Chapter 1 - Where the hel am I? - A Twisted Tale

lubiegrac poradniki A Twisted Tale Chapter 1 - Where the hel am I? - A Twisted Taleautor:agusia16

Chapter 1 - Where the hel am I?

Grę rozpoczyna animacja, w która nasza bohaterka, Vio, zostaje w kawiarni wciągnięta w portal, i trafia do lasu, w nieznanym jej miejscu. 

Rozglądamy się po lesie. Przyglądamy kostce Rubika (strange cube), podnosimy patyk (stick). Przyglądamy się egzotycznej roślinie (exotic plant). Możemy jeszcze przyjrzeć się dziwnym drzewem, grzybom i równie dziwnej, czerwonej roślinie. Kostki nie możemy zabrać, bowiem jest gorąca. Zostawiamy ją zatem. Przechodzimy w lewo.

A_twisted_tale_1.jpg

Trafimy do miejsca, w którym przed nami widać tylko przepaść i chmury. Przyglądamy się zatem chmurom.

A_twisted_tale_2.jpg

Oczom Vio ukaże się miasteczko zawiedzone w chmurach i most. 

Przechodzimy, obawiając się czy nie straciliśmy zmysłów. 

A_twisted_tale_3.jpg

Tam natniemy się na staruszka (grumpy looking fisherman), który łowi wędką coś co znajduje się w chmurach, nie w wodzie. Zagadujemy do niego. 

Nie bardzo podoba się mu hałas. Okazuje, że łowi ptaki. Jest dość zrzędliwy i jak do tej pory nie udało się mu złowić tłustego ptaka.

Przyglądamy się wiadrowi z wodą (bucket), które mężczyzna nie pozwoli ruszyć. Możemy jeszcze zerknąć na most, po czym kierujemy się w stronę domu za nami. 

A_twisted_tale_4.jpg

Trafimy do domu znudzonej kobiety (bored looking young woman), która właśnie suszy pomalowane paznokcie.

Stylizacją paznokci zajmuje się niemal cały czas, ale mam jeszcze pasje, lubi kaktusy. Okazuje się, że wędkarz na zewnątrz to jej mąż, Herman. A ona za nim tęskni.

Podczas rozmowy z nią, wybranie jednej czy drugiej odpowiedzi, da inne osiągnięcie Steam. 

A_twisted_tale_5.jpg

Zerkamy na magazyn (magazine) leżący na stoliku.

Vio poprosi czy może go obejrzeć.

A_twisted_tale_6.jpg

Przeglądamy wszystkie informacje w magazynie o roślinach i doniczkach. Po czym zabieramy znajdującą się w nim paczkę nasion (seed bag). Klikamy dwa razy, by do naszego ekwipunku trafiła paczka nasion kwiatów. Czytamy co było napisane pod nasionami. 

A_twisted_tale_7.jpg

Dowiadujemy się, że są to nasiona kwiatów o nazwie Caruso, które pocieszą samotne serce. Dowiemy się, także jak je sadzić.

Próbujemy pożyczyć sobie rzeczy, które leżą na stoliku, czyli szklankę, klej i pilniczek, ale Betty na to nie pozwoli. Zerkamy na akwarium z rybą (fish bowl). Jest cudna, ale akwarium jest puste, a rybka samotna. Tak twierdzi Vio. 

A_twisted_tale_8.jpg

Opuszczamy dom Betty i Hermana. Wracamy do Hermana i znów z nim rozmawiamy, mówiąc o tęskniącej za nim żonie.

Herman obiecał żonie tłustego ptaka, i bez niego nie wróci. 

Kierujemy się w stronę domu Betty i Hermana i przechodzimy w prawo, w kierunku widocznego mostu.

A_twisted_tale_9.jpg

Gdy spojrzymy kilka razy w dół, w przepaść (abyss) odblokujemy osiągnięcie.

Vio zakołuje się w głowie, i gra się zakończy. Ale nie ma obaw, zaraz wrócimy do zabawy. 

A_twisted_tale_10.jpg

Rozglądamy się. Jesteśmy w miejscu prowadzącym do restauracji. Zanim tam wejdziemy, zerkamy do kosza, a właściwie beczki na śmieci (rubbish bin). Klikamy na nią kilka razy. Znajdziemy potłuczoną butelkę (broken botle), mały statek (ship) oraz niebieski-zielony kamień (blue-green stone). 

