stylu graficznym, pozwalająca nam wcielić się zarówno w taksówkarza, jak i detektywa w jednym. W czwartym kwartale tego roku poznawać będziemy kolejną, interesującą graczy przygodową produkcję, stworzoną przez braci, niezależne studio The Brotherhood Games rozgrywającą się w postapokalitycznym świecie, zatytułowaną Beautiful Desolation.  
 
Tu nastaje moment, w którym określanie dat wydań kolejnych tytułów przygodowych staje się niezwykle trudne, gdyż takowych albo zwyczajnie nie ma, albo są one dość umowne. Pozwolę sobie zatem wymienić kilka największych i tych bardziej oczekiwanych przygodówek, które z pewnością pojawią się w tym roku, wymieniając je w kolejności dowolnej. 
 
I tak oto doczekamy się w końcu przygodowego horroru Asylum czerpiącego inspiracje z prozy H.P. Lovecrafta, Cushinga, Lucio Fulci'ego i filmów Johna Carpentera, gry, na którą przyszło graczom czekać wiele lat, stworzonej przez studio Senscape. Swoją premierę będzie mieć także cudownie zapowiadająca się gra twórców Dreamfall Chapters, studia Red Thread Games zatytułowana Draugen. Nie lada gratką dla fanów łamania sobie głowy będzie Schizm 3: Nemezis, kolejna część cyklu przygodowo - logicznych produkcji stworzonych przez Rolanda Pantołe, prekursora gier komputerowych w Polsce, założyciela Datlion.
 
 
Klasyczności czar poczujemy w dwóch przygodówkach wykonanych w pełni ręcznie za pomocą techniki poklatkowej, przy użyciu kukiełek, drutu, metalu i tym podobnych produktów. Jedna stworzona przez Slow Bros zatytułowana Harold Halibut, a druga Trüberbrook – A Nerd Saves the World, utrzymana w klimacie science - fiction, klasyczny przygodówka point & click studia BTF. W tym roku ujrzymy także pierwszą klasyczną grę przygodową "wskaż i kliknij" od rodzimego Artifex Mundi, przenoszącą graczy w prześmiewczy, komediowy świat  ośmieszający komunistyczny reżim, zatytułowaną: Irony Curtain: From Matryoshka with Love. Ciekawie zapowiadają się także kolejna produkcja od twórców Yesterday, Pendulo Studios, przygodówka detektywistyczno - kryminalna oparta na serii komiksów, wyjątkowo wykonana w 3D, zatytułowana: Blacksad: Under the Skin; kolejna produkcja twórców Oxenfree, studia Night School Studio, zabierająca nas na piekielne imprezy, nosząca tytuł Afterparty czy debiutanckie dzieło Scarecrow Studio,3 Minutes to Midnight, komediowa gra pełna tajemnic. Po raz kolejny zagłębimy się w rzeczywistość ciepło przyjętej platformówki z elementami przygodowymi akcji, stworzonej przez studio Double Fine Production z Timem Schaferem na czele, zatytułowanej: Psychonauts 2.
 
 
W roku 2019 nie mogło zabraknąć horrorów, z których szczególnie dobrze zapowiada się rodzimy survival horror Illusion Ray Studio rozgrywający się w różnych przedziałach czasowym, w czasie rzeczywistym oraz w XIX wieku zatytułowany The Beast Inside; Close to the Sun, przygodowy, narracyjny horror studia Storm in a Teacup, w zapierającym dech w piersiach graficznym stylu art deco oraz Someday You'll Return, wyjątkowa narracyjna przygodówka utrzymana w klimacie psychologicznego horroru czeskiego, dwuosobowego zespołu studia CBE Software. Uwagę ma okazję przykuć kolejna produkcja od Amanita Design, przygodowo - logiczne i nieco skradankowa Creaks, w którym wcielając się w młodego bohatera dogłębnie poznamy swoich przyjaciół czy narracyjne Mosaic od Krillbite Studio, które w charakterystycznym, kanciastym stylu graficznym, utrzymanym w kolorach szarości przedstawi życie przeciętnego, znudzonego życiem człowieka. W bardzo oryginalną przygodową podróż sympatycznej postaci w czerwonym szaliku zabierze nas także Uprising Studios w Scarf
 
 
W rozpoczynającym się właśnie 2019 roku zadebiutuje z pewnością jeszcze mnóstwo mniejszych, niezależnych tytułów, z których zapewne wiele zaspokoi nasze przygodowe potrzeby. Oprócz nich w trwającym roku 2019 miejmy nadzieję, zobaczymy:
 
 • Layers of Fear 2;
 • Cyanide & Happiness: Freakpocalypse;
 • Lovecraft Tales;
 • CodeRed: Agent Sarah's Story;
 • Eastshade;
 • Erica;
 • Visage;
 • Necrobarista;
 • Jenny LeClue: Detectivu;
 • Firmament;
 • Heaven's Vault;
 • Sable;
 • A Place for the Unwilling;
 • Forgotten City;
 • Strangeland;
 • Moons of Madness;
 • Röki;
 • Neo Cab;
 • Omno;
 • Summer in Mara;
 • Those Who Remain.

Komentarze (0):