dodano: 2018-06-07 20:05:02

Recenzja TRANSCEND SSD230S (512 GB) - Świetne możliwości i...

Autor: AnoX
Recenzja TRANSCEND SSD230S (512 GB) - Świetne możliwości i...
16°
2

Dysk SSD to niewątpliwie przydatny sprzęt o czym się miałem po raz kolejny okazję się przekonać. Jak przebiegły nasze testy i recenzja TRANSCEND SSD230S (512 GB)? 
 
Mniej więcej dwa tygodnie temu miałem okazję sprawdzić nowy dysk firmy TRANSCEND - SSD230S osiągający znakomite rezultaty w deklarowanych przez producenta testach. W eleganckim opakowaniu trafił do mnie naprawdę ładny oraz mały sprzęcik, w którym mogłem skryć naprawdę sporo treści - 512 GB. Czy zakup tego typu sprzętu jest naprawdę przydatny dla graczy i w jakich sytuacjach będziemy mogli czerpać z niego najwięcej satysfakcji oraz przyjemności? Czy gracze mogą uznać ten model za przydatny i warty zainwestowania? 

Pudełeczko z “niespodzianką”?

SSD230S trafił do mnie w bardzo ładnym, małym opakowaniu wykonanym z naprawdę wytrwałego i wzmocnionego kartonu. W środku znalazłem oczywiście dysk przedzielony przejrzystym plastikiem oraz śruby do mocowania, krótką instrukcję, gwarancję oraz małe reklamy pozostałych przedmiotów. Zestaw mocno standardowy, choć z drugiej strony nie można było przewidywać jakiś specjalnych fajerwerków, no bo i po co. 
SSD230S_4

Ten SSD, to karzeł...

TRANSCEND SSD230S to urządzenie naprawdę ładne, kompaktowe oraz zgrabne (100mm x 69,85mm x 6,8mm), które idealnie prezentuje postęp technologiczny w porównaniu do klasycznych i wciąż na wielu polach niezastąpionych dyskach HDD. Różnica obejmuje nie tylko jeden cal przekątnej, ale także jego grubość, która w tym wypadku jest bardzo mała i mogłaby rywalizować nawet z niektórymi smartfonami oraz tabletami. Tak naprawdę skalę możemy poczuć dopiero mając sprzęt w ręce i zdając sobie sprawę jak świetną pracę wykonują producenci. Design jest taki sam jak w dotychczasowych urządzeniach firmy, lecz nie oznacza to dużej wady. Oczywiście przydałyby się wizualne usprawnienia oraz seria dedykowana graczom, jednakże jeśli nie zwracacie uwagi na wizualne aspekty podzespołów to w ogóle tego nie poczujecie. 
 
Lekkość (max 63g) oraz błyskawiczny i wygodny dostęp do złącz umożliwia bardzo szybkie podłączenie oraz wykorzystywanie dysku nie tylko do codziennych czynności. W przypadku właśnie tego modelu (512 GB) i potrzeb może się okazać, że będzie to nasz jedyny dysk do wykorzystania. 

Wydajność TRANSCEND SSD230S

Producent zawsze wyraźnie zaznacza, że wyniki prezentowane w oficjalnych materiałach odnoszą się do specjalnych warunków. Test wykonany przeze mnie oczywiście nie był odwzorowaniem tamtych, jednakże już na tym przykładzie udało mi się udowodnić, że różnica jest naprawdę spora, szczególnie zwracając uwagę na najmocniejsze technologiczne aspekty, w tym materiały 4K. Najlepszym dowodem będą moim zdaniem umieszczone przeze mnie poniższe screeny. 
 
ssd230s-test
 
kingston-Tamer-testy
 
twardy-tamer-testy
 
Jak widzicie rezultaty są naprawdę znakomite oraz zaświadczające realny wpływ na analizy oraz stan interpretacji zapisu oraz odczytu. Różnica może się wydawać Wam dalej nieistotna, gdyż wszystkim publicznie jest wiadome, że niemy  wpływu na elementy graficzne (w postaci chociażby tekstur). Warto jednak odnotować chociażby to, że znacznie przyspieszamy w takich warstwach jak wczytywanie zapisów, etapów czy innych elementów wymagających pozyskania danych zainstalowanych na dysku. Postęp jest wielki i z pewnością powinny jego zakup rozważyć osoby mające mało czasu i zmagające się z wymagającymi grami,  często zmuszającymi graczy do ponownych prób po porażce. Przyspieszenie może być kilkukrotne, lecz najważniejsze kwestie są zbudowane wokół wygody i utraty poczucia ukształtowanego przez myśli pokroju “ileż muszę jeszcze czekać?”.

Kultura pracy SSD 230S 

TRANSCEND tak jak wspomniałem zdecydował się na bardzo kompaktową formułę, co mogło spowodować problemy na poziomie głośności działania oraz chłodzenia, a co za tym idzie należy zwrócić uwagę na tak zwaną kulturę pracy. W przypadku tego modelu wykonano znakomitą pracę, dzięki czemu bardzo szybko zapomniałem, że posiadam w obudowie testowane urządzenie. Za coś takiego należą się olbrzymie brawa oraz gratulacje, gdyż dokonanie czegoś takiego nie jest możliwe do zrealizowania w ciągu jednej generacji. 
3D_NAND

Podsumowanie recenzji TRANSCEND SSD230S

TRANSCEND SSD230S to bez wątpienia bardzo przydatny sprzęt nie tylko do codziennych czynności, ale także przy okazji grania, kiedy to gracze mogę zaoszczędzić wiele sekund podczas wszystkich procesów wczytywania danych z dysku, a co za tym idzie pozwalając na uniknięcie opóźnień czy start względem konkurencji. SSD tego typu to nie tylko szybkość, ale także wygoda oraz bardzo wysoka kultura pracy sprawiająca, że ani przez moment nie będziemy musieli się przejmować przestrzenią na swój system oraz na grę i innego typu aktywności. Testy udowadniają, że jeżeli chcemy w przyszłości korzystać z materiałów w 4K to będzie to po prostu konieczny krok do przodu oraz rozsądny zakup. 
 

Dziękujemy firmie TRANSCEND za udostępnienie sprzętu na rzecz stworzenia powyższej recenzji. 


Galeria:

1
2
3
4

Komentarze (2):
avatar lubie bigos
dodano: 2018-06-08 09:29:55

SSD w sumie zawsze są małe, nawet bardzo. Szkoda tylko, że ceny mają zabójcze.

avatar PanDamian
dodano: 2018-06-07 23:33:14

Trzeba przyznać, że dyski SSD są wobec tradycyjnych SSD bezkonkurencyjne (no, może poza ceną).