dodano: 2018-06-13 18:00:02
PCPS4PS4 PROXONEXONEX

E3 2018 - Call of Cthulhu, szaleństwo jest w każdym z nas

Autor: agusia16
E3 2018 - Call of Cthulhu, szaleństwo jest w każdym z nas
11°
2

Kolejnych intrygujących prezentacji na E3 ciąg dalszy. Tym razem klimatyczny zwiastun przygodowego, narracyjnego RPG Call of Cthulhu, studia Focus Home Interactive, w którym motywem przewodnim, szaleństwo.
 
W grze, o której mieliśmy okazję pisać już na stronie  między innymi tutaj, w newsach informujących o dwóch kolejnych zwiastunach, tu i tu wcielimy się w prywatnego detektywa Edwarda Pierce'a, który w roku 1924 spróbuje rozwikłać zagadkę tragicznej śmierci rodziny Hawkins, mieszkającej w olbrzymiej posiadłości na odizolowanej wyspie Darkwater, u wybrzeży Bostonu. Naszego bohatera witają nieprzyjaźni mieszkańcy i skorumpowani policjanci. Zwyczajna sprawa zatacza coraz bardziej niewyobrażalne kręgi, związane z  konspiracją, mrocznym kultem i niewyobrażalnymi okropnościami. 
 
W świecie, do którego trafia Edward mroczna dominacja Cthulhu Mythos pragnie zrealizować swoje plany, w których zło, przerażające stwory i szepty w ciemności zdominują rzeczywistość, doprowadzając do rychłej zagłady świata. 
 
Zaprezentowany przez twórców zwiastun gry czerpiącej inspirację z prozy pisarza grozy, Lovecrafta, przybliża graczom jakie przeszkody natury psychicznej będzie musiał pokonać detektyw Pierce, balansując na granicy szaleństwa i zdrowego rozsądku. Zagrożenie jest realne, przerażający "Great Dreamer" przygotowuje się do przebudzenia. 
 
Call of Cthulhu zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One i PC w 2018 roku.
 
Odwiedź stronę oficjalną gry
 

Komentarze (2):
avatar PanDamian
dodano: 2018-06-14 20:41:54

"Zew Cthulhu" czeka na przeczytanie już od dłuższego czasu na mnie, ale kiedy znaleźć czas?...

avatar lubie bigos
dodano: 2018-06-13 18:04:28

Początek wspaniały, rodem z Dark Corners of the Earth... A potem spadek do amnezji :( Może być lipa, niestety.