dodano: 2019-04-15 09:50:02

Assetto Corsa Competizione - włoska ścigałka, która pozbawi nas tchu

Autor: OlciaK
12°
0
Assetto Corsa Competizione - włoska ścigałka, która pozbawi nas tchu
Włoskie studio nareszcie da nam dostęp do pełnej, już dopracowanej wersji swojej najnowszej gry wyścigowej - Assetto Corsa Competizione. - Jaka jest data premiery nowej odsłony?.
 
Studio wprost ze słonecznych Włoch - Kunos Simulazioni podzieliło się z nami ostatnio świetną wiadomością dla fanów symulatorów wyścigów samochodowych. Zakończono już pracę nad Assetto Corsa Campetizione, czyli tytułem do którego dostęp mieliśmy już od września ubiegłego roku. Jednak tylko w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam. Już zdążyliśmy pokochać Assetto, mimo kilku niedociągnięć oraz błędów. Te natomiast były usuwane na bieżąco dzięki stałemu kontaktowi deweloperów z nami - czyli graczami. Pozwoliło to na dopracowanie rozgrywki do perfekcji pod wieloma względami. Zarówno odwzorowania samochodów, ich reakcji, jak i torów na których się ścigamy, zmiennych warunków atmosferycznych i tym podobnych atrakcji. Nasuwa się tylko jedno pytanie. Kiedy? Na szczęście już niedługo - 29 maja.
 
Całość bazuje na silniku Unreal Engine 4, co pozwoliło na idealne wręcz odwzorowanie realizmu całości rozgrywki. Staniemy się więc świadkami dynamizmu zarówno pory dnia, jak i pogody. Ta z kolei będzie miała wyraźny i odczuwalny wpływ na zachowanie auta, którym przyjdzie nam z przyjemnością jechać. Nad wspomnianą przyjemnością zaś, poza zespołem produkcyjnym, pracowali również autentyczni kierowcy, jak na przykład Mirko Bortolotti - w 2017 roku zwycięzca wyścigu, na bazie którego powstała gra, czyli serii Blancpain GT.
 
Gra opierać się będzie na rywalizacji w wyścigach samochodowych za kierownicą aut takich jak Porsche, Ferrari, Lamborghini czy Aston Martin. Przyjdzie nam korzystać z autentycznych torów z różnych części świata, wiernie odwzorowanych dzięki technice LaserScan. Na graczy będą czekać rozgrywki w wielu wersjach - w zależności co kto lubi. Dostępny będzie tryb multiplayer, oraz tryby solowe takie jak kariera, mistrzostwa czy pojedynczy wyścig. Wraz z informacją o premierze, studio podzieliło się z nami nową zapowiedzią Assetto Corsa Capetizione, do którego zapraszam poniżej.
 
Assetto Corsa Competizione ukaże się 29 maja 2019 roku na komputerach osobistych.
 

Komentarze (0):
Reklama