Reklama
Legenda:
Gibbous – A Cthulhu Adventure to klasyczna przygodówka typu "wskaż i kliknij", stworzona przez niezależny zespół studia Stuck In Attic, gra wykonana w ręcznie rysowanym, animowanym stylu, z łamigłówkami, humorem i szczyptą mroku.
 
W grze przejmujemy kontrolę nad dwójką, a nawet trójką bohaterów. Jednym z nich jest Buzz Kerwan, który w mieście Darham, przy pomocy znalezionej w bibliotece, w której pracuje, magicznej i przeklętej księdze Necronimicon, zamienia swoją kotkę Kitteh, w gadające ludzką mową zwierzę. Na poszukiwanie owej księgi zostaje wysłany drugi grywalny bohater, Don R. Ketype, który nie zdoła jej odnaleźć, gdyż zostaje porwany przez Zakon Dakona, wielbiący mitycznego przedwiecznego. Losy tych dwójki w pewnym momencie się zazębiają. Ich celem jest przywrócenie kotki do poprzedniego stanu, ale nie tylko.
 
Gibbous – A Cthulhu Adventure - recenzja
 
Gra charakteryzuje się klasyczną formą rozgrywki, w której sterujemy na przemian różnymi bohaterami, rozmawiamy, eksplorujemy a także rozwiązujemy łamigłówki, przedmiotowe i te logiczne. Poradnik, w którym się obecnie znajdujesz opisuje krok po kroku wszystkie growe elementy, w tym sposób rozwiązania zagadek logicznych.
 
Istotne elementy, dla ułatwienia, zostały w poradniku/solucji odpowiednio zaznaczone:
 
- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- fabuła, część opisowa - kursywa;
- łamigłówki i zadania logiczne - pogrubienie
 
Życzę miłej zabawy! 
Reklama