Reklama
Legenda:
Secret Files 3: The Archimedes Code to przygodowa gra typu point and click, trzecia z przygodowej serii, stworzona przez studio Animation Arts.
 
Kolejny raz wcielamy się w postać rudzielca, Niny Kalenkov i jej narzeczonego Maxa Grubera. Historia zaczyna się w starożytnym Egipcie i skupia się wokół liczby PI. W owym miejscu, złodziej imieniem Menis Ra zamierza dostać się do tamtejszej biblioteki i wykraść oraz zniszczyć pergamin związany z tą właśnie liczbą. Ponieważ dobrym sposobem unicestwienie go jest spalenie wszystkiego co znajduje się w bibliotece, tak też zamierza uczynić. Niestety dziwnym zbiegiem okoliczności, żądany zwój ratuje się z pożogi, a gracz zostaje przeniesiony wiele, wiele lat do przodu, w czasy nam współczesne. Właśnie na swój ślub zmierza Nina, która już jest spóźniona. Wkracza do kościoła, w którym nie ma nikogo, oprócz Maxa. Niestety wszystko idzie nie w tą stronę co trzeba i tragiczne zdarzenia, które niebawem mają się zdarzyć, doprowadzają do tego, że Max znika. Wszystko wskazuje na to, że został porwany. 
 
Secret Files 3: The Archimedes Code - recenzja
 
Secret Files 3: The Archimedes Code to klasyczna przygodówka, skupiana na tradycyjnych rozwiązaniach z tego gatunku: rozmowach, eksploracji, szukaniu i używaniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek i mini-gier.
 
Istotne elementy zostały w poradniku odpowiednio oznaczone:
 
- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- zadania, zagadki - pogrubienie
 
Miłej gry! 
Reklama