A_twisted_tale_11.jpg

Wchodzimy do restauracji. 

A_twisted_tale_12.jpg

Zabieramy miskę (bowl) oraz małą butelkę (small botle), która okaże się być sosem szaszłykowym (shashlik sauce), który nie jest już staruszce siedzącej przy stoliku potrzebny.

Rozmawiamy z nią.

Dowiemy się, że w menu jest tylko indyk, i że kobieta potrzebuje czegoś do przepłukania swoich zębów. Wykałaczka nie pomoże.

Zerkamy na wielkiego indyka stojącego na ladzie, na miskę z owocami, w której nie ma indyka oraz na fiskalną kasę. Po czym rozmawiamy z kucharzem. 

A_twisted_tale_13.jpg

Dowiemy się, że serwuje nawet desery z indyka, a w restauracji i nie podaje w swojej restauracji wody. 

Ponownie zerkamy na misę z owocami (fruit bowl), a kucharz się odwróci.

Niestety owoce kosztują, a Vio nie ma pieniędzy.

Zerkamy zatem na szafę grającą (jukebox). Następnie znów zagadujemy kucharza.

Da nam indyka i co chcemy (owoce), gdy sprawimy, by muzyka w szafie grającej znów wróciła. 

A_twisted_tale_14.jpg

Zerkamy zatem na szafę grającą jeszcze raz. W ten sposób teraz będziemy mogli zajrzeć do środka.

Vio nie bardzo wie co jest nie tak, ale może się przyjrzeć.

Zerkamy na pękniętą sprężynę (broken spring). Zabieramy ją. Przyglądamy się wszystkim interaktywnym rzeczom w środku (jest ich troche). 

A_twisted_tale_15.jpg

Odchodzimy z widoku maszyny grającej i znów zagadujemy kucharza. 

Okazuje się, że maszyna grająca to miejsce zamieszkane przez karalucha imieniem Roachy, który zniknął, a który powoduje, że maszyna grająca gra i jest.... wspólnikiem naszego kucharza. Vio obieca go znaleźć. 

Opuszczamy restaurację i po raz kolejny zaglądamy do beczki ze śmieciami.

Niestety Vio karalucha Roachy'ego tam nie znajdzie.

Opuszczamy zatem tę lokację. Schodzimy po schodach na dół, a potem na moście z Hermanem w lewo, schodami w dół. 

A_twisted_tale_16.jpg

Znajdziemy się na placu budowy. Zerkamy na kamienie (stones), albo z prawej, albo z lewej strony. Podnosimy jeden kamień (stone) (musimy kliknąć dwa razy). Jeśli chcemy zdobyć w grze wszystkie osiągnięcia, zapisujemy teraz grę.

Rozmawiamy z grubszym budowniczym. Wybieramy różne odpowiedzi na temat tego kim jesteśmy i co tu robimy. Zyskamy różne osiągnięcia. A są to zdanie:

  • Tak, jestem turystą.
  • Właściwie jestem tu tylko przez przypadek.
  • Portal mnie tu sprowadził i właściwie chcę znowu wrócić do domu.

Rozmawiamy zatem z Nolo i Benem, który jest raczej małomówny. Zagadujemy po raz kolejny Bena i znów Nolo. 

Dowiemy się, że są głodni. 

W tym miejscu znajduje się jeszcze puszka farby (paint bicket) i łopata (shovel), która później się nam przyda. Na razie nie możemy zabrać tych rzeczy. 

A_twisted_tale_17.jpg

Schodzimy nieco w dół. Znajdziemy się przez tablicą informacyjną (information stand), na która klikamy dwa razy. Zabieramy także stojący na pniu zamek (castle). 

A_twisted_tale_18.jpg

Kierujemy się w stronę antykwariatu, czyli domu z lewej. Zanim wejdziemy do środka, spoglądamy na dzwonek wietrzny (wind chime) w postaci ptaka, z którego Vio urwie dziób (wind chime beak). Aby tak się stało, klikamy na dzwonek powietrzny dwa razy.  Zaglądamy od razu do ekwipunku i z urwanego dziobu wyciągamy  sprężynę (spring). 

A_twisted_tale_19.jpg

Wchodzimy do antykwariatu.

Dowiemy się, od jego właściciela, że nie wolno nam niczego dotykać.

Podnosimy monetę (coin) leżącą na podłodze. Zabieramy długopis (ballpoint pancil) leżący na stoliku. Bierzemy go nie zważając na sprzeciw właściciela sklepu. Na tym samym stoliku leży także nasz kostka (strange cube).  Przyglądamy się jej. Następnie rozmawiamy z antykwariuszem. 

Dowiemy się, że mimo jego wyniosłości, nie ma za wielu klientów.

Wyczerpujemy wszystkie opcje dialogowe. 

Próbujemy jakoś odzyskać naszą kostkę, ale mężczyzna jest nieugięty. Za kostkę chce ogromnie dużo pieniędzy, ale gotów jest ją oddać, gdy Vio pyzyniesie mu jakiś antyk. Musi to być coś wyjątkowego, wspomina o roślinie...., ale wyjątkowej. 

Możemy obejrzeć jeszcze wszystko co znajduje się w tym sklepie (a też jest tego trochę), po czym wrzucamy monetę do automatu z gumami (chewing gum machine). W ten sposób do naszego ekwipunku trafi guma do żucia (chewin gum). 

A_twisted_tale_20.jpg

Opuszczamy antykwariat i wracamy do skrzyżowania, tam gdzie siedzi Herman, wędkarz. Tym razem wędrujemy na wprost, obok drzewa, na którym siedzi ptak (to jego chce złowić dla Betty Herman).

A_twisted_tale_21.jpg

Znajdziemy się na placyku, gdzie znajduje się fontanna, po której biega Roachy. Ponieważ nie możemy go złapać, używamy na fontannie gumy do żucia, a karaluch się do niej przylepi. Teraz możemy go zabrać. Będzie jednak przylepiony do gumy do żucia. 

A_twisted_tale_22.jpg

Rozglądamy się. Na początku pukamy, trzy razy w drzwi, zza których rozbrzmiewa aria operowa. Śpiewak, wyraźnie poirytowany wyrzuci przez okno, wprost w krzaki zardzewiałe szczypce (rusty pliers).

A_twisted_tale_23.jpg

Pukamy jeszcze raz, a tym razem śpiewak wyrzuci przez okno nożyczki (scissors). Oglądamy je w ekwipunku, a okażą się być nieco tępe. Ostrzymy je w ekwipunku na szarym kamieniu (stone), a uda się je naostrzyć. Teraz możemy otworzyć nimi paczkę z nasionami.

A_twisted_tale_24.jpg

Wchodzimy do salonu tatuaży, drzwi na przeciwko śpiewaka. 

A_twisted_tale_25.jpg

Zobaczymy animację, w której tatuażysta robi tatuaż staruszce, którą spotkaliśmy w restauracji.

Wychodzimy i wchodzimy, by kobieta opuściła salon. 

Sprawdzamy wiszący na lewej ścianie certyfikat (certificate). Sprawdzamy także wszystkie zdjęcia wiszące na ścianach. Teraz przyglądamy się skrzyni z prawej. Zabieramy w niej małą butelkę (small botle), która okaże się być stuprocentowym detergentem (detergent). Bierzemy z miseczki jedną tabletkę czyszczącą (cleaning tablets). Zabieramy także czaszkę (skull). Aby ją wziąć musimy na nią kliknąć trzy razy.

A_twisted_tale_26.jpg

Dowiemy się, że nie jest tatuażyście potrzebna, więc możemy ją zabrać. Vio nazwie ją Currey.

Przyglądamy się w ekwipunku Currey'woi dwa razy, alby zdobyć osiągnięcie. 

Zaglądamy do księgi leżącej na tej samej skrzyni.

A_twisted_tale_27.jpg

Znajdziemy w niej informacje na temat kamieni. Czytamy wszystkie teksty, zabieramy znajdującą się tam etykietę (label). Czytamy wszystkie testy, jeśli chcemy zdobyć osiągnięcie. 

A_twisted_tale_28.jpg

Teraz rozmawiamy z tatuażstą. 

Dowiemy się, że ma na imię Ned Harvey i że na latający autobus Vio musiałaby długo czekać. Rozmowa z nim jest dość długa, ale dowiemy się, oczywiście w sekrecie, że ma fobię dotyczącą igieł.

