dodano: 2019-05-19 17:00:03

Wielcy wydawcy wychodzą z Epic Games Store... na moment.

Autor: AnoX
Wielcy wydawcy wychodzą z Epic Games Store... na moment.
18°
0

Takiej sytuacji w branży gier jeszcze nie mieliśmy! Epic Games wystartowało z promocją Epic Mega Sale i doszło do nieporozumienia oraz wyjścia wydawców.
 
Konkurencja wobec Steam-a spowodowała, że w branży gier naprawdę wiele się zmienia. Doskonałym tego przykładem jest w zasadzie trwająca obecnie sytuacja, w której co ciekawe jest kilka istotnych, ale także i zabawnych sytuacji.
 
Wystartowała wspomniana promocja Epic Mega Sale, która na początku oferowała tak naprawdę błędne ceny, w zasadzie to źle określone, gdyż uwzględniały one automatycznie rabat od posiadaczy platformy. 
 
 

Dzisiaj rano zauważyłem, że nie mogę za nic znaleźć w ofercie całego sklepu produkcji firmy Ubisoft. Jak się okazuje Francuski gigant jak również kilku innych, większych wydawców zdecydowało się na chwilę zabrać swoje gry.
 
Jak się okazuje wynika to z pewnego porozumienia, w wyniku którego zasady promocji nie były jasne i spowodowały, że chociażby Paradox Interactive zdecydował się wycofać swoje Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, a Ubi Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint czy Anno 1800. Chcąc uniknąć strat finansowych zdecydowano się na tak spektakularny krok, nawet pomimo tego, że poprzez przeglądarkę można wciąż znaleźć oficjalne wpisy wciąż dobrze funkcjonujące.
 
Zgodnie z informacjami w sieci sytuacja ma się unormować po zakończeniu Mega Sale, ale zanim to nastąpi to poprzez aplikację Epic Games Launcher nie znajdziemy chociażby Borderlands 3. Bardzo słabo wypadło studio SuperGiant Games, które zdecydowało się pokombinować w trakcie z ceną Hades, bezczelnie i po cichu ją podnosząc o 5 dolarów (do Amerykańskiego 25). U nas cena w chwili obecnej nie jest w ogóle niższa, choć wcześniej było to kilka złotych.
 
Zapowiedź Phoenix Point, czyli XCOM z potworami Lovecrafta?
 
Takiej sytuacji w naszej branży jeszcze nie było, co doskonale jednak oddaje to, gdzie leży priorytet. Wielkie firmy zdecydowały się wycofać swoje produkty nie chcą być stratni. Niestety nie wiemy co z osobami, które już zapłaciły za swoje kopie....

Komentarze (0):
Reklama