dodano: 2017-07-17 12:00:02

Disney otwiera strefę tematyczną Gwiezdnych Wojen

Autor: nocarz
Disney otwiera strefę tematyczną Gwiezdnych Wojen
10°
2

Disney znowu szykuje nam niespodziankę. Producent wielu filmów i gier wideo w końcu stanie po jasnej stronie mocy i urzeczywistni marzenia wielu ludzi.
 
Bob Chapek, prezes Parku rozrywki Walta Disneya, zapowiedział ostatnio budowę parku tematycznego Star Wars. Mający powstać w 2019 roku park będzie miał podtytuł „Na krańcu Galaktyki”, a zwiedzający odwiedzą port kosmiczny na krańcu dzikiego kosmosu, gdzie postacie z Gwiezdnych Wojen i ich historie zostaną powołane do życia. To oznacza nie mniej, nie więcej, że goście znajdą się w samym środku akcji. W parku znajdą się dwie główne atrakcje, które umiejscowią odwiedzających pośrodku bitwy pomiędzy Imperium, a Ruchem Oporu.
 
Pierwsza z nich to Gwiezdny Niszczyciel wewnątrz hangaru, zbudowany w skali w jakiej Disney nigdy nie budował. Druga to Sokół Millenium, gdzie goście będą mogli go pilotować, strzelać z blasterów czy przygotowywać się do przejścia w hiperprzestrzeń i wiele innych atrakcji jak np. ucieczka przed Łowcą Nagród. Na terenie będzie można spotkać BB-8, Chewbaccę, żołnierzy Imperium czy np. Rexa.
 
Natomiast w kantynie będzie można spróbować specjalnych drinków. Teraz podczas Expo D23, Disney ujawnił, że na terenie parku powstanie także hotel inspirowany Gwiezdnymi Wojnami, a goście będą traktowani w nim jak członkowie kultowej, gwiezdnej sagi. Jak ma to wyglądać? Każdy pracownik będzie odgrywał swoją rolę wraz z dialogami i misjami, a zwiedzający odegra swoją rolę, aby w pełni poczuć każdą częścią siebie klimat.
 
Nadmieniam, że ostatnio została otworzona część ze Strażnikami Galaktyki w roli głównej i z równie ciekawymi atrakcjami. Poniżej możecie zobaczyć co ciekawego czeka na fanów zarówno Gwiezdnych Wojen jak i Strażników Galaktyki.
 
 

ogolny


Komentarze (2):
avatar Crispio
dodano: 2017-07-17 18:37:38

Nigdy nie byłem w Disneylandzie....ciekawe jak tam jest?

avatar Mariusz
dodano: 2017-07-17 12:42:14

Super, że to uniwersum nadal jest żywe i trzyma swoją tożsamość.

Wymieniaj punkty na nagrody