Na stoliku, przy którym stoi stoją buteleczki z niebieskim (blue ink) i czerwonym atramentem (red ink). A także trzy szablony, jeden z czaszką (niebawem może się nam przydać). Ale nic nie zabierzemy w tej chwili. 

A_twisted_tale_29.jpg

Zanim wyjdziemy, zaglądamy do ekwipunku i wylewamy sos szaszłykowy na zardzewiałe szczypce. W ten sposób pozbędziemy się z nich rdzy. Takich oczyszczonych szczypiec używamy na sprężynie. W ten sposób nieco ją wyciągniemy. Otrzymamy naprawioną sprężynę (improved spring). 

A_twisted_tale_30.jpg

Wychodzimy z salonu, i zanim pójdziemy dalej, zerkamy na dziurę w ścianie (hole in wall) budynku (salonu). 

A_twisted_tale_31.jpg

Udajemy się do restauracji. Na początek zaglądamy do szafy grającej, gdzie umieszczamy naprawioną sprężynę na miejscu, tam skąd wzięliśmy pękniętą, czyli na uchwycie (holder).

A_twisted_tale_32.jpg

Maszyna grająca naprawiona, więc pokazujemy karalucha Roachy'ego kucharzowi. 

Ucieszy się, ale jednocześnie przerazi, że jest polepiony, wpadnie w panikę. 

Aby pozbyć się gumy z odnóg karalucha, nie musimy nic robić. Wystarczy, że będziemy się przemieszczać między lokacjami. Roachy sam się jej pozbędzie, czyli ją zje. Musimy czekać aż Vio powie, że Roachy zjadł gumę. 

A_twisted_tale_33.jpg

Wracamy zatem do restauracji i znów pokazujemy karalucha kucharzowi. Teraz możemy zabrać indyka z talerza (turky) oraz owoce z misy (friut bowl). Do ekwipunku tafią owoce (friut). Opuszczamy restaurację i udajemy się do budowniczych. Dajemy im indyka, a zrobią sobie przerwę na posiłek. Zabieramy wiadro z farbą (paint bucket) oraz łopatę (shovel). 

A_twisted_tale_34.jpg

Wchodzimy do antykwariatu i pokazujemy antykwariuszowi czaszkę Currey'a, aby otrzymać osiągnięcie. Wracamy do lasu. Przyglądamy się miejscu, w którym wcześniej znajdowała się kostka. Ziemia jest wypalona. Używamy na niej łopaty. Znajdziemy skrzynię skarbów (treasure chest). Zabieramy także robaki (worms) (klikamy dwa razy).

A_twisted_tale_35.jpg

Na robaki wylewamy sos szaszłykowy. Otrzymamy robaki w sosie szaszłykowym (worm in shashlik sause). Używamy nożyczek na egzotycznej roślinie, która jak się okazuje, mówi, a przynajmniej trochę. 

A_twisted_tale_36.jpg

Wracamy do Hermana i dajemy mu robaki w sosie szaszłykowym. 

W ten sposób uda się mu złowić tłustego ptaka. A my obejrzymy animację, a Vio automatycznie trafi do domu Betty i Hermana. 

Teraz możemy ze stolika zabrać szklankę (glass), klej (glue) oraz pilnik do paznokci (neil file). 

A_twisted_tale_37.jpg

Wychodzimy na zewnątrz. Używamy szklanki na wiadrze w wodą, by nabrać trochę wodę do szklanki. Następnie zaglądamy do wiadra z wodą, by Vio mogła zabrać nieco wodorostów (seaweed). 

A_twisted_tale_38.jpg

Wracamy do domu Betty i Hermana i do akwarium z rybką wkładamy: zamek, puddle stone, Currey'a, wodorosty, skrzynię skarbów oraz statek. W ten sposób otrzymamy osiągnięcie.

A_twisted_tale_39.jpg

Wracamy do restauracji. Do szklanki z wodą wkładamy tabletkę czyszczącą i szklankę podajemy staruszce, czyli Glorii. W ten sposób będzie mogła swoje zęby włożyć do szklanki. Póki co nie możemy jej zabrać.

A_twisted_tale_40.jpg

Kleimy za pomocą kleju potłuczoną butelkę w ekwipunku, po czym umieszczamy na niej etykietę. Otrzymujemy sklejoną butelkę z etykietą (glued bottle with label). 

A_twisted_tale_41.jpg

Do miski wkładamy dziób dzwonka powietrznego. Otrzymamy coś na wzór wyciskarki do owoców (bowls beak combination). Wkładamy do niej owoce, otrzymując z nich sok, który wlewamy do sklejonej butelki z etykietą. Do soku wlewamy detergent. Otrzymujemy wyjątkowy napój (glued bottle with "friut prickler"). Dajemy tę miksturę staruszce.

Gdy go wypije, padnie na stół. Vio myśli, ze właśnie ją zabiła, ale okazuje się, że kobieta śpi.

Wykorzystujemy zatem moment i zabieramy szklankę ze sztuczną szczęką Glorii (glass with teeth). Na koniec za pomocą nożyczek ucinamy trochę jej włosów (hair). Wylewamy na nie nieco kleju, po czym włosy z klejem (hair with glue) łączymy z patykiem, otrzymując pędzel (brush). 

A_twisted_tale_42.jpg

Wyciągamy zęby ze szklanki i wracamy do lasu. Wysypujemy nasiona Caruso na skopaną wcześniej przez nas ziemię, podlewamy je wodą ze szklanki, a następnie nawozimy sosem szaszłykowym.

A_twisted_tale_43.jpg

Opuszczamy to miejsce, przechodzimy po moście na górę, po czym wracamy, a Vio zobaczy, że wyrosły piękne kwiaty w kształcie czerwonych serc - kwiaty Caruso (Caruso flowers). Zrywamy jeden kwiat. 

A_twisted_tale_44.jpg

Udajemy się do śpiewaka operowego. Wrzucamy kwiat Caruso przez okno, a po chwili zacznie śpiewać znacznie głośniej.

A_twisted_tale_45.jpg

Wtedy szybko wchodzimy do salonu tatuażu i gdy Ned przejdzie do pomieszczenia obok, nie mogąc wytrzymać, szybko zabieramy niebieski i czerwony atrament oraz szablon z czaszką. Możemy zabrać też pozostałe. 

A_twisted_tale_46.jpg

Gdy zadanie się nam nie uda, czynność z kwiatem możemy powtórzyć, czyli znów zerwać, wrzucić przez okno i zabrać przedmioty z salonu tatuażu. 

Opuszczamy salon tatuażu. Zaglądamy do ekwipunku, w którym używamy na sztucznej szczęce pilnika, a następnie wylewamy na zęby klej. Otrzymamy ostre zęby z klejem (sharp teeth with glue). Przyklejamy je do egzotycznej rośliny. Teraz musimy dziwną roślinę (starnge plant with teeth with glue) jakoś ulepszyć. 

A_twisted_tale_47.jpg

Maczamy pędzel w niebieskim tuszu i malujemy nim roślinę. Następnie usuwamy niebieski tusz z pędzla za pomocą detergentu. Następnie maczamy pędzel w kuble z farbą, otrzymując pędzel z żółtą farbą. Łączymy go z szablonem czaszki i używamy na roślinie. W ten sposób otrzymamy roślinę z językiem. Otrzymamy (starnge plant with ground teeth + stripes + mark). Przy okazji do naszego ekwipunku trafi złota perła (golden pearl).

A_twisted_tale_48.jpg

Wracamy do salonu tatuażu i pokazujemy ją Nedowi. 

Dowiemy się od niego to to rodzaj materii dającej energię. 

Opuszczamy salon i wracamy do antykwariatu. Dajemy antykwariuszowi kwiatek, który stworzyliśmy i będziemy mogli zabrać kostkę. Zabieramy ją.

A_twisted_tale_49.jpg

Wracamy do lasu. Łączymy dziwną kostkę ze złotą perłą, a Vio uda się aktywować portal. 

W tym miejscu, aby zdobyć wykluczające się osiągnięcia, zapisujemy grą. Klikamy na portal. Wybieramy Tak lub Nie. 

A_twisted_tale_50.jpg

Za każdym razem pojawi się Roachy, a Vio nie trafi do domu, tylko kolejną podróż, w kolejnym rozdziale, który ma pojawić się za jakiś czas. 

Koniec.

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners