autor:
HDR – High Dynamic Range to technologia umożliwiająca zaoferowanie użytkownikowi, odpowiedniego ekranu, szerszego zakresu barw i ich odcieni, sprawiając że kolory w ramach przygotowanych materiałów będą prezentować wyższy poziom realizmu oraz doznań wizualnych. W zależności od modelu monitora/telewizora czy innego ekranu siła, efekty oraz różnica będzie inna, przy czym za minimalny standard należy uznać liczbę 400 nitów (kandeli na metr kwadratowy). Im wyższy zakres oraz lepsza czy bardziej uniwersalna technologia, tym lepszy efekt uzyskamy.
Szerokie zastosowanie tego rozwiązania na dobre rozpoczęło się w ósmej generacji konsol, kiedy to konsole z rodziny Playstation 4 (Playstation 4, Playstation 4 Slim, Playstation 4 Pro) oraz Xbox One (Xbox One, Xbox One S, Xbox One X) uzyskały za sprawą premiery lub aktualizacji dostęp do tej funkcji.
Powiązane teksty o HDR:
FPS – Frames Per Seconds (Klatki na Sekundę), jednostka określającą płynność wyświetlania obrazu na ekranie, której podstawowymi wariantami są poziomy 30, 60 i 120. Niektórzy producenci dostarczają już także wydania z 144, 200 i 240 Hz odświeżania. To właśnie ten drugi czynnik wraz z możliwościami naszego komputera będzie się starał dopasować, aby uzyskać oczekiwaną płynność i stabilność działania wybranego tytułu. To właśnie liczba klatek na sekundę wyznacza wydajność sprzętu wobec wymagań gry, programu czy innego typu aktywności „testujących” moce obliczeniowe wszelkiej maści komputerów.
Teraflop – To miara prędkości obliczeniowej równają się bilionom operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę, za pomocą której określić można wydajność zaawansowanych technologicznie sprzętów. Popularność tego wskaźnika znacznie wzrosła przy okazji plotek dotyczących zapowiedzi konsol PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X.
Dysk HDD - To starsze modele dysków twardych, które przez lata cieszyły się wielką popularnością ze względu na talerzową technologie, która zapewniała niemalże całkowicie bezpieczne przechowywanie danych, przy okazji dostarczając wielką objętość w połączeniu z niską ceną. To rozwiązanie nawet w 2019 roku wciąż zdecydowanie dominuje na rynku, lecz zgodnie z analizami ma się to w przeciągu kilku lat zmienić.
Dysk SSD - To nowsze generacje dysków twardych, które w przeciwieństwie do poprzedników, oparte zostały o napęd półprzewodnikowy. W tym przypadku konstrukcja składa się tylko i wyłącznie z nieruchomych elementów. W tym wypadku dla odmiany występują dwa główne formaty, pierwszy bazuje na złączach SATA, głównie SATA III. Drugi jest jeszcze nowszy i związany jest z interfejsem M.2. dostarczający wyraźnie większą przepustowość oraz wydajność niż jego wspomniany odpowiednik. Najszybsze modele (M.2) bazują na protokole NVMe.
Powiązane teksty o dyskach SDD:
Technologia Flicker Free to rozwiązanie którego głównym zadaniem jest zaoferowanie użytkownikom narzędzia minimalizującego i eliminującego problem migotania ekranu, co negatywnie wpływa na nasz wzrok, koncentrację oraz wygodę pracy czy grania, szczególnie podczas długotrwałej sesji.
Technologia Low Blue to narzędzie obsługujące monitory AOC i Philips, za sprawą którego klienci mogą się cieszyć procesem ograniczania i pozbywania się nadmiernego światła niebieskiego, pływającego negatywnie wpływającego na nasz wzrok, poziom koncentracji i wytrzymałość podczas obserwowania obrazów wyświetlanych na naszym ekranie.
Słownik gracza - Podział na rozdziały oraz tematykę
My Brother Rabbit, urocza prawie przygodówka - solucja, poradnik
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu