Jakie umiejętności językowe i poznawcze rozwijają? - Co gry wideo dają graczom?

lubiegrac poradniki Co gry wideo dają graczom? Jakie umiejętności językowe i poznawcze rozwijają? - Co gry wideo dają graczom?autor:Anox

Gry wideo potrafią nie tylko bawić, ale także potrafią skutecznie rozwijać umiejętności językowe oraz poznawcze. Polacy odpowiedzi w badaniu, jak ich ulubione hobby pozwala im się poprawić? Jakie dziedziny najczęściej się poprawiają?

Zgodnie ze zdaniem wyrażonym przez polskich graczy, aż 83% z nich deklaruje, że w trakcie grania w gry wideo aktywnie oraz pasywnie poprawili swoje umiejętności językowe oraz komunikacyjne, zarówno w języku ojczystym jak również i w obcym, najczęściej jest nim oczywiście angielski.

Jednocześnie pytanie zdecydowali się zadeklarować, że przy okazji nie tylko udoskonalili swoje umiejętności współpracy w grupie, ale także znacząco zyskali w sferze kreatywności oraz umiejętnościach poznawczych.

Wyniki badania:

  • Umiejętności językowe - 83%
  • Kreatywność - 81%
  • Współpraca w grupie - 76%
  • Umiejętności poznawcze - 80%
  • Umiejętności komunikacyjne - 76%

 

Badanie wykonano na grupie 12847 graczy z 12 państw, w Polsce byłą to liczba 1019 respondentów i respondentek.

Komentarze :
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners