dodano: 2019-04-16 10:15:02

Zalman CNPS10X Optima II - ultra ciche i efektowne chłodzenie dla CPU

Autor: OlciaK
Zalman CNPS10X Optima II - ultra ciche i efektowne chłodzenie dla CPU
0

Zalman jest południowokoreańską firmą obecną na rynku już od 1999 roku. Obecnie stała się ona liderem w produkcji podzespołów komputerowych, oraz akcesoriów takich jak obudowy, systemy chłodzenia czy zasilacze. Produkty wypuszczane przez nich na rynek, uchodzą za najlepsze gatunkowo.
 
Najnowszym dzieckiem firmy, jest ultra cichy system chłodzenia kompatybilny z procesorami takimi jak Intel Core, czy AMD Ryzen. Na czym polega fenomen opisywanego sprzętu? Zalman CNPS10X Optima II wyposażony jest zarówno w wysoki jak na tego typu produkt radiator (160 mm). Dodatkowo znajdziemy tam opatentowany przez firmę Zalman sposób montowania wentylatorów, tak zwany "Dual Blade Fan", polegający na montowaniu dwóch wiatraków o odpowiednio ułożonych o łopatkach. Powietrze przepływając przez nie, jest ukierunkowane w charakterystyczny sposób. Jak już wcześniej wspomniałam, zaskakujący jest dźwięk wentylatorów w czasie pracy. A w zasadzie prawie że jego brak. Przy maksymalnej prędkości wirowania generują one hałas na poziomie mniejszym od tak zwanego "szumu tła" w niewielkim mieście - czyli 27dB. Jest to tez zasługa zamontowanych w nich łożysk hydraulicznych, które z natury są znacznie cichsze od zwyczajnych łożysk kulkowych. Dodatkowo, by zminimalizować drgania producent pokusił się o zamontowanie gumowych nakładek na mocowaniach wentylatorów.
 
Dodatkowym atutem nowego systemu chłodzenia jest ciekawie zaprojektowana płytka stykająca się z IHS'em procesora, wykorzystująca rozwiązanie Direct Touch Heatpipes. Polega to mniej więcej na tym, że ciepłowody stykają się bezpośrednio z rozpraszaczem ciepła procesora, co pozwala na szybszy przepływ ciepła do samego radiatora. 
 
W przypadku Zalman CNPS10X Optima II nie można nie wspomnieć również o więcej niż zadowalających efektach wizualnych wspomnianego sprzętu. Jest to nie lada gratka dla fanów jasnego wykończenia komputera osobistego. Jasny radiator wykończony miedzią otoczony jest białą obudową. Całości dopełniają dwa białe wentylatory z wbudowanym, oczywiście również białym, podświetleniem. Jednak żeby nie było zbyt nudno, cooler ma możliwość emitowania światła w innych kolorach dzięki umieszczonych w górnej części osłony diodach LED RGB.
 
Poniżej zapraszam do zapoznania się z danymi technicznymi sprzętu.
 
  • Masa: 740 g
  • Materiały: aluminium oraz miedź
  • Łożyska: hydrauliczne
  • Głośność maksymalna : 27 dB +/- 10%
  • Kontrola prędkości: PWM
  • Zakres prędkości: 1500 obr./min
  • Przepływ powietrza: 61,52CFM

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):