dodano: 2019-01-08 10:00:02
PC

Elsinore, przygodówka osadzona w świecie Hamleta, Szekspira

Autor: agusia16
Elsinore, przygodówka osadzona w świecie Hamleta, Szekspira
0

Co powiecie na przygodówkę osadzoną w świecie "Hamleta", Williama Szekspira? A co na grę inspirowaną filmem "Dzień Świstaka"? Jeśli czujecie się zaciekawieni, to Elsinore ma szansę Waszą ciekawość jeszcze bardziej rozbudzić. 
 
A to dlatego, iż gra, która już wielokrotnie była nagradzana w przeróżnych konkursach, zdobywając między innymi nagrodę Best Adventure Game w roku 2016 czy Best Indie Game of GDC w 2016 i wiele innych wyróżnień, to tytuł niezależny, choć charakteryzujący się klasyczną, point & click formą rozgrywki, to wplatający w nią elementy symulacji społecznej. Gra stworzona przez kilkunastoosobowy zespół studia Golden Glitch, to jak wspomniałam przygodówka rozgrywająca się w świecie znanym z Hamleta,  Szekspira, swoista wariacja na temat Ofelii zamkniętej w pętli czasowej, z której nie może się wydostać.
 
W grze wcielamy się we wspomnianą Ofelię, która pewnej nocy śni przerażający sen, w którym dowiaduje się, że w przeciągu czterech dni, wszyscy mieszkańcy zamku Elsinore, stracą życie. Budząc się, okazuje się, że została wrzucona w przedziwną pętlę czasową, która każe jej przeżywać cztery, takie same dni z jej życia. Młoda kobieta musi zrobić wszystko, by zapobiec śmierci, która została przewidziana.
 
W Elsinore, istotą rozgrywki jest czas, w którym gracz dokonuje eksperymentów fabularnych, tym samym tworząc coś zupełnie innego, wpływającego na to jak potoczy się opowieść. Podczas rozgrywki wykorzystujemy możliwości Ofelii, dokonując wyborów dotyczących kłamstwa, wybaczania, zabijania, zaprzyjaźniania się lub niszczenia. Na nasze wybory gra reaguje natychmiastowo. 
 
Zamknięci w pętli czasowej mamy za zadanie uratowanie mieszkańców zamku, co wcale nie będzie takie proste, gdyż każdy z nich ma swoją własną osobowość i każdy skrywa jakieś sekrety, ma własne życie, harmonogram dnia, potrzeby i plany, które często będziemy musieli zmieniać.
 
Ciągłe przeżywanie wciąż tych samych czterech dni, które raz za razem mogą być przez gracza zmieniane, pozwala się ich uczyć, a także poznawać motywacje postaci, wiedząc jednocześnie, że znajdując się w świecie Szekspira, w którym śmierć jest nieodłącznym jego elementem.
 
Elsinore nie ma jeszcze swojej daty premiery. Należy się jednak spodziewać, że swoją premierę będzie mieć w tym roku na platformach PC - Steam, a także na Mac i Linux. 

Odwiedź stronę oficjalną

Karta gry na Steam


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Komentarze (